Hug Day 2020. Jak spędzić wakacje

Dzień uścisku pojawił się niedawno, ale stał się już jednym z ulubionych wakacji młodzieży. Jest to odnotowane w wielu krajach świata. Miejsce urodzenia to Australia. W Rosji Dzień Uścisku jest nieoficjalnie obchodzony 21 stycznia.

Historia wakacji

Nie ma wiarygodnych informacji na temat narodzin Embrace Day. Istnieje piękna legenda, że ​​w 1970 roku młody człowiek o imieniu Juan przybył do stolicy Australii, Sydney, gdzie nikt go nie spotkał. Był tak zdenerwowany, że w przypływie uczuć napisał na plakacie: „Darmowe uściski”. Z tak małym ogłoszeniem stanął przy budynku lokalnego lotniska. Początkowo ludzie byli zakłopotani takim objawieniem młodego mężczyzny, ale po pewnym czasie kobieta zwróciła się do niego przez ukochanego faceta. Pani powiedziała Juanowi, że jedyne, o czym teraz marzyła, to to, by ktoś ją przytulił. Młodzi i zupełnie obcy ludzie, którzy jednocześnie znaleźli się w trudnych okolicznościach, nie odwrócili się od siebie, ale po prostu się objęli. Pogłoski o tak prostym akcie szybko rozprzestrzeniły się na wielomilionowe miasto. Ludzie naprawdę lubili tak proste i jednocześnie przyjemne wyjście z trudnych sytuacji. Po pewnym czasie flash moby z uściskami zaczęły pojawiać się w różnych miastach Australii. Takie akty wzajemnej grzeczności były szczególnie popularne wśród młodych ludzi, ponieważ młodzi ludzie są w większości niedoświadczeni w kłopotach życiowych i dlatego często znajdują się w trudnych sytuacjach.

Proste uściski między nieznajomymi były tak powszechne w Ameryce, że posłużyły za decyzję o ustanowieniu narodowego dnia przytulania. Po pewnym czasie popularyzacja tego zjawiska rozpoczęła się w wielu krajach świata, w tym w Rosji. Nasz kraj zawsze wyróżniał się pragnieniem ludzi do ciepła i zrozumienia, dlatego nieprzypadkowo święta zapoczątkowały tak szybko w naszym kraju.

Należy zauważyć, że podobne tradycje istniały wcześniej w niektórych krajach. Podobne święto obchodzono 4 grudnia. Ludzie tego dnia dzielili się ciepłem, rozmawiali o swoich trudnościach i pomagali sobie nawzajem, po prostu przytulając się.

Jak obchodzony jest międzynarodowy dzień przytulania

Tego dnia moby flash odbywają się na całym świecie, gdzie młodzi ludzie pokazują, jak łatwo i łatwo rozwiązać wiele problemów po prostu przytulając się. W tym celu nie ma potrzeby wielkich inwestycji pieniężnych ze strony stanów, nie są potrzebne żadne nakazy ani dyrektywy. Tego dnia, a najlepiej u innych, wystarczy, że ludzie się uśmiechną i przytulą.

Dzień Przytulania jest szczególnie popularny wśród młodych ludzi. Łatwo, bez żadnych problemów nawiązują kontakt i po prostu przytulają się, życząc dobrego nastroju i sukcesu w życiu. Byłoby bardzo miło, gdyby starsze pokolenie również było zainteresowane tym ruchem, uśmiechało się częściej i po prostu bezinteresownie było przytulone. Czasami zwykły uśmiech może rozładować napiętą sytuację, nie mówiąc już o uścisku.

Nie zapomnij o możliwościach Internetu. W Dzień Embrace możesz wysyłać śmieszne naklejki do wszystkich swoich przyjaciół, krewnych i krewnych, wspierając bliskich mieszkających daleko. W końcu nauczyliśmy się już, jak po prostu lubić w sieciach społecznościowych zdjęcie i zdjęcie, które lubimy, więc wydaje się, że nie jest trudno wysłać „przytulające zdjęcie do zupełnie nieznajomego. Kto wie, może w tym momencie jest smutny i samotny. Taki elementarny gest uwagi może pomóc osobie wyjść, być może wyjdzie z depresji i zacznie żyć pełnią życia.

Ważne! Warto zauważyć, że podczas przytulania należy przestrzegać niektórych zasad, szczególnie dotyczących nieznajomych. Przed popełnieniem takiego aktu musisz poprosić osobę o zgodę. Rzeczywiście, wśród nas są tacy ludzie, którym trudno jest nawiązać fizyczny kontakt z nieznajomym.

Powodów może być wiele:

 • uraz psychiczny;
 • konsekwencje niegodziwego traktowania w celach seksualnych:
 • wynik oddziaływania fizycznego.

Szczególną uwagę należy zwrócić na osoby chore lub niepełnosprawne fizycznie. Bliski kontakt z tobą może zranić dumę osoby i wywołać uczucie niezręczności. Musisz wykonywać swoje działania z takimi ludźmi bardzo delikatnie, szczególnie z tymi, którzy są znacznie niżsi niż ty wzrostu.

Dlaczego uściski są przydatne. Zalecenia psychologów

W rzeczywistości ludzie są otoczeni uściskami przez całe życie. Dzięki nim okazujemy naszą miłość i przywiązanie do przyjaciół i rodziny. Dzięki temu odczuwamy wdzięczność, radość, komfort i bezpieczeństwo.

Naukowcy od dawna odkryli, że uściski:

 1. uspokój układ nerwowy;
 2. stymulować układ odpornościowy;
 3. pomóc złagodzić stres;
 4. obniżyć ciśnienie krwi;
 5. powodować dobry sen;
 6. zwiększyć stężenie hemoglobiny we krwi;
 7. Popraw nastrój
 8. pozytywnie wpływa na stan psychiczny osoby;
 9. przyczyniać się do dobrych relacji z ludźmi.

Psychologowie zdecydowanie nalegają, aby dorośli przytulali swoje dzieci tak często, jak to możliwe. Z tego powodu dorosną zdrowo i rozwiną się psychicznie. Nie zapomnij o ludziach skłonnych do depresji i lęku. Należy pamiętać, że dorośli potrzebują uczuć nie mniej niż dzieci. Osoba ukochana powinna być również przytulana tak często, jak to możliwe (co najmniej 8 razy dziennie). Tyle razy radzą to czołowi psychologowie.

Dzień uścisku to także kolejny powód do ustanowienia naszych relacji ze światem zewnętrznym, aby stać się milszym i bardziej uważnym.

Gdzie jest obchodzonynieoficjalnie obchodzony na całym świecie
Dzień tygodnianiedziela
Dzień pracy lub dzień wolnydzień wolny
Kto świętujemłodzi ludzie i wszyscy, którzy potrzebują ciepłego związku
Inne dni świąteczneGregoriański 4 grudnia

Obejrzyj wideo: Baby Doll New Bedroom with Bunk Bed Toys Play! (Listopad 2019).