Chipizacja dzieci w 2020 r

Obowiązkowe rozdrobnienie dzieci w 2020 r. Nie zostanie wdrożone. Jak dotąd ten projekt jest badany tylko przez specjalistów. Jednak Dmitrij Miedwiediew i inni wybitni politycy chcą go wdrożyć w nadchodzących latach. Zobaczmy, co to jest chipizacja i jakie zmiany czekają na nas w przyszłości.

Pierwsze kroki w kierunku rozdrobnienia ludności w Rosji

W 2008 r. Zainicjowano projekt foresight „Childhood 2030”. Został umieszczony jako strategia rozwoju Federacji Rosyjskiej i zawierał następujące pomysły:

 1. budowa nowego rodzaju domów dostosowanych do potrzeb rodzin z dziećmi;
 2. opracowanie programów kulturalnych i edukacyjnych dla dzieci w każdym wieku;
 3. informowanie dzieci i dorosłych o ich prawach rodzinnych, rozszerzanie uprawnień organów opieki społecznej;
 4. zwiększenie dostępności szkolnictwa wyższego i specjalistycznego. Wprowadzenie programów nauczania na odległość i poprawa umiejętności obsługi komputera.

I inni. Oprócz pozytywnych inicjatyw projekt zawierał kontrowersyjne propozycje. Głównym był pomysł przymusowego rozdrabniania dzieci do 2030 r. W celu ułatwienia ich kreatywnego, intelektualnego i profesjonalnego wdrożenia.

Odpowiedź na pierwszą propozycję rozdrobnienia dzieci w Moskwie i Federacji Rosyjskiej

Inicjatywa wprowadzenia mikroukładów wywołała mieszaną reakcję ekspertów. Natychmiast zidentyfikowali kilka słabości projektu:

 1. nie ma badań naukowych potwierdzających brak skutków ubocznych od wprowadzenia mikroukładów do mózgu;
 2. Aby zrealizować tak wspaniały pomysł, potrzebna jest potężna baza naukowa i zbiór przepisów prawnych regulujących proces rozdrabniania w Rosji. Jak dotąd tego wszystkiego brakuje;
 3. wprowadzenie mikroukładów nie rozwiąże istniejących problemów. Bez tego można dokonać udanych zmian w gospodarce i społeczeństwie.

Zwykli obywatele wypowiadali się także przeciwko przymusowemu rozdrabnianiu dzieci. A przedstawiciele opozycji obwiniali nawet rząd o próbę ustanowienia całkowitej kontroli nad obywatelami rosyjskimi.

Chipizacja w szpitalach położniczych: najnowsze wiadomości

W tej chwili rząd rozważa projekt Childhood 2030. Był publicznie wspierany przez premiera Rosji i wielu innych wybitnych urzędników. Jednak głowa kraju (Władimir Putin) nie wypowiedział się jeszcze na temat rozdrobnienia dzieci. Jeśli czytasz najnowsze wiadomości na ten temat, możesz wyodrębnić następujące informacje:

 1. w nadchodzących latach wprowadzenie mikroukładów będzie realizowane wyłącznie na zasadzie dobrowolności;
 2. chipy będą przechowywać informacje o zdrowiu, biografii, doświadczeniu zawodowym i przeszłości kryminalnej danej osoby;
 3. przybliżony koszt procedury w krajach zachodnich wynosi 100 USD na osobę;
 4. Rząd planuje używać układów scalonych opartych na procesorach Intel.

Ważne: żaden główny polityk nie skomentował terminu i charakteru wdrożenia chipizacji. Wszystkie informacje na ten temat pozostają w plotki, dopóki nie zostanie uchwalone nowe oficjalne prawo.

Gdzie jeszcze ma miejsce chipizacja?

Światowym liderem w tej dziedzinie są Chiny. Niebiański Rząd wspiera eksperymenty związane z mikroukładami. Za pomocą rozdrobnienia politycy z Pekinu planują osiągnąć następujące cele:

 1. zmniejszyć przestępczość;
 2. uświadomić sobie potencjał każdego dziecka;
 3. chronić dzieci przed uprowadzeniami i innymi przestępstwami.

Jak dotąd naukowcy nie wstrzykują wiórów do mózgu. Podobne procedury są przeprowadzane tylko na zwierzętach. Ale sądząc po dokonanych postępach, sytuacja wkrótce się zmieni. Równolegle naukowcy szukają sposobu na ulepszenie ludzkiego genomu. Podobne eksperymenty przeprowadzane są w USA, Japonii i krajach Europy Zachodniej. Warto zauważyć, że pomysły z wprowadzeniem mikroczipów podlegają ostrej krytyce we wszystkich państwach (i nie tylko w Rosji).

Argumenty za przyjęciem mikroczipów

Chipizacja dzieci w Moskwie i innych rosyjskich miastach rozwiąże następujące problemy:

 1. przestępstwa wobec dzieci - rodzice mogą w dowolnym momencie dowiedzieć się, gdzie jest ich dziecko i zabrać go do domu. Policja zna lokalizację każdego nieletniego sprawcy;
 2. bezdomne dzieci - frytki pozwalają poznać prawdziwe imię dziecka i jego biografię. Ułatwią poszukiwanie zaginionych dzieci, a także pomogą znaleźć tych, którzy potrzebują specjalistycznej pomocy;
 3. niewłaściwe leczenie - wiele błędów medycznych wiąże się z niemożnością natychmiastowego otrzymania niezbędnych informacji o pacjencie. Sami pacjenci często milczą na temat niewygodnych faktów (na przykład zażywania narkotyków), co stwarza dodatkowe problemy dla lekarzy.

Oczekuje się, że nowe chipy pomogą zidentyfikować mocne strony dzieci i przyczynią się do ich rozwoju. Korzystając z mikroukładów, dzieci będą mogły otrzymywać najistotniejsze informacje z globalnych sieci. Ponadto urządzenia w mózgu wykrywają choroby we wczesnych stadiach ich wystąpienia.

Jakie problemy pojawią się, jeśli Putin przyjmie nowe prawo dotyczące chipów?

Przymusowa chipizacja dzieci w szpitalach położniczych może prowadzić do następujących negatywnych trendów:

 1. ustanowienie całkowitej kontroli - rząd będzie wiedział o lokalizacji i aktualnym stanie każdego obywatela;
 2. zanikanie przestrzeni osobistej - wszystkie ważne informacje o osobie zostaną udostępnione organom ścigania;
 3. wpływ na myślenie - mikroukłady mogą służyć do manipulowania obywatelami lub podporządkowania ich woli;
 4. brak alternatyw - ludzie, którzy nie chcą chipować, stopniowo zamieniają się w wyrzutek społeczny.

Chipping przenosi kontrolę nad ludźmi na nowy poziom. Główny strach polega na tym, że przywódcy kraju zdecydują się wykorzystać nowe możliwości w swoich osobistych interesach. Na przykład, aby wyeliminować opozycję, wzmocnić władzę, zamienić obywateli w posłuszną masę.

Kiedy czekać na masowe rozdrabnianie dzieci: najnowsze wiadomości

Według ekspertów wymuszone odpryskiwanie zostanie wprowadzone nie wcześniej niż w 2030 r. Okres realizacji projektu zależy od tego, jak znaczącym rezultatem będzie wprowadzenie mikroukładów do mózgu. Również szybkość realizacji tej inicjatywy zależy od tempa rozwoju technicznego w Rosji i za granicą.

Scenariusz pozytywnej chipizacji: co się zmieni i jak będziemy żyć

Według naukowców chipizacja stworzy idealne warunki do rozwoju dzieci. Dzieci nie będą musiały szukać odpowiednich informacji - będą otrzymywać je ze światowych sieci informacyjnych. Będą mogli zdobyć zawód w wieku 10-12 lat, uwolnić się od stereotypów i fałszywych prawd.

Przestępczość prawie zniknie na ulicach. Osobę, która łamie prawo, można łatwo znaleźć dzięki wbudowanemu układowi scalonemu. Mikroukłady w mózgu wykryją problemy psychiczne wywołujące agresję. Rząd i policja mogą nie tylko walczyć z przestępczością, ale także zapobiegać jej występowaniu.

W dużych i małych miastach nadejdzie porządek. Władze mogą skutecznie kontrolować każdego obywatela i zapewniać przestrzeganie wszystkich przepisów. Ale główne zmiany nastąpią w społeczeństwie. Współcześni ludzie zostaną zastąpieni ludźmi, których zdolności intelektualne, twórcze i fizyczne zostaną w pełni zrealizowane.

Efekty wizualne

Dla Twojej wygody przygotowaliśmy tabelę, w której przedstawione są zalety i wady wymuszonego rozdrabniania dzieci:

Zmień z powodu rozdrobnieniaPozytywna stronaZagrożenia dla społeczeństwa
Wzmocnienie kontroli nad obywatelamiZmniejszona przestępczość, bardziej wydajne zarządzanie miastemUstanowienie władzy totalitarnej, zanik wolności osobistej
Zniknięcie informacji poufnychTworzenie otwartego społeczeństwa. Praca zespołowa nad jego problemami.Kontrola nad myślami i światopoglądem obywateli. Zwalczanie sprzeciwu
„Podłączanie” mózgu do globalnej sieciNieograniczony dostęp do wszystkich informacji na świecieZdolność wpływania na myśli, charakter i zachowanie osoby
Natychmiast wykryj wszystkie chorobyOstry skok w medycynie, wzrost średniego wieku życia
Podział społeczeństwa na „rozdrobnionych” i „nie rozdrobnionych”Tworzenie grup żyjących poza społeczeństwem lub pod presją „większości”