Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2020

Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2020 to 54. edycja międzynarodowych mistrzostw wśród profesjonalnych biathlonistów. Turniej odbędzie się od 13 do 23 lutego 2020 roku we Włoszech. W ciągu kilku dni najlepsi mistrzowie karabinów i narciarzy zagrają 12 zestawów nagród. Wśród ubiegających się o medale będą Rosjanie. W ostatnim losowaniu pokazały dobre wyniki. Krajowi fani biathlonu mają nadzieję, że osiągną jeszcze lepsze wyniki podczas Mistrzostw Świata 2020!

Harmonogram mistrzostw świata w biathlonie 2020

Konkurs odbędzie się od 13 lutego do 23 lutego 2020 r. W ciągu 11 dni gry uczestnicy wydarzenia rozegrają 12 zestawów nagród w 6 dyscyplinach:

  • sprint;
  • sztafeta;
  • wyścig pościgowy
  • masowy start;
  • przekaźnik mieszany;
  • indywidualna rasa.

Kalendarz występów sportowców na Mistrzostwach Świata 2020 wygląda następująco:

Więcej informacji na temat harmonogramu zawodów można znaleźć na oficjalnej stronie Międzynarodowej Unii Biathlonowej - www.biathlonworld.com.

Mistrzostwa Świata w Biathlonie 2020 odbędą się we Włoszech, na terytorium ośrodka narciarskiego Antholz.

Niemieccy Oberkhov i słoweński Pokljuka również twierdzili o roli gospodarza. Ale urzędnicy sportowi wybrali Antholza.

Data13–23 lutego 2020 r
MiejsceWłochy, Antholz
Oficjalna strona internetowawww.biathlonworld.com

Ten ośrodek narciarski był gospodarzem etapów Pucharu Świata i Pucharu Świata więcej niż jeden raz. Dlatego nie ma wątpliwości, że Włosi poradzą sobie z organizacją imprezy.

Wyniki Mistrzostw Świata w Biathlonie 2020

Główne moce biatlonowe to Norwegia, Niemcy, Rosja, Włochy i Szwecja. Zwykle sportowcy z tych krajów grają między sobą większość medali mistrzostw.

Przede wszystkim warto podkreślić Norwegów. Niemal co roku zdobywają pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Ostatni numer Pucharu Świata nie był wyjątkiem. Według jego wyników w skarbonce norweskiej drużyny było 9 nagród, w tym 5 złotych. Skandynawowie zawdzięczają swój sukces takim mistrzom z wielką literą, jak Johannes Tinnes Boe, Ingrid Tandrevold i Tarja Boe.

Reprezentacja Rosji na Mistrzostwach Świata w Biathlonie 2020

Przed rozpoczęciem ostatniej edycji Pucharu Świata eksperci sportowi i zwykli fani martwili się tym, jak zachowają się nasi biathloniści. Było się czym martwić. Drużyna narodowa straciła wielu silnych sportowców. Zespół męski był szczególnie dotknięty. Utrata Antona Shipulina wydawała się nieodwracalna.

Jednak nasi faceci mieli przyzwoity Puchar Świata. I chociaż nie byli w stanie zdobyć złota, rosyjscy biathlonicy wciąż byli mile zaskoczeni. W skarbonce naszych facetów były dwa srebrne i jedna brązowa nagroda.

Mężczyźni byli zaskoczeni w dobry sposób. Zwłaszcza Alexander Loginov. Ze względu na rosyjskie srebro w sprincie na 10 km i drużynę brązową w sztafecie.

Nieoczekiwanie dla wszystkich nasza weteranka Ekaterina Yurlova-Perkht wstrząsnęła starożytnością. Rosjanka prawie zwyciężyła w masowym starcie! Trochę jej brakowało złota.

Szczerze mówiąc, były lepsze czasy dla naszych biathlonistów. Jednak w warunkach ostrej konkurencji, skandalicznych dochodzeń antydopingowych i problemów w rosyjskiej gospodarce biathlonowej taki wynik jest godny.

Nie ma wątpliwości - wśród osób ubiegających się o nagrody nadchodzącego turnieju z pewnością znajdą się krajowi mistrzowie. Podczas Mistrzostw Świata w Biathlonie 2020 nasze kobiety i mężczyźni często zmuszają nas do głośnego mówienia o sobie!

Obejrzyj wideo: Monika Hojnisz - Biathlon - Obiad z Mistrzem - Odcinek #9 (Listopad 2019).