Wiek emerytalny w Rosji od 2020 r

Rozmowy o wieku emerytalnym wypełniły całą wolną przestrzeń naszej rozległej Ojczyzny. Rosjanie codziennie otrzymują mnóstwo informacji ze wszystkich możliwych urządzeń technicznych, które mogą tylko nadawać. Łapanki, ostatnie zmiany, wyjaśnienia dotyczące reformy emerytalnej i ponownie starają się wzbudzić osłabienie zainteresowania ludzi innowacjami: teraz mówią z absolutną pewnością o podniesieniu wieku emerytalnego. I wydaje się, że wszyscy przyzwyczaili się do przyszłego porządku, ponieważ w Internecie pojawiły się sprzeczne informacje: wiek emerytalny w Rosji od 2020 r. Zacznie „pełzać” zgodnie z planem. Ale wprowadzono zmiany w przepisach, rozpoczęcie reformy zaplanowano na 2019 r. Skąd bierze się „wiatr wiejący”? Porozmawiajmy o wszystkim w porządku. Czego ludzie mogą się spodziewać? Kiedy w ogóle projekt się rozpoczyna? Czy są jakieś korzyści? Czytaj dalej.

Reforma emerytalna - narzędzie do poprawy sytuacji demograficznej

Jak się okazało, zwolenników podniesienia wieku emerytalnego jest wielu. Jednym z pierwszych, którzy mówili o potrzebie zmian, był D. Miedwiediew. Premier wspomniał o tym temacie w 2016 r. Cała rządząca partia kraju zajęła to samo stanowisko.

Ponadto wielu szefów struktur państwowych, kierowanych przez przewodniczącego Rady Federacji i Ministra Finansów, wypowiedziało się pozytywnie. Urzędnicy nalegali na reformę, przewidując rozwiązania wielu pilnych problemów w kraju. W szczególności:

 • kryzys demograficzny zmniejszy się;
 • Sprawy PF poprawią się pod względem wypłacania świadczeń emerytom;
 • do końca okresu przejściowego, po osiągnięciu docelowego wieku, kwota emerytury wzrośnie;
 • obecni emeryci otrzymają teraz przyzwoitą emeryturę, z dobrą indeksacją w przyszłości;
 • śmiertelność spadnie;
 • wiek przeżycia Rosjan wzrośnie.

Według parlamentarzystów reforma systemu emerytalnego 2019-2028 przyniesie wymierne rezultaty już w 2034 r.

Liczby i daty: Władimir Putin zatwierdził projekt ustawy

Dyskusja nad projektem dekretu zakończyła się niemal jednogłośną decyzją na korzyść. Prezydent kraju dokonał własnych dostosowań w zakresie zmniejszenia wieku. Pod jego kierownictwem kobiety zasłużenie odpoczną w wieku 60 lat. Również pierwsza osoba stanu zwróciła uwagę na potrzebę wprowadzenia świadczeń dla matek z wieloma dziećmi. W szczególności:

 • wychowanie 3 dzieci: granica wieku 57;
 • 4 dzieci pozostające na utrzymaniu: 56;
 • 5 lub więcej - 50.

W przypadku mężczyzn pułap wieku pozostał niezmieniony: 65 lat z wystarczającym doświadczeniem zawodowym.

Numer rachunku 489161-7 został przyjęty 27 września 2018 r. Władimir Putin podpisał 3 października. Tego samego dnia dokument został opublikowany.

Przypomnijmy, że kryterium wieku wzrośnie od 1 stycznia 2019 r. Do końca 2028 r. Reforma zakończy się. Zgodnie z nowymi przepisami mężczyźni będą mieli zasłużony odpoczynek w wieku 65 lat, a kobiety w wieku 60 lat.

Rozpocząć opóźniony wiek emerytalny w Rosji od 2020 r

O przeniesieniu reform informują niektóre publikacje online. Nie wiadomo, skąd pochodzi taka informacja. Przez pierwszy miesiąc 2019 r. Nie otrzymano takich informacji od urzędników. Ponadto nie ma żadnych dokumentów potwierdzających przeniesienie.

Aby zrozumieć sytuację, wróćmy rok temu i spójrz na najnowsze wiadomości dostarczone przez jedno z oficjalnych mediów.

Eksperci VEB przewidzieli początek reformy sektora emerytalnego w 2020 roku. Prognoza mówi między innymi, że podniesienie wieku emerytalnego jest podstawowym narzędziem, które poprawi sytuację ekonomiczną państwa.

Po opublikowaniu informacji w jednym z mediów nastąpiła reakcja sektora społecznego parlamentu. Przedstawiciel zastępcy przewodniczącego O. Golodets powiedział, że na spotkaniach Dumy Państwowej reforma emerytalna, w szczególności podniesienie wieku emerytalnego, nie były omawiane.

Fakt

Odpowiedź zastępcy przewodniczącego nadeszła natychmiast. Według krytyków Duma Państwowa szczególnie próbowała ukryć postęp reform, uprzedzając oburzenie ludu. Jeśli w marcu 2018 r. O. Golodets całkowicie zaprzeczył dyskusji na temat zmian, to trzy miesiące później, w czerwcu, projekt został przekazany do Dumy Państwowej do rozpatrzenia. Następnie rozpoczęły się masowe protesty w całym kraju.

Być może prognoza VEB na początku ubiegłego roku, niektóre zasoby internetowe podały się na nadchodzące zmiany. Ale zgodnie z początkiem 2019 r. Nie wydano żadnych oficjalnych dokumentów: rozpoczęcie reformy zaplanowano na 1 stycznia 2019 r.

Przegląd rachunku

Podwyższenie wieku emerytalnego jest prawnie zatwierdzone - to fakt. Żadne próby przeprowadzenia referendum, złożenie wniosku o anulowanie projektu zakończyły się niepowodzeniem.

Zajmiemy się niuansami nowego, już istniejącego prawa. Dokument 489161-7 zawiera 5 artykułów i 4 załączniki. Rozdzielenie dekretu było wymagane ze względu na fakt, że zmiany wpłynęły na kilka już obowiązujących norm prawnych.

Ale jakie przepisy zmienił dokument nr 489161-7.

 1. Artykuł 1 zmienia klauzule dekretu o ochronie socjalnej dla Rosjan narażonych na promieniowanie podczas katastrofy w Czarnobylu (nr 1244-1).
 2. W art. 2 wprowadzono poprawki 166 FZ.
 3. Artykuł 3 zmienia paragraf Ustawy federalnej nr 360 z dnia 30 listopada 2011 r. W sprawie procedury finansowania.
 4. Artykuł 4 zmienia pozycję 400 ustawy federalnej o emeryturach ubezpieczeniowych.
 5. Artykuł 5 zawiera sprawozdania dotyczące ustalonej daty wejścia w życie projektu.

3 października 2018 r., Po podpisaniu dokumentu przez V. Putina, projekt został opublikowany i uzyskał status obowiązującego prawa. W Ministerstwie Sprawiedliwości dekret znajduje się pod numerem 350-FZ.

Reforma emerytalna 2019-2028: kto otrzymuje zmianę?

Dekret federalny nr 350 wprowadza korekty do 10 dokumentów prawnych bezpośrednio lub pośrednio związanych z rezerwami emerytalnymi. Załączniki zawierają tabelę emerytalną. Warto zauważyć, że dekret zmienia się, w tym wiek przejścia na emeryturę, a także inne standardy.

I oto, co jeszcze ustawodawca dostosował 350 FZ.

 • Szczególne doświadczenie, w którym obywatel wyjeżdża na wakacje.
 • Warunki wcześniejszego zakończenia kariery zawodowej.
 • Wiek, aby otrzymać świadczenia ubezpieczeniowe.

Ogólny wzrost dat premiery w 2019 r. Wpłynie na mężczyzn urodzonych w 1959 r. I kobiety w 1964 r. Zgodnie z systematycznym planem podwyżek, ludzie, którzy powinni byli wyjechać na urlop od początku 2019 r., Będą musieli pracować przez kolejne 6 miesięcy.

Reforma nie wpłynie na wzrost doświadczenia specjalnego. Zmiany te dotyczą mieszkańców Dalekiej Północy i równoważnych miejscowości. Jednak w przypadku tych kategorii ogólnie ustalony termin ukończenia kariery zawodowej wydłuża się o 5 lat. Zgodnie z nowymi przepisami mężczyźni odpoczną po 60. roku życia, a kobiety po 55. W praktyce oznacza to, że po wypracowaniu specjalnego doświadczenia osoba będzie musiała poczekać kilka lat przed obliczeniem emerytury. Ponadto osoba ma prawo do pracy w innym zawodzie.

A czego oczekuje się od urzędników?

Te same zasady, co dla mieszkańców Dalekiej Północy, w nowym prawie obowiązują urzędników państwowych. Ale warto dokonać rezerwacji: ta lista obejmuje:

 • wychowawcy;
 • Artyści
 • lekarze

Ale wiek emerytalny urzędników został dostosowany od 2017 r. Plan jest podobny: 6 miesięcy w roku. W tym samym czasie mężczyźni zakończą karierę w wieku 65 lat, a kobiety w wieku 63 lat.

Struktury mocy pozostają niezmienione.

Kto podniósł wiek emerytalny: najnowsze wiadomości

Lata emerytalne nie były „indeksowane” przez wszystkie segmenty ludności pracującej. Istnieje wiele zawodów o własnych cechach, warunkach i obciążeniu pracą, zgodnie z którymi staż pracy przychodzi znacznie wcześniej niż na podstawie ogólnej zasady rachunku różniczkowego.

Lista miejsc pracy i specjalnych warunków, dla których wiek pozostał niezmieniony.

 1. Rosjanie, którzy pracowali w niebezpiecznych i szkodliwych warunkach pracy. Jednocześnie odliczenia pracodawcy od PF według specjalnych stawek są obowiązkowe.
 2. Dla osób, których status społeczny lub zdrowotny pozwala im na zasłużony odpoczynek przed czasem.
 3. Obywatele, którzy ucierpieli / uczestniczyli w likwidacji elektrowni jądrowej w Czarnobylu lub w innych wypadkach radiacyjnych / spowodowanych przez człowieka.
 4. Osoby, które pracowały w lotnictwie i astronautyce.

Reforma sił bezpieczeństwa, górników, pilotów testowych, pracowników kolei, geologów, a także tych, którzy są już na wakacjach, nie wpłynie na nich.

Ale do kogo podnieśli wiek emerytalny.

 1. Ludzie zaangażowani we wszystkie branże i dziedziny, z wyjątkiem trudnych warunków i specjalnego doświadczenia.
 2. Mężczyźni i kobiety z lat 1959 i 1964
 3. Do wszystkich następnych pokoleń urodzonych po 59 i 64.

Dla tych, którzy podlegają reformie w ciągu pierwszych 2 lat, opracowano świadczenie: przejście na emeryturę 6 miesięcy wcześniej niż nowy wiek.

Czy reforma zostanie przełożona na 2020 r.?

Analizując powyższe normy (dekret 350 i projekt 489161-7), możemy teraz powiedzieć z dokładnością: przeniesienie nie nastąpi. Wiek emerytalny w Rosji od 2020 r. Zostanie już podniesiony o 1,5 roku. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Wniosek

Od początku 2019 r. W Internecie ciągle pojawiają się rewelacyjne oświadczenia o reformie emerytalnej. Błędna interpretacja norm, uporządkowanie według faktów, przypuszczeń, popycha media do pisania „złych” krzyczących nagłówków. Ale reforma już działa. Nadszedł rok 2019, a pierwsi emeryci otrzymali korektę za 0,5 roku. Teraz kraj oczekuje przewidywanej poprawy i ożywienia gospodarczego.

Obejrzyj wideo: Putin odbiera robotnikom emerytury (Luty 2020).

Zostaw Swój Komentarz