StatGrad 2019-2020: prace diagnostyczne

StatGrad to stosunkowo nowoczesna metodologia nauczania, której głównym celem jest określenie poziomu wiedzy uczniów. Jest już aktywnie wykorzystywany w wielu regionach Rosji. Jest wielu zwolenników i przeciwników nowego systemu. Nie oznacza to jednak, że program „StatGrad 2019-2020: prace diagnostyczne” zostanie ponownie włączony do procesu edukacyjnego wielu szkół.

Prace diagnostyczne StatGrad - co to jest?

Egzaminy są najważniejszym krokiem na ścieżce studenta. Wskazują poziom wiedzy zdobytej w procesie uczenia się. Aby nie przegapić głównego testu i nie uzyskać minimalnego wyniku, musisz regularnie sprawdzać swoje umiejętności. Oprócz kontroli i niezależnej pracy wiele szkół w Rosji stosuje nową metodologię diagnozowania wiedzy uczniów, zwaną „StatGrad”.

StatGrad (skrót od „City of Statistics”) oznacza nową metodologię przygotowywania studentów do wszystkich rodzajów egzaminów wprowadzoną przez Moskiewski Instytut Ustawicznego kształcenia:

 • Jednolity egzamin państwowy - dla absolwentów klasy 11;
 • GIA - dla ostatniej 9 klasy.

System został zorganizowany i uruchomiony na wniosek Rospotrebnadzor. Cały proces diagnostyczny przeprowadzany jest zdalnie. Wiedza uczniów jest sprawdzana jednocześnie, nie tylko w Moskwie, ale w całej Rosji. Metodologia sprawdziła się wśród organizatorów różnych poziomów olimpiad i dyrektorów szkół. Pracownicy Ministerstwa Edukacji również pochlebią jej.

Według rosyjskiego Ministerstwa Edukacji StatGrad jest zalecanym, ale nie obowiązkowym systemem oceny wiedzy. Każda szkoła (a zwłaszcza uczeń) decyduje się wziąć w niej udział osobiście.

Główne zadania i cele metodologii StatGrad

Kluczowym zadaniem współczesnej metodologii jest sprawdzenie poziomu wiedzy studentów instytucji edukacyjnych i pomoc w przygotowaniu jak największej liczby osób do nadchodzących testów egzaminacyjnych. System nie określa ścisłych ocen i nie zachęca nauczycieli do wyrównywania się przy ustalaniu ocen kwartalnych / rocznych wyników testów. Ma on na celu identyfikację słabości ucznia i udzielenie mu pomocy.

Ponadto cele, które spełnia metodologia edukacyjna StatGrad, obejmują:

 • Zwiększone poczucie odpowiedzialności wśród uczniów różnych klas;
 • Monitorowanie poziomu wiedzy studentów;
 • Identyfikacja luk w skonstruowanym programie edukacyjnym;
 • Kompleksowe przygotowanie absolwentów do egzaminów;
 • Wzmocnienie komunikacji między różnymi dyscyplinami;
 • Ocena stopnia nauczania danego przedmiotu.

Na podstawie zebranych statystyk tworzone są nowe metody i programy edukacyjne. Dlatego StatGrad ma na celu poprawę wydajności procesu edukacyjnego i kompleksową pomoc dla studentów w przygotowaniu do egzaminów egzaminacyjnych. Nowoczesny system z roku na rok w pełni usprawiedliwia jego tworzenie, osiągając swoje cele.

Dla kogo przeznaczone są prace diagnostyczne i kto będzie mógł je przekazać w latach 2019-2020?

Prace diagnostyczne nad StatGradem są przeznaczone dla wszystkich studentów. To nie ma znaczenia: kończą klasę 7 lub 11. Najważniejsze jest pragnienie dziecka, aby sprawdzić swoją wiedzę i ją poprawić. Ta technika jest zalecana, a nie obowiązkowa (na razie). Dlatego nie ma sensu przechodzić do jej leniwych ludzi, którzy nie są zainteresowani wysokim poziomem wiedzy.

W szczególności studenci muszą ukończyć 10 klasę lub zbliżać się do końca 11 roku studiów. W końcu to oni w najbliższej przyszłości będą musieli przejść testy państwowe w dyscyplinach obowiązkowych i podstawowych.

Prace diagnostyczne mogą odbywać się zarówno dla całej szkoły, jak i dla jej poszczególnych klas / uczniów. Aby wziąć udział w testach, należy wcześniej złożyć odpowiedni wniosek, którego procedura zostanie opisana później.

Procedura rejestracji w systemie i korzystanie z konta osobistego

Procedura rejestracji do zaliczenia testu zgodnie z metodą StatGrad przeprowadzana jest bezpośrednio na stronie internetowej programu edukacyjnego. Cały proces składa się z kilku etapów:

 1. Wypełnianie wniosku W serwisie programu musisz pobrać aplikację do rejestracji, wydrukować ją i wypełnić. Przed podpisaniem zaleca się dokładne przestudiowanie instrukcji pisania aplikacji.
 2. Wysyłanie aplikacji. Po wypełnieniu wniosku należy go zeskanować i przesłać na adres e-mail wskazany na oficjalnej stronie internetowej StatGrad.
 3. Czekam na odpowiedź. W ciągu 1-3 dni roboczych system rozpatrzy otrzymaną aplikację i wyśle ​​odpowiedź na swoje konto, zawierającą szczegółowe instrukcje dotyczące uzyskania hasła i loginu.

Otrzymane dane z twojego konta osobistego dają użytkownikom dostęp do opcji szkoleniowych. Publikacje diagnostyczne są dostępne tylko dla autoryzowanych użytkowników. Po pobraniu żądanego pliku pozostaje go tylko wydrukować i przeprowadzić szkolenie.

Raport z pracy wykonanej przez studenta jest również przesyłany na oficjalną stronę internetową. Aby rozpocząć diagnozowanie danych, wygenerowany plik należy wysłać do systemu. Usługa działa tylko z prawdziwymi uczniami i nauczycielami.

Funkcje posiadania StatGrad w roku akademickim 2019-2020

W następnym roku akademickim nie oczekuje się żadnych specjalnych zmian w zasadach diagnozowania StatGrad. Tak jak poprzednio, studenci będą mogli zdać testy z dowolnych przedmiotów. Wnioski o określony test należy przesłać z wyprzedzeniem. A jeśli praca w matematyce jest automatycznie zapewniana przez system (ponieważ egzamin z tej dyscypliny jest obowiązkowy), to uzyskanie testu z nauk społecznych jest niemożliwe bez wstępnego zastosowania.

Zasady zaliczania testu są takie same we wszystkich regionach Federacji Rosyjskiej:

Rozpocznij testowanieStandardowy czas rozpoczęcia testu to 14.00 (po zajęciach) w czasie lokalnym.
Czas na udzielenie odpowiedziUczniowie otrzymują dokładnie 1 lekcję na udzielenie odpowiedzi - 45 minut
Funkcje udzielania odpowiedziWiększość zadań jest zorganizowana jako test i wymaga krótkiej odpowiedzi. Rzadko wymagana jest twórcza odpowiedź; oznacza to napisanie jednego lub kilku zdań.

Zarówno 11, jak i 6 klasa mogą być testowane (całkowicie / częściowo). Prowadzone są prace diagnostyczne dla wszystkich przedmiotów: od matematyki i języka rosyjskiego, po zagraniczne i chemię. Uczniowie wybierają dyscypliny zgodnie z profilem swojej przyszłej specjalności.

Terminy i etapy jednego testu w Rosji

Program StatGrad jest realizowany przez cały rok akademicki. Realizowany jest w kilku etapach:

 1. Wrzesień-grudzień;
 2. Grudzień-styczeń;
 3. Styczeń-luty;
 4. Marzec-kwiecień;
 5. Maj

Na każdym etapie przeprowadzane są zarówno standardowe prace diagnostyczne, jak i wąsko ukierunkowane testy (przygotowanie do OGE). Każdy okres obejmuje wszystkie odpowiednie przedmioty szkolne. Dokładne daty przeprowadzenia prac w zakresie zdalnej weryfikacji zostaną opublikowane na oficjalnej stronie internetowej StatGrad pod koniec bieżącego roku szkolnego. Szkoła / nauczyciel ma prawo wybrać, czy podejmie test w danym okresie.

Co stanie się z nową techniką?

Dzisiaj technika diagnostyczna jest dobrowolna. Nie wymaga specjalnych inwestycji finansowych i dlatego współczuje wielu szefom instytucji edukacyjnych. Jest stale ulepszany i modernizowany. A co stanie się z systemem dalej i czy jego status wzrośnie z „zalecanego” do „obowiązkowego”, tylko czas pokaże.

Każdy nauczyciel powinien zarejestrować się w systemie i przestudiować jego główne publikacje. Dokładnie opracowana metodologia może poważnie uprościć proces nauczania i nauczania w wielu szkołach.

Obejrzyj wideo: Tester diagnostyczny podczas pracy (Listopad 2019).