Sanatoria wojskowe Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej w 2020 r

Emeryci wojskowi to ludzie, którzy są drodzy krajowi, ponieważ poświęcili swoje życie służbie Ojczyźnie. Dziś poświęca się im szczególną uwagę, w tym turystykę i rekreację. Istnieją motele i pensjonaty funkcjonujące specjalnie dla wojska. Są w pełni zgodne z innymi uzdrowiskami, znajdującymi się w malowniczych miejscach i zostały zaprojektowane specjalnie dla personelu wojskowego. Nie ma drutu kolczastego, żołnierze nie stoją na straży, nie ma ściśle codziennej rutyny zgodnie z kartą. Wszystkie sanatoria są piękne, leczenie i wypoczynek są harmonijnie połączone, wokół jest wiele przyrody, co stwarza sprzyjające tło psychologiczne dla skutecznego utrzymania stanu zdrowia.

Odpoczynek dla emerytów wojskowych, warunki i tryb uzyskiwania zezwolenia

Kupony mogą być preferencyjne i zwykłe. Te pierwsze polegają na częściowej lub pełnej rekompensacie kosztów na koszt państwa, zarówno z przyczyn medycznych, jak i bez nich. Zgodnie z prawem rosyjskim bilet preferencyjny można uzyskać raz, zgodnie ze specjalnymi potrzebami medycznymi, więcej niż jeden raz.

Gdzie udać się do różnych grup ludności na wakacje w wojskowych sanatoriach

Aby dostać bilet do sanatorium wojskowego, możesz udać się do kilku miejsc, aby uzyskać wszystkie informacje i złożyć pakiet dokumentów, te struktury: przyjęcia terytorialne, główny wojskowy wydział medyczny Rosji, do sanatoriów samego Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej, strona internetowa Głównego Wojskowego Uniwersytetu Medycznego Federacji Rosyjskiej

Ceny, dostępność i terminy składania wniosków o wizyty preferencyjne

Po otrzymaniu wszystkich informacji, przed złożeniem wniosku o preferencyjny lub regularny bilet do wybranego sanatorium, warto zapytać o dostępność miejsc, rezerwuję je często z wyprzedzeniem, więc lepiej nie wahaj się złożyć podania.

Przywilej dla emerytów wojskowych wynosi 25% całkowitego kosztu biletu, a ich dzieci w wieku poniżej 3 lat odpoczywają bezpłatnie, od 3 do 6 lat z 30% zniżką i bez leczenia, dzieci emerytów w wieku do 23 lat bez opieki zdrowotnej płacą bilet w wysokości 50% całkowitego kosztu. Żona emeryta wojskowego jest równie beneficjentem, a połowa kosztu jest opłacana przez państwo.

Możesz dowiedzieć się więcej o cenach z tabeli.

Kategoria osóbŚwiadczenie wypłacone
Zakontraktowany personel wojskowy, kadeci studiujący w szkołach wyższych, członkowie rodzin czynnych żołnierzy100 %
Emeryci wojskowi w rezerwie, którzy służyli 20 lub więcej lat25 %
Członkowie rodzin emerytów wojskowych w powyższej kategorii50 %
Bohaterowie Federacji Rosyjskiej, Bohaterowie ZSRR, pełni rycerze Zakonu Chwały spośród żołnierzy i już na emeryturzeZa darmo
Członkowie rodziny powyższej kategorii25 %

Tak więc, jeśli na przykład bilet preferencyjny kosztuje 50 000 rubli (zwykle 75 000 - 100 000 rubli, dla porównania), to pierwszy z tabeli zapłaci 50 000, drugi - 12 500, trzeci - 25 000, czwarty - bezpłatny, a piąty - 12 500 rubli.

Listy preferencyjnych wyjazdów do wojskowych sanatoriów zostaną opracowane w 2020 r. Do 1 listopada 2019 r., Każdy wojskowy emeryt ma prawo do preferencyjnych wakacji raz w roku i musisz złożyć wniosek o bilet na 30 dni przed planowaną datą przyjazdu do sanatorium. Rozpatrzenie trwa nie dłużej niż 10 dni.

Pobyt wellness w Soczi, liście popularnych miejsc

Wakacje w Soczi są zawsze dobre dla zdrowia, to miejsce kontrastów, morze i góry są wszystkim, czego potrzebuje każdy turysta, w tym emeryt wojskowy. Sanatoria i emerytury mają na celu leczenie chorób serca, układu oddechowego, nerwowego, ginekologicznego i wielu innych. Na podstawie opinii poprzednich wczasowiczów najlepsze są następujące miejsca wakacyjne:

  1. Sanatorium „Adler”,
  2. Pensjonat „Aurora”,
  3. Sanatorium „Lazurowe Wybrzeże”,
  4. Sanatorium „Chemitokvadge”,
  5. Sanatoria „Bursztyn” i „Soczi”.

Te zaplecze zdrowotne zapewnia nie tylko relaks i dobre samopoczucie, ale także ciekawy program wycieczek, z których każda jest wymieniona powyżej.

Czy warto odpocząć w Abchazji, recenzje turystów

Abchazja należy do tych krajów, które zachwycają się nieskazitelną przyrodą. To przyciąga wielu turystów do tego miejsca! Piękna Ritsa, historyczne Nowe Athos, Gagra i wiele innych obiektów są zawsze w centrum uwagi wczasowiczów. Powstały góry, wąwozy, rzeki, wielowiekowe drzewa, czyste powietrze, aby człowiek w Abchazji odpoczął od ekscesów cywilizacji i pozwolił sobie na harmonię natury i morza.

Istnieje opinia, że ​​zdarzają się tam ogniska chorób zakaźnych, ale recenzje różnią się znacznie, a jest tylko kilka przypadków, nie ma ostrzeżeń i ostrzeżeń w mediach. O wiele więcej osób, które wręcz przeciwnie, odpoczywają tam, obiecując, że wrócą tam ponownie. Zarówno wojskowy klimat, jak i możliwości odnowy biologicznej będą odpowiadać emerytom wojskowym. Liderami wśród wojskowych sanatoriów są Gudautsky, Gagra, Sukhum. Leczą choroby ośrodkowego układu nerwowego, krążenie krwi, oddychanie, trawienie.

Wakacje na Krymie z lotem z Moskwy, zalety sanatoriów na półwyspie

Sanatoria na Krymie od dawna są popularne dla setek tysięcy turystów. Większość emerytów wojskowych chce odpocząć na tym półwyspie. Możesz szybko dostać się tam z Moskwy, zobaczyć wiele ciekawych rzeczy, ceny nie są wysokie. Krym jest nostalgią dla wielu ludzi, słusznie jest uważany za jedno z najbardziej malowniczych miejsc na świecie z wieloma zasobami naturalnymi, które mogą poprawić ludzkie zdrowie, są to:

  • zabiegi wellness z borowiną;
  • balneologiczne (pływanie w wodach leczniczych);
  • procedury klimatyczne.

Przedstawione procedury są jednak przeprowadzane, odbywają się wycieczki do zabytków półwyspu.

Chociaż na Krymie znajdują się dziesiątki sanatoriów i pensjonatów, niewielu jest wojskowych, a to zasmuca wczasowiczów, dlatego należy wcześniej wybrać miejsce pobytu, aby złożyć wniosek.

Wszystkie ośrodki oferują urozmaicony program zarówno leczenia, jak i wypoczynku, 3 posiłki dziennie - z pewnością są miejsca turystyczne.

Tabela pokazuje najczęściej odwiedzane kurorty

Miejsce odpoczynkuLeczenieCeny rub.
Wojskowe Sanatorium Kliniczne im PirogowUkład mięśniowo-szkieletowy, męskie narządy płciowe, układ hormonalny, ośrodkowy układ nerwowy, narządy trawienne14 551 (na 21 dni)
Sanatorium JałtaUkład krążenia, układ oddechowy, układ nerwowy14 277
Teodozjańskie sanatorium wojskoweNarządy trawienne, narządy płciowe kobiety, jama ustna2 800 (minimum) dziennie, nie ma zniżek dla emerytów i rencistów

Zarówno dorośli, jak i młodzi ludzie słusznie docenili sanatoria, ponieważ takie wakacje nad morzem w malowniczych miejscach są prawie zawsze tanie, ale nienagannie wysokiej jakości. Emeryci wojskowi zasługują na przyzwoity odpoczynek, ponieważ poświęcili swoje życie służbie ojczyźnie, co wymagało ogromnej siły, silnych nerwów i często zdrowia.

Obejrzyj wideo: LĄDEK ZDRÓJ I JEGO BUDOWLE ORAZ 23 SZPITAL WOJSKOWY UZDROWISKOWO - REHABILITACYJNY (Styczeń 2020).

Zostaw Swój Komentarz