Christmas Travel Festival 2020

Festiwal Christmas Travel 2020 ma przyjemność zaprosić wszystkich, którzy chcą dać swoim bliskim ocean pozytywnych emocji, którzy wciąż wierzą w magię i oczekują prawdziwego cudu noworocznego po swoich ukochanych wakacjach zimowych.

Moskiewski festiwal „Podróż na Boże Narodzenie”: historia założenia i lokalizacji projektu

Debiutancki festiwal pod kolorowym tytułem „Podróż na Święta Bożego Narodzenia” odbył się w 2013 roku w stolicy Rosji, a jego głównymi inspiratorami, inicjatorami i założycielami byli przedstawiciele władz lokalnych kierowani przez mera Moskwy Siergieja Sobianina.

W pierwszym sezonie projektu w jego organizację zaangażowały się setki profesjonalnych inżynierów oświetlenia i dźwięku, a także specjalistów w dziedzinie scenografii i kompozycji lodowych, w tym światowej sławy rosyjskich i europejskich artystów.

W 2013 r. Festiwal odbył się na 24 terenach targowych w stolicy, a ulica Tverskaya stała się jego centralnym miejscem, w którym miały miejsce najbardziej żywe i masowe wydarzenia w ramach projektu.

Dziesiątki zespołów teatralnych i grup muzycznych z różnych krajów Europy wzięło udział w festiwalu w 2013 roku, który w ramach ulicznych produkcji, liczb i miniatur stworzył atmosferę prawdziwej noworocznej bajki w Moskwie.

Nie mniejszą uwagę zwiedzających na pierwszy sezon festiwalu przyciągnęły pawilony z oryginalnymi pamiątkami z wakacji i różnymi smakołykami przygotowanymi według starych przepisów europejskich specjalistów kulinarnych.

W ramach osobnego programu projektu publiczności zaprezentowano wspaniałe instalacje lodowe stworzone przez profesjonalny zespół znanych rzeźbiarzy i artystów światła z Rosji i Starego Świata. Sukces tego wydarzenia zainspirował jego założycieli do zorganizowania osobnej platformy festiwalowej, zwanej „Christmas Light”. W 2015 r. Ekspozycja instalacji z lekkim lodem jest uwzględniona w oficjalnym programie projektu.

Festiwal Christmas Travel stał się nie tylko największym, ale także najpopularniejszym i najczęściej odwiedzanym projektem kulturalnym i rozrywkowym w Europie w ciągu ostatniej dekady. W pierwszym sezonie projektu 10 milionów osób odwiedziło noworoczne targi w Moskwie, ponad 13 milionów w 2016 roku, a w sezonach 2018-2019 ponad 15 milionów odwiedzających z bliska i z zagranicy odbyło „Podróż na Święta Bożego Narodzenia”.

Kiedy i gdzie odbędzie się Christmas Travel Fair 2020?

Zgodnie z informacjami dostarczonymi przez organizatorów projektu, 8. Międzynarodowy Festiwal „Podróż na Boże Narodzenie” otworzy swoje podwoje 13 grudnia 2019 r. Moskale i odwiedzający miasto będą mogli odwiedzić targi rzemieślników ludowych do 12 stycznia 2020 r. Włącznie. Kalendarz festiwalowy został zaprojektowany na 30 dni, z czego 12 na święta noworoczne.

Geografia projektu, podobnie jak w poprzednich latach, obejmie najbardziej ruchliwe obszary Moskwy. Centralnymi miejscami targów będą takie lokalizacje, jak:

  • Plac Maneżnia (obszar Kremla i Ogród Aleksandra);
  • Plac Czerwony (posiadanie 3);
  • Plac Novopushkinsky (Bolshaya Bronnaya Street);
  • Kamergersky Lane (powiat Tverskoy);
  • Arbat (dom 13 i dom 19) i Nowy Arbat (dom 15 i dom 21);
  • Tverskaya Boulevard (posiadanie 2 i 19);
  • Plac Rewolucji (Objawienie Pańskie);
  • Rozhdestvenskaya Street (Obiekt 6);
  • Tverskaya Square (Tverskaya - Stoleshnikova Lane);
  • Kuznetsk bridge street (Budynek 7, Centralny Dom Towarowy).

Należy przypomnieć, że informacje dostarczone przez organizatorów projektu są wstępne. Możliwe, że powyższa lista platform festiwalowych zostanie poszerzona o dwie do trzech dodatkowych lokalizacji, których adresy zostaną opublikowane na oficjalnym portalu projektu w październiku - listopadzie 2019 r.

Harmonogram wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych: gdzie się udać i co zobaczyć gości festiwalu?

W 2020 r. Program projektu powinien być tak żywy i różnorodny, jak to możliwe. Świadczy o tym wstępne ogłoszenie, które organizatorzy nadchodzącego festiwalu udostępnili internautom.

Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc świątecznych podróży 2020 będzie tradycyjnie Plac Maneżna. To tutaj podczas ferii zimowych będzie funkcjonować otwarte lodowisko, w którym odbywać się będą profesjonalne warsztaty tworzenia ozdób choinkowych oraz pokazy kostiumów dziecięcych oparte na słynnych opowieściach ludowych.

Spektakularne przedstawienia teatralne czekają na publiczność w parku Nowopuszkinskim. W różne dni styczniowych wakacji kolorowe przedstawienia lodowe „Dziadek do orzechów”, „Królewna Śnieżka”, „Chippolino”, „Kopciuszek”, Jezioro Łabędzie ”i inne produkcje z udziałem całej„ konstelacji ”znanych rosyjskich łyżwiarzy, w szczególności Tatyany Navka, Piotra Czernyszewa, Elena Ilinykh, Adelina Sotnikova i Arthur Gachinsky. Premierem 8. sezonu „Podróży na Boże Narodzenie” będzie balet lodowy „Księżniczka Żaba”. W sumie podczas wakacji w parku Nowopuszkinskiego w Moskwie odbędzie się ponad czterdzieści teatralnych przedstawień lodowych. dzień tutaj można przejść na łyżwach z przyjaciółmi lub wziąć lekcje instruktorów ekspertów Łyżwiarstwo figurowe.

Możesz zanurzyć się w zaczarowanym świecie literatury na placu Tverskaya. Odwiedzający pawilon tematyczny „Salon” będą mogli wziąć udział w teatralnych odczytach bajek z całego świata lub zostać członkiem literackiej choinki. Ponadto na Tverskaya zostanie zorganizowana specjalna garderoba, w której każdy może na chwilę zmienić się w wizerunek króla, odważnego rycerza, księżniczki lub innej bajkowej postaci. Szczególnie interesujące dla młodych odwiedzających tę platformę jest Fabryka Czekolady i Dom Piernika, w którym młodzi goście będą mogli spróbować różnych smakołyków cukierniczych.

Interaktywna strefa rozrywki zostanie zorganizowana na Placu Rewolucji. Dzięki staraniom najlepszych krajowych rzeźbiarzy w tym obszarze stolicy zostanie zbudowana 8-metrowa zjeżdżalnia lodowa, dostępna dla absolutnie wszystkich odwiedzających festiwal. Projekt zostanie ozdobiony nie tylko kręconymi rzeźbami, ale także wyposażony w unikalny laserowy system oświetlenia, dzięki któremu plac zamieni się w świat bajek i ekscytujących przygód. W ramach tego pawilonu każdy może jeździć na tubie, kupić oryginalne ozdoby choinkowe i zafundować sobie smakołyki w jednej z wielu kawiarni ...

Będąc na ulicy Nowy Arbat (budynek 15), możesz znaleźć się w magicznym zimowym lesie, lśniącym bożonarodzeniowymi światłami i zaludnionym przez wiele baśniowych postaci, jakby zamrożonych w czasie. Będziesz mógł zobaczyć fantastyczne postacie śniegu i lodu na Nowym Arbacie, a także zrobić niezapomniane zdjęcia na tle średniowiecznych pałaców i zamków podczas świąt Nowego Roku.

Klimentovsky Lane zaprosi wszystkich, którzy prowadzą „kreatywne” kulinarne eksperymenty. Program tego pawilonu obejmuje warsztaty z robienia ozdób choinkowych z mastyksu cukrowego, steku ziemniaczanego, gotowania japońskich pierogów z nadzieniem jabłkowym i czekoladowym, a także eksperymenty gastronomiczne z daniami narodowymi z różnych krajów Europy i świata.

Program wakacyjny, który zostanie wdrożony na Kamergersky Lane, zasługuje na szczególną uwagę. Podczas styczniowych wakacji dom noworocznej bajki otworzy swoje podwoje dla młodych gości. W przytulnym i ciepłym domku dzieci zapoznają się z nowoczesnymi interpretacjami dzieł krajowych i zagranicznych gawędziarzy, a w ramach interaktywnych przedstawień teatralnych dzieci będą mogły w pełni wykazać swoje zdolności twórcze i aktorskie.

Najnowsze wiadomości z festiwalu

Na Placu Czerwonym (dzielnica GUM) odbędzie się jasny i spektakularny pokaz lodu z udziałem „gwiazdy” rosyjskiej łyżwiarki Evgeni Plushenko. Każdy, kto tu przyjedzie od 14 do 28 grudnia 2019 r., Będzie szczęśliwym świadkiem historii o przygodach Marie i jej drewnianej lalki w tajemniczym królestwie myszy. Od 29 grudnia 2019 r. Do 10 stycznia 2020 r. Na lodowisku GUM odbędzie się spektakl „Król śniegu”, który opowiada o przygodach Kaia i Gerdy w kraju złych trolli. Deserowym programem festiwalu będzie autorski program sportowy Jewgienija Pluszczenki „Królowie lodu”, który zaplanowano na 12–13 stycznia 2020 r.

Terytorium pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń: recenzje o „Podróży na Święta Bożego Narodzenia”

Każdy, kto choć raz w życiu odwiedził festiwal Podróż na Boże Narodzenie w Moskwie, pamięta to wydarzenie bardzo, bardzo długo. I nie jest to zaskakujące, ponieważ atmosfera panująca na targach nie tylko pozwala zapomnieć o pracy i innych kłopotach życiowych, ale także pozwala podróżować do świata dzieciństwa i magicznej bajki, która budzi w twojej duszy wyłącznie miłe i jasne emocje. Christmas Journey Festival 2020 jest tuż za rogiem. Nie przegap wyjątkowej okazji, aby dać sobie i swoim bliskim wakacje pełne uśmiechów, cudów i cudownego noworocznego nastroju.

Obejrzyj wideo: Best Toys for 2019 - Toy Fair New York 2019 Best in Show (Listopad 2019).