Tajemnice na nowy rok 2020

Nowy Rok to zawsze przyjemne podniecenie w oczekiwaniu na gości, prezenty, spełnienie pragnień. Dzieci, podobnie jak dorośli, nie mogą czekać do północy - jedynej magicznej nocy w roku. Aby czas leciał szybciej w Sylwestra, a poza tym nie jest nudny i korzystny dla rozwoju dzieci, rodzice muszą wcześniej przygotować rozrywkę dla dzieci i dorosłych. Zagadki na Nowy Rok 2020 mogą być doskonałą rozrywką dla bardzo małych i starszych dzieci.

Zabawne zadania dla dzieci na Nowy Rok

Wybierając zadania dla dzieci w wieku od jednego do sześciu lat, musisz wybrać te, które koncentrują się na rozwoju drobnych zdolności motorycznych rąk, wyobraźni i odpowiadają kategorii wiekowej. W takim przypadku musisz przygotować wskazówki, jeśli pytanie okaże się „zbyt trudne”, a także prezenty symboliczne jako nagrodę za prawidłową odpowiedź.

Bitwa o nagrody

To ulubiona gra amerykańskich dzieci. Rodzice muszą wcześniej przygotować konia lub inne zwierzę-papier-mache, napełnić przedmiot słodyczami i zawiesić pod sufitem. Dziecko ma zasłonięte oczy i proponuje się, że roztrzaska tekturową bestię nietoperzem. Należy pamiętać, że w pobliżu nie ma mebli ani szkła i nie pozostawiaj dzieci bez opieki.

Zgadnij smak

W sylwestra zwyczajowo organizuje się wspaniałą ucztę, kupuje przysmaki, różne owoce i słodycze. To świetny powód, aby zagrać w grę „Zgadnij smak”. Uczestnicy mają zasłonięte oczy i mogą spróbować pewnych potraw. Zwycięzcą jest ten, który zgaduje więcej smaków. Przygotuj żywność, którą znają dzieci, aby ich nie denerwować i nie dać się zwieść. Chcąc wygrać, dzieci mogą zaoferować najbardziej nieoczekiwane i najśmieszniejsze opcje odpowiedzi.

Puzzle logiczne dla studentów

Dla starszych dzieci i młodzieży szkolnej trudniejsze może być układanie puzzli. Zadania dla dzieci od szóstego roku życia mogą koncentrować się na logice i myśleniu. Jako przykład noworocznej rozrywki możemy przytoczyć następujące.

Znajdź torbę Świętego Mikołaja

Z góry przygotowywana jest mapa, na której zaznaczona jest lokalizacja nagrody głównej i trasa jej wyszukiwania. Po drodze dzieci mogą napotykać dodatkowe trudności (na przykład krótkie zadania). Przykłady zadań dla logiki z odpowiedziami dla dzieci uczniów w szkole:

  • Święty Mikołaj na jednej nodze z torbą prezentów waży 100 kg. Ile waży na obu nogach? (Ta sama ilość)
  • Kto może podnosić i przenosić słonia i konia? (Do szachisty)
  • Uwielbiają wpuszczać gości, ale nigdy ich nie było. (Drzwi)
  • W ogrodzie rośnie brzoza, która ma pięć dużych gałęzi, na każdej dużej gałęzi znajduje się dziesięć małych gałęzi, a na każdej małej gałęzi rośnie jedno jabłko. Ile jabłek uprawiasz? (Jabłka nie rosną na brzozie).
  • Kiedy wszystko widzimy, nie widzimy tego. Kiedy nic nie widzimy, widzimy to. (Ciemność).

Konieczne jest wcześniejsze przygotowanie zadań dla dzieci na wypadek, gdyby nie rozwiązały one zagadek. Na przykład, wskocz na nogę dziesięć razy, powiedz skręcenie języka itp.

Wyzwania dla całej rodziny dla całej rodziny

Po wybraniu zadań dla całej rodziny możesz nie tylko dobrze się bawić do północy, ale jeszcze bardziej wzmocnić swoją rodzinę i nauczyć się wspólnie rozwiązywać problemy. Łatwo jest odebrać zadania, które mogą rozwiązać zarówno dzieci, jak i dorośli. Przykładem mogą być trudne pytania, na które odpowiedzi nie są tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

  • Czy można znaleźć zeszłoroczny śnieg? (Tak, jeśli wyjdziesz na zewnątrz tuż po północy 1 stycznia).
  • Czy można zeskoczyć ze stumetrowej drabiny i pozostać nietkniętym? (Możesz, jeśli zginasz się od dołu jego kroków).
  • Najwyższa góra na Ziemi została odkryta w 1841 r. Przez indyjskiego geodetę brytyjskiego pochodzenia. Która góra była najwyższa przed tym wydarzeniem. (Everest, tylko tego nie odkryto).
  • Jaka jest średnia liczba jaj, które dorosły może zjeść na czczo? (Na pusty żołądek możesz zjeść tylko jedno jajko, następne nie będzie już jeść na pusty żołądek).
  • Dom milionera płonie, a rząd to chatka żebraka. Który budynek zostanie postawiony przez policję jako pierwszy? (Policja nie gasi pożarów).

Komiksowe zadania dla dorosłych jako sposób na dobrą zabawę

Dorośli, a także dzieci, bardzo lubią różne sceny, konkursy i zadania. Każda impreza noworoczna będzie zabawna i niezapomniana, jeśli przygotujesz komiczne zadania dla wszystkich obecnych.

Na okularach możesz nakleić notatki z zadaniami, które uczestnicy uczty będą musieli wykonać przed północą. Na przykład, co godzinę, aby powiedzieć wszystkim obecnym, ile czasu pozostało do Nowego Roku w różnych językach świata. Jeśli ktoś zapomni o swoim „obowiązku”, musi wykonać karę za zadanie, którą oferuje gospodarz lub jeden z obecnych.

Możesz zaoferować zabawny konkurs dla dorosłych ze sztuczką. Każdy uczestnik otrzymuje butelkę szampana i musi pić z niej bez otwierania lub łamania butelki. Prawidłowa odpowiedź to odwrócenie butelki i wlanie szampana z innej butelki do wnęki, jednak bogata wyobraźnia i chęć wygrania mogą prowadzić do zupełnie nieoczekiwanych decyzji.

Inne noworoczne gry i rozrywka dla firmy

Zadania nie muszą być trudne ani zabawne, z haczykiem lub logiką - najważniejsze, że odpowiadają zainteresowaniom i kategorii wiekowej gości zaproszonych na imprezę noworoczną. Noworoczne gry i rozrywka mogą obejmować konkursy muzyczne lub taneczne, jeśli większość publiczności lubi muzykę. Doskonałym konkursem dla melomanów jest „Zgadnij melodię”, podczas gdy utwory można odbierać na tematy noworoczne.

W zależności od tego, jak blisko są zaproszeni, możesz organizować wulgarne konkursy, „konkursy pijane” itp. Nawiasem mówiąc, za pomocą specjalnych konkursów możesz również określić, jak dobrze goście się znają. Na przykład możesz zorganizować konkurs „Fotografia dla dzieci”, w którym musisz zgadnąć, który z uczestników należy do zdjęcia konkretnego dziecka. Możesz także zaoferować historie z prawdziwego życia, a goście będą musieli ustalić, która z nich się wydarzyła.

Obejrzyj wideo: Numerologiczna 8 rok 2019 2020 tarot horoskop (Październik 2019).