Dzień roboczy 2020

Aby poznać pochodzenie tego szanowanego zawodu, a także dowiedzieć się, w jaki sposób i kiedy obchodzi się Dzień Pracownika Handlowego 2020 przez mieszkańców Rosji, pomoże fascynujący materiał informacyjny wypełniony wieloma interesującymi i czasami nieznanymi faktami dla większości czytelników.

Jak ustalono święto pracownika handlu w Rosji?

Rzemiosło handlowe przez cały czas było ważnym elementem nie tylko sektorów społeczno-ekonomicznych, ale także politycznych sektorów każdego cywilizowanego państwa, a wraz z rozwojem stosunków rynkowych w ogóle zyskało status jednego z najbardziej rozpowszechnionych i poszukiwanych zawodów w Starym Świecie.

W średniowieczu tylko mężczyźni zajmowali się sprawami handlowymi i dopiero w epoce nowego czasu przedstawiciele żeńskiej połowy ludzkości zaczęli aktywnie opanowywać ten zawód.

W odniesieniu do współczesnych realiów historia wakacji zawodowych pracowników handlu rozpoczyna się w 1966 r., Kiedy decyzją Prezydium ZSRR podpisano dekret państwowy „W sprawie ustanowienia wakacji zawodowych dla pracowników branży handlowej”. Oficjalna data urlopu była ostatnim dniem wolnym w lipcu. Dwanaście lat później (w 1988 r.) Święto przemianowano na „Dzień handlu”, a trzecia niedziela marca stała się dniem jego obchodów.

W historii Federacji Rosyjskiej święto nie tylko straciło na znaczeniu, ale także zyskało wyższy status. W 2013 r. Rosyjski prezydent Władimir Putin podpisał dekret rządowy, zgodnie z którym w świątecznym kalendarzu kraju pojawiła się nowa czerwona data - „Dzień pracownika handlu”, a ostatnią sobotę drugiego letniego miesiąca wybrano jako dzień jego obchodów.

Jaką datę obchodzi się w Trade Trade w 2020 roku?

Ze względu na fakt, że kalendarz świąt jest „zmienny”, data obchodów każdego roku przypada w różne dni lipca. W 2020 roku gratulacje dla pracowników rosyjskiego sektora handlowego będą ważne 25-go (czwartej soboty miesiąca).

Święto ma również znaczenie w niektórych republikach byłego ZSRR. Podobne uroczystości są corocznie obchodzone w:

  • Kazachstan;
  • Armenia
  • Azerbejdżan
  • Mołdawia

Dzień handlu (w takiej czy innej formie) został zachowany nie tylko w świątecznym kalendarzu tych krajów, ale jest także oficjalnym świętem zawodowym. Jedyna zmiana nastąpiła tylko w terminach jej obchodów. Na przykład na sąsiedniej Białorusi i Ukrainie Dzień Handlu obchodzony jest w ostatnią niedzielę lipca.

Kilka słów o zawodzie pracownika sprzedaży

Pomimo faktu, że miliony ludzi w naszym kraju codziennie korzystają z usług sieci handlowych, tylko nieliczni znają zawód sprzedawcy „na lewą stronę”. Ale przedstawiciele branży to nie tylko osoby bezpośrednio obsługujące klientów przy kasie, ale także szeroki personel specjalistów zajmujących się odbiorem, kontrolą, magazynowaniem i sprzedażą szerokiej gamy produktów.

Ścieżka do zawodu menedżera handlowego polega na szkoleniu w specjalistycznej szkole średniej specjalnej lub wyższej w Federacji Rosyjskiej, której absolwenci stają się profesjonalnymi specjalistami w różnych dziedzinach handlu.

Eksperci doradcy do sklepów i supermarketów są również integralną częścią sektora zakupów. W przeciwieństwie do bezpośrednich dystrybutorów produktów, ich głównym zadaniem jest dostarczanie klientom szczegółowych informacji o towarach i usługach dostarczanych przez producentów.

Aby zostać dobrym specjalistą w tej dziedzinie, konieczne jest posiadanie nie tylko znacznego bagażu odpowiedniej specjalistycznej wiedzy, ale także subtelnego psychologa w komunikacji z ludźmi. W końcu komunikacja z klientami jest ważną częścią polityki marketingowej każdej firmy handlowej.

Podsumowując powyższe, można zauważyć, że dobry pracownik handlowy to odpowiedzialny, sumienny i dobrze zorganizowany specjalista, którego sukces finansowy i pozytywna dynamika rozwoju firmy zależą od jej skuteczności. Nie można nie doceniać znaczenia i znaczenia tego zawodu, ponieważ praca pracownika handlowego wpływa nie tylko na dostępność niezbędnych towarów na półkach sklepowych, ale także zapewnia wysoką jakość usług milionom konsumentów krajowych.

Cechy święta: jak obchodzony jest Dzień Handlowy w Rosji?

Podobnie jak wiele świąt państwowych, Trade Worker Day ma swoje własne cechy i tradycje. Ogólnie rzecz biorąc, święto jest świętem rodzinnym i obchodzone jest w gronie bliskich przyjaciół i krewnych. Z okazji uroczystości w domach pracowników przedsiębiorstw handlowych organizowane są uroczyste biesiady, których głównymi postaciami są sami bohaterowie tej okazji, którzy otrzymują cenne prezenty, pamiątki i życzą sukcesów w działalności zawodowej.

Ci, których święto zastał w miejscu pracy, koledzy są uhonorowani ciepłymi słowami i życzeniami rozwoju kariery. Często menedżerowie sklepów, supermarketów i innych przedsiębiorstw handlowych organizują imprezy korporacyjne dla swoich pracowników, podczas których przedstawiają listy polecające i premie pieniężne tym pracownikom, którzy wnieśli konkretny wkład w poprawę obrotów handlowych firmy.

Świętuj święta nie tylko na szczeblu lokalnym (administracyjnym), ale także na najwyższym poziomie stanu. Żywe imprezy tematyczne odbywają się corocznie w wielu dużych miastach Rosji na cześć święta, którego priorytetową misją jest zapoznanie ludności z charakterystyką zawodu i wezwanie obywateli do okazania szacunku i tolerancji dla swoich przedstawicieli.

Jakie wydarzenia odbędą się w Moskwie 25 lipca 2020 r.?

Największe i najbardziej kolorowe wydarzenia poświęcone Dniu Rosyjskiego Handlarza mogą pochwalić się hipermarketami stolicy. Aby zachęcić swoich pracowników, zarząd tych obiektów organizuje dla nich specjalne wydarzenie - „Dzień Super Rabatu”. Dzięki temu świątecznemu wydarzeniu pracownicy dużych moskiewskich sklepów mogą kupować ubrania, perfumy, sprzęt AGD i inne kategorie towarów po bardzo konkurencyjnych cenach.

Szczególna uwaga zasługuje na oficjalną uroczystą ceremonię, która odbywa się co roku w Państwowym Pałacu Kultury (Pałac Kremla). W dniu święta najlepsi liderzy i urzędnicy Ministerstwa Przemysłu i Handlu otrzymują nagrody honorowe, dyplomy i wysokie rangi państwowe. Rok 2020 nie będzie wyjątkiem pod względem tego wydarzenia. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się tradycyjnie z udziałem najwyższych urzędników rosyjskiego rządu, w tym premiera Dmitrija Miedwiediewa i prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina.

Twórcze pozdrowienia na cześć pracowników handlu:

Obejrzyj wideo: Świat Przyszłości. Rok 2020. Napisy PL. Technologia i Przyszłość. (Styczeń 2020).

Zostaw Swój Komentarz