Burze magnetyczne w styczniu 2020 r

Z początkiem nowego roku wielu osobom kojarzy się realizacja ich najbardziej cenionych marzeń. Mają nadzieję, że w nadchodzącym okresie wiele problemów można łatwo rozwiązać. Jednak niewiele osób wie, że burze magnetyczne w styczniu 2020 r. Mogą znacznie dostosować te plany. Nie jest tajemnicą, że to naturalne zjawisko może poważnie wpłynąć na zdrowie znacznej części ludzi, dlatego być może nie będą mieli siły, chęci podjęcia ważnej sprawy w swoim życiu.

Skąd pochodzą burze magnetyczne

Są bezpośrednio związane z naszym źródłem światła. Słońce jest źródłem nie tylko światła, ale także miliardów naładowanych cząstek. W wyniku ciągłych wybuchów na powierzchni naszej gwiazdy tony gorącej lawy wrzucane są do otaczającej przestrzeni. Dzięki temu Słońce emituje światło i miliardy elektronów i jonów, które rozprzestrzeniają się z niesamowitą prędkością do Wszechświata. Ten ogromny strumień naładowanych części nazywa się wiatrem słonecznym. Po chwili dociera do powierzchni Ziemi. Gdyby nie pole magnetyczne naszej planety, życie na nim nie byłoby możliwe. Promieniowanie zniszczy wszystkie żywe istoty w krótkim czasie.

Jednocześnie przepływ cząstek nadal wpływa na naszą magnetosferę. Pod wpływem silnego wiatru słonecznego pole magnetyczne ulega deformacji. Obserwowane są wybuchy energii magnetycznej, które nazwali burzami magnetycznymi. Wpływają na wszystkie żywe stworzenia na różne sposoby. Na przykład na osobę szczególnie wyraźnie wpływają jedynie średnie i duże fluktuacje magnetyczne. Nawet silny sprzęt psuje się po silnych sztormach magnetycznych. Chodzi o elektronikę, sprzęt nawigacyjny i komunikację komórkową.

Klasyfikacja burzowa

Niewielkie wybuchy energii magnetycznej są oznaczone łacińskimi literami A, B, C, M i silnymi - X. Burze magnetyczne mają określoną wartość cyfrową. Mogą być w zakresie od 0,1 do 9,9 jednostek konwencjonalnych.

Jak wspomniano powyżej, silne wybuchy energii magnetycznej znacząco wpływają na ludzkie ciało. Osoby starsze lub osoby z problemami z sercem i ciśnieniem krwi są szczególnie podatne na ten efekt. Możliwe, że całkiem zdrowi ludzie mogą odczuwać ból głowy, pogorszenie nastroju i uczucie niepokoju. Silne i średnio silne burze magnetyczne negatywnie wpływają na kobiety w ciąży i dzieci. Małe dzieci mogą stać się drażliwe i niegrzeczne. Stanowią także zagrożenie dla osób cierpiących na choroby przewlekłe. W niekorzystne dni stare choroby mogą się obudzić. Słabe zaburzenia magnetyczne są zauważalne tylko dla osób niezdrowych psychicznie.

Jak burze magnetyczne wpływają na ciało

Według pracowników medycznych podczas burz magnetycznych krew staje się znacznie gęstsza, co wpływa na dopływ tlenu do wielu narządów człowieka. Krew nie krąży tak swobodnie przez naczynia krwionośne, z których przede wszystkim cierpi mózg. Również w tym okresie z powodu przeciążenia czynność serca pogarsza się. Zakrzepy mogą wywoływać tak straszne choroby, jak zawał serca i udar. Brak tlenu negatywnie wpływa na osoby chore psychicznie. Ich zachowanie nie jest przewidziane.

Zwykli ludzie mogą odczuwać nadmierną drażliwość, a nawet agresywność. Zwykła praca wielu narządów, na przykład układu autonomicznego, przewodu pokarmowego i innych ważnych narządów, może być również zakłócona. W tym czasie mózg może reagować niewłaściwie na sytuację, dlatego możliwy jest mimowolny wzrost ciśnienia.

Wszystkie narządy ludzkiego ciała mają swój własny rytm wibracji. Może to pokrywać się z fluktuacją magnetosfery, a następnie obserwuje się procesy rezonansowe, które mogą prowadzić do zmiany tła hormonalnego i nieprawidłowego funkcjonowania wątroby i nerek. Może to również mieć wpływ na układ trawienny.

Cechy wpływu burz magnetycznych

Aktywność słoneczna i jej konsekwencje mają przede wszystkim wpływ na wysokości kilku tysięcy metrów nad powierzchnią Ziemi i w pobliżu biegunów, dlatego ludzie, którzy muszą zwracać uwagę na swoje zdrowie, powinni:

  • często latają samolotami;
  • praca w kopalniach;
  • mieszkać na północy Federacji Rosyjskiej;
  • regularnie korzystać z metra.

Zaplanuj zmiany w polu magnetycznym według dni i godzin

Dokładny czas i moc burz magnetycznych można znaleźć zaledwie kilka dni przed samym wydarzeniem. Wynika to z faktu, że rzeczywista siła wiatru słonecznego jest obliczana na podstawie sytuacji na powierzchni Słońca. Ponadto naładowane cząstki potrzebują czasu, aby dotrzeć do powierzchni naszej planety.

Biorąc pod uwagę znaczenie wpływu burz magnetycznych na stan ludzi i technologię, służby specjalne przygotowują wstępne prognozy na najbliższą przyszłość. Opiera się on na statystykach zgromadzonych za poprzedni okres. Ponadto eksperci wiedzą, że procesy zachodzące na naszej gwieździe mają pewien cykl, który wynosi około dziesięciu lat.

Biorąc pod uwagę wszystkie te dane, naukowcy obliczają, jakie burze magnetyczne będą miały miejsce w pewnym momencie. Uwzględnia to:

  • siła emisji lawy ogniowej;
  • poziom wiatru słonecznego i jego prędkość;
  • odległość od słońca do ziemi.

Wstępna prognoza sztormów magnetycznych na styczeń 2020 r. Wygląda następująco:

DataMoc burz magnetycznychKonsekwencje
01/03/20 i 05/01/20silnyDobre samopoczucie u osób starszych, kobiet w ciąży i dzieci może znacznie się pogorszyć. U osób starszych ciśnienie może skakać, można zaobserwować bezsenność. Zdrowi ludzie mogą mieć ból głowy i depresję. Zmiana nastroju w ciągu dnia nie jest wykluczona.
01.10.20 i 01.12.20słabyWrażliwi ludzie zauważą dziś burzę magnetyczną.

Jak przeciwdziałać burzom magnetycznym

Ludzie nie mogą cofać zjawisk naturalnych, ale mogą świadomie zmniejszyć swój negatywny wpływ. Aby to zrobić, musisz wykonać kilka prostych kroków:

W niesprzyjające dni nie zaleca się spożywania ciężkiego jedzenia, ponieważ całe ciało jest w niestabilnym stanie. Jeśli to możliwe, powinieneś jeść tylko naturalne produkty i wykluczać z diety fast foody i inne niezdrowe produkty spożywcze. W krytyczne dni i kilka dni przed nimi nie należy przejadać się. Lekarze zalecają picie większej ilości naturalnych soków i czystej wody.

Negatywne działanie burz magnetycznych można również zmniejszyć poprzez odrzucenie alkoholu, tytoniu i innych szkodliwych substancji. W tym okresie musisz być bardziej na świeżym powietrzu. Aby zwiększyć odporność, umiarkowany wysiłek fizyczny (ćwiczenia), a także prysznic kontrastowy, nie zaszkodzą. Dobrym rozwiązaniem są ćwiczenia relaksujące w przyrodzie.

Dla osób z zaburzeniami nerwowymi zalecane są różne zabiegi kojące: kąpiele ziołowe i wywary.

W niesprzyjające dni lepiej nastroić się w pozytywny nastrój. Musisz chronić się przed negatywnym wpływem innych. Lepiej jest być sam na łonie natury lub słuchać przyjemnej spokojnej muzyki. Dobrze kojący i robi rzeczy, które kochasz.

Ludzie mający problemy z sercem muszą mieć pod ręką wszystkie niezbędne leki. Przy pierwszych objawach złego stanu zdrowia należy przyjąć zalecaną dawkę leku.

Lekarze zalecają stosowanie regularnej aspiryny w profilaktyce. Jak pokazuje praktyka, zmniejsza on lepkość krwi. Może to złagodzić ogólny stan ciała.

W czasach burz magnetycznych musisz prowadzić znajomy styl życia, iść spać na czas i chronić się przed wielkim stresem fizycznym i emocjonalnym.

Korzystne dni stanowią większość miesiąca, więc nie jest trudno zaoszczędzić tylko kilka dni.

Korzystne i niekorzystne dni stycznia

Prawdopodobnie wielu z nas zauważyło, że czasami zdarzają się dni, kiedy wszystko idzie jak w zegarku. Każda praca jest wykonywana łatwo i bez większego wysiłku. Jednocześnie zdarzają się chwile, gdy nawet drobna praca wyczerpuje ciało. Okazuje się, że nasz towarzysz ponosi winę za wszystko - za Księżyc. Od tego najbliższego kosmicznego sąsiada zależy nie tylko od dobrobytu, ale także od wielu momentów naszego życia.

Astrologowie twierdzą, że najkorzystniejszym dniem dla każdej firmy jest czas wschodu księżyca. W tym okresie każdego dnia ciało staje się coraz silniejsze. W tej chwili możesz robić każdy interes.

Pełnia księżyca, nowiu i czas rozpadu satelity nie są najlepszymi okresami dla każdej firmy. Należy zauważyć, że konstelacje, przez które przechodzi księżyc, wpływają również na zdrowie i pracę.

Na podstawie wszystkich tych czynników obraz wygląda następująco:

Dni dobrego samopoczucia i maksymalna aktywność:1, 2, 4-9, 14-16, 18, 19, 21, 22, 26-29
Złe dni na zdrowie i realizację planów:5, 10-13, 17, 20, 23-25, 30 i 31

Niekorzystne dni to oczywiście czas sztormów magnetycznych w styczniu.

Obejrzyj wideo: Jednolity podatek idzie w odstawkę, nadciąga burza magnetyczna. #271 Onet24 (Listopad 2019).