Dzień kolei 2020

W Rosji każdy obywatel, bez wyjątku, przynajmniej raz w życiu, korzystał z usług kolei, ktoś jedzie w podróże służbowe, inni tradycyjnie nad morze, a inni do rodziców w rodzinnym mieście. Biorąc pod uwagę tak bliski związek z wydarzeniem każdego Rosjanina, ważne jest, aby wiedzieć, kiedy obchodzić to wydarzenie, co przedstawić przewodnikom, których znasz, i jak pogratulować przewodnikowi, jeśli wybierasz się do miejsca docelowego tego dnia.

Ciekawe fakty na temat wakacji

Poza swoją międzynarodowością wydarzenia są obchodzone w wielu krajach byłej Unii, a także w niektórych krajach europejskich, na przykład w Bułgarii, Dzień Kolejowy 2020 wyróżnia się historycznym znaczeniem. Jest to jedno z niewielu profesjonalnych świąt obchodzonych w Rosji od XIX i od tego czasu praktycznie nie zmieniło koncepcji obchodów. Zawód bohaterów tej okazji jest również szczególny, ponieważ na świecie jest bardzo niewiele stanów, które są niezależne od połączenia transportu kolejowego. Biorąc pod uwagę znaczenie wakacji i fakt, że to nasze koleje stanowią ponad jedną czwartą wszystkich środków transportu na naszej planecie, każdy szanujący się obywatel powinien wiedzieć, jak i kiedy obchodzić Dzień Kolejowy.

Aby ocenić skalę jednej czwartej ruchu planety, należy pamiętać o dwóch wspaniałych faktach na temat kolei krajowej:

 1. W tym roku rosyjskie koleje obsługują średnio 1 miliard 300 milionów pasażerów, co w przeliczeniu na populację kraju stanowi liczbę 9 podróży dziennie na każdego Rosjanina od szpitala do starości.
 2. W Moskwie pociąg odjeżdża z najdłuższą trasą na świecie - „Rosją”. Na drodze pasażerowie tego pociągu mają 8 dni i 4,5 godziny, podróżując w tym okresie 9438 km. Jedną ze znaczących atrakcji tej trasy jest stacja „Half”, z której ta sama odległość do Moskwy i Nachodki.

Jaki dzień to dzień kolei 2020

Podobnie jak w przypadku większości wolnych od pracy wakacji związanych z aparatem państwowym, przy ustalaniu, która data obchodów ma być wzięta pod uwagę, uwzględniono ewentualne zasoby mobilizacyjne ludności cywilnej, dlatego też obchody mają datę zmienną - pierwszą niedzielę sierpnia. W 2020 r. Święto przypada 2 sierpnia.

Głód pracowników kolei, podobnie jak 100 lat temu, pozostaje po prostu ambitny, ponieważ konkretna praca, która wymaga ciągłych podróży służbowych, nie wszystkim odpowiada, niezależnie od znaczenia krajowego. Dlatego też pobudzenie młodych ludzi do nauki w instytucjach edukacyjnych kształcących specjalistów w dziedzinie kolei było priorytetem, nie tylko podczas uroczystości w Unii, ale także pozostaje ważnym elementem wakacji dla współczesnej Rosji.

„Początkowo” kierowcy nazywali ludzi, których obowiązki funkcjonalne obejmowały palenisko lokomotywy spalinowej. Słowo to ma francuskie korzenie i dosłownie tłumaczy się jako „palacz, strażak”.

Wakacyjna historia

Z lekcji historii wiemy, że pierwsza lokomotywa parowa została wynaleziona i wdrożona przez Anglika R. Trevitika, ale okazała się zbyt ciężka do codziennego użytku. Pomimo tej awarii pomysł okazał się bardziej niż interesujący w zastosowaniach przemysłowych, więc inżynierowie tamtych czasów uporczywie przezwyciężyli napotkane problemy, od małego ruchu po wysokie koszty produkcji konstrukcji kolejowych.

Warto wiedzieć! „Problemy były nie tylko techniczne, ale także krajowe, ponieważ normy bezpieczeństwa po prostu nie istniały. Dlatego śmiertelne przypadki nie były długo oczekiwane, więc pierwszą osobą, która została uderzona przez pociąg, był David Brook. Stolarz z Leeds właśnie szedł w pobliżu linii w deszczu i nie słyszałem zbliżającego się składu

Warto zauważyć, że wczesna historia kolei ma w swoich zasobach nie tylko niepowodzenia i smutne fakty, ale także wymierne sukcesy. Tak więc już w 1930 r. Otwarto pierwszy prawdziwie komercyjny projekt kolejowy - linię kolejową Liverpool-Manchester, która wyznaczyła modę transportu kolejowego i ich rozwój handlowy. Od tych odległych dla nas czasów linie komunikacyjne transportu kolejowego stale się rozwijają, co do naszych czasów uczyniło je kluczową częścią ekonomicznego systemu krążenia na świecie.

W Rosji historia wakacji rozpoczęła się 28 czerwca 1896 r. Od gratulacji od pracowników kolei obchodzących urodziny Mikołaja I, który zbudował i rozwinął przemysł kolejowy w Imperium Rosyjskim, a co najważniejsze, dał pracę wielu rzemieślnikom w tym kraju. Święto trwało do 1917 r., Kiedy to zostało przełożone na cześć rewolucji na sąsiednią datę w celu usunięcia związku z carską Rosją, a święto zostało przeniesione na 3 dni - 25 czerwca. Następnie data została przesunięta jeszcze 2 razy:

 • W 1930 r. Wydarzenie przeniesiono do 30 lipca;
 • W 1940 r. - państwowe władze kolejowe doświadczyły gwałtownego niedoboru personelu, w związku z czym gratulacje pracowników kolei, zgodnie z ogólną praktyką sowiecką, pospiesznie przeniesiono do niedzieli - pierwszej niedzieli sierpnia;
 • W 1991 r. - związek rozpadł się, a Federacja Rosyjska ratyfikowała święto bez żadnych zmian.

Tradycja gratulacji

Ponieważ dzień kolejarza jest starym świętem, jego tradycje są zakorzenione w tamtych czasach. Uroczystości, podobnie jak w czasie królewskich urodzin, odbywają się wspaniale w całym kraju, ponieważ dworzec kolejowy jest nieodłącznym towarzyszem każdego miasta. Za tradycyjne uważa się:

 • od czasów carskich pierwsza, z szacunkiem, religia była pierwsza, więc uroczysta modlitwa jest integralną cechą każdego dnia kolejarza;
 • prezentacja nowych stacji kolejowych i testowanie nowych technologicznie pociągów są integralną częścią programu telewizyjnego tego dnia;
 • wręczane co roku nagrody państwowe, specjalne tytuły, listy i kartki świąteczne motywują pracowników do budowania kariery;
 • Zbiór filmów dokumentalnych o pracownikach kolei i ich ciężkiej pracy jest corocznym składnikiem pierwszych kanałów telewizyjnych w kraju.

CIEKAWE! „Najstarszym działającym silnikiem parowym na świecie jest Bajkowa Królowa. Ta lokomotywa została zbudowana w 1855 r. W Leeds i nadal pracuje na indyjskich kolejach. Drugą najbardziej zabawną spośród„ najbardziej ”lokomotyw parowych jest zabawkowy silnik parowy z Hamburga, którego długość trasy ma 12 kilometrów ”

Współcześni pracownicy kolei

Współcześni pracownicy kolei w Rosji pracują przez całą dobę, aby zapewnić ciągłość działania głównego systemu transportu w kraju. Ważne jest, aby wiedzieć, że wśród osób obchodzących dzień kolei są nie tylko pracownicy pociągów i stacji, infrastruktura jest znacznie szersza i obejmuje:

 1. Zakłady produkujące dla nich wagony, płótna i akcesoria.
 2. Aparat administracyjny kolei zapewniający jej życie gospodarcze.
 3. Urządzenia pomocnicze, których celem jest magazynowanie paliwa, pociągów i materiałów pomocniczych.
 4. Urzędnicy rządowi, którzy zapewniają wsparcie na całe życie dla całej infrastruktury na poziomie państwa.

WAŻNE! „Słowo„ pociąg ”historycznie narodziło się w Anglii w XIV wieku i pierwotnie oznaczało przebiegłość, zdradę i podstęp. Prawdopodobnie z tego powodu, pomimo rozwoju technologii, pociągi nadal nie spełniają harmonogramu kolejowego i się spóźniają”.

Co dać w dniu kolejarza 2020?

Jeśli dana osoba jest blisko Ciebie, a karta nie jest godnym prezentem, zalecamy zwrócenie uwagi na następujące rodzaje prezentów:

 • uchwyt na kubek - ten atrybut przewodnika jest znany każdemu od dzieciństwa, ale dobrze dobrany grawer może zmienić go w użyteczny i znaczący prezent;
 • model kolei - dobra kopia może stać się ulubionym atrybutem dekoracji, zarówno w domu, jak i w drogim biurze;
 • słodycz - pociąg do ciasta lub szmatka do ciasta zachwycą wszystkich słodyczą na wakacjach;
 • atrybuty snu - dobry zagłówek, zatyczki do uszu i maska ​​do spania są bardzo przydatne dla każdego pracownika kolei.

Obejrzyj wideo: Polska wieżowcową potęgą. Jesteśmy w ścisłej czołówce (Grudzień 2019).