Dzień prokuratury w 2020 r

Dzień Prokuratora to dzień wolny od pracy dla obserwatorów organów ścigania i organów ścigania w Rosji. Ustawowo ustalone dekretem pierwszego prezydenta Federacji Rosyjskiej B. Jelcyna na cześć konsolidacji podstawowych zasad państwa przez Piotra Wielkiego. Obchodzony corocznie 12 stycznia.

Historia powstania rosyjskiej prokuratury

Pojawienie się nowej instytucji władzy państwowej wiąże się z dekretem Piotra Wielkiego w sprawie kształtowania stanowiska prokuratora generalnego pod Senatem. Jednak utworzenie osoby nadzorującej zostało osiągnięte dopiero po pewnym czasie.

Niewiele osób wie, że dekret ten poprzedziło kolejne zarządzenie cesarza dotyczące wprowadzenia stanowiska audytora generalnego. Miał monitorować główny organ administracyjny i legislacyjny ówczesnej Rosji - Senat. Ten post trwał tylko pięć lat. Okazało się, że jego praca nie była skuteczna, dlatego postanowiono zmienić pozycję i stopień osoby odpowiedzialnej za zgodność z prawem w Rosji. Pierwszym prokuratorem generalnym był P. Jagiełżyński. Data powołania tej osoby na stanowisko stała się datą urodzin rosyjskiej prokuratury. Stało się to 12 stycznia 1722 r.

Początkowo nowe stanowisko było postrzegane jako „oko suwerena”, które monitorowało pracę instytucji państwowych, administracyjnych i sądowych. Sto lat później prokuratura stała się częścią nowo utworzonego Ministerstwa Sprawiedliwości. Pięćdziesiąt lat później, w 1864 r., Prokurator stał się integralną częścią systemu sądownictwa. Tak więc w dziewiętnastym wieku w Rosji powstał typ prokuratury. Prokurator został prokuratorem w celu ochrony zgodności.

Po wydarzeniach rewolucyjnych w 1917 r. Prokuratura, jako instytucja funkcji sądowniczej i oskarżenia, przestała istnieć. Zamiast tego pojawiły się trybunały i sądy ludowe.

Minęło pięć lat, aby nowe kierownictwo kraju zrozumiało, że przestrzeganie prawa i praworządności jest możliwe tylko pod nadzorem prokuratora. W 1922 r. Prokuratura ponownie zajęła należne mu miejsce. Ponadto jego funkcje zostały znacznie rozszerzone. Organ zaczął nie tylko zapewniać praworządność i wdrażanie przepisów, ale także nabył prawo do:

 • nadzór policyjny;
 • monitorowanie zakładów poprawczych;
 • inicjatywa ustawodawcza.

Od 1936 r. Prokuratura stała się odrębnym oddziałem rządu.

We współczesnej Rosji święto poświęcone strażnikom prawa i porządku pojawiło się niedawno, gdy pierwszy prezydent Federacji Rosyjskiej B. Jelcyn podpisał odpowiedni dekret w dniu 12/25/95.

Tradycja świętowania

W dniu wolnych zawodów prokuratorzy otrzymują regularne stopnie. Za szczególne zasługi pracownicy mogą otrzymać nagrody rządowe, dyplomy, cenne prezenty oraz „Za doskonałą obsługę”, a także nagrody „Honorowego pracownika prokuratora Federacji Rosyjskiej”.

Radio i telewizja również nie pozostają na uboczu od tej daty. Na antenie emitowane są audycje poświęcone prawnemu tematowi i zawodowi.

Ciekawe fakty

 • Pierwsza wzmianka o zawodzie zawarta jest w artefaktach starożytnego Rzymu.
 • Po raz pierwszy rozmawiali o pozycji prokuratora w Rosji w 1708 roku.
 • Liczba organów ścigania w Federacji Rosyjskiej na grudzień 2018 r .: 51 014
 • Liczba prokuratur wojskowych na grudzień 2018 r .: 3102

O zawodzie prokuratora

Aby opanować ten ważny zawód, musisz ukończyć szkołę prawniczą i zdać egzamin certyfikacyjny.

Prokuratura jest odrębnym i niezależnym organem. Sprawuje kontrolę nad wdrażaniem przepisów, w tym Konstytucji Rosji, a także monitoruje:

 1. przestrzeganie praw i wolności wszystkich obywateli Federacji Rosyjskiej;
 2. egzekwowanie prawa przez organy wykonawcze;
 3. legalność pracy organów ścigania;
 4. praca urzędników państwowych;
 5. wykonanie przepisów Federacji Rosyjskiej przez organy przedstawicielskie.

Przedstawiciele tego zawodu chronią interesy państwa w sądownictwie, regulują pracę organów ścigania, a także prowadzą współpracę międzynarodową. Departamentem kieruje Prokurator Generalny Federacji Rosyjskiej. Koordynuje pracę wszystkich jednostek w kraju. Podobnie jak wojsko, prokuratorzy mają szeregi i insygnia.

Gdzie jest obchodzony:Rosja, Ukraina, Białoruś, Kazachstan i inne kraje WNP
Dzień tygodnia:piątek
Dzień wolny czy nie:nie ma dnia wolnego
Kto zauważa:prokuratorzy i studenci oraz wykładowcy odpowiednich uniwersytetów
Zostało zatwierdzone:12/25/95

Gratulacje z okazji dnia pracownika prokuratury Federacji Rosyjskiej

W wierszach

Praca w prokuraturze jest dość poważna i odpowiedzialna, ale nawet najcięższa osoba potrzebuje uwagi i opieki. Dlatego jeśli masz znanych prokuratorów, nie zapomnij pogratulować im dnia zawodowego i dać mały prezent. Zwykle ludzie tej ciężkiej pracy lubią zwykłe ziemskie radości; lubią się śmiać i dostać coś śmiesznego jako prezent. Może to być:

 • Oryginalny certyfikat;
 • Kolaż w stylu kreskówkowym;
 • Puchar z symbolami;
 • Niezwykła figurka na stole.

Aby uzyskać bardziej solidny prezent:

 • Skórzany folder na dokumenty;
 • Ekskluzywna książka;
 • Zegar stołowy.

Oryginalne gratulacje w poetyckiej formie pomogą stworzyć świąteczną atmosferę oraz wyrazić wdzięczność i szacunek koneserom prawa.

Strzeżesz prawa
W ciągu dnia i godziny absolutnie każdy!
O świcie i bezsenny w nocy
Dołącz do walki z bezprawiem!
Szczęśliwi prokuratorzy!
Niech problemy znikną!
Dobrobyt jest twoją strukturą
Ty - zdrowie, bogactwo, miłość!

***

Jestem w Dzień Prokuratora
Życzę ci sukcesów!
Niech w twoim życiu nie będzie ponurych dni!
Udany rozwój kariery dla Ciebie!
Niech wszystko będzie dobrze w twoim domu!
Życzę rodzinie zdrowia i ciepła!
Niech szczęście nigdy Cię nie zapomni!
I otaczają cię tylko dobrzy przyjaciele!

Gratulacje w prozie

Zawsze miło jest pogratulować profesjonalnych wakacji, komplementów i pochwał skierowanych do Ciebie. Właściwie dobrane słowa i ciepłe uściski dają radość osobie i pobudzają ją do nowych wyczynów zawodowych.

Gratulacje z okazji Dnia prokuratora uczciwego, mądrego mężczyzny, którym jesteś! Zaskakująco, przy tak trudnym zawodzie, udało ci się zachować życzliwość, ludzkość, dobry lekki charakter. Życzę wam, abyście nigdy się nie zmieniali, nie ulegali prowokacjom, byli w stanie przewidzieć bieg wydarzeń, dbać o swoją rodzinę i bliskich, cieszyć się życiem i nigdy nie tracić serca!

***

Drodzy prokuratorzy! Serdecznie gratulujemy profesjonalnych wakacji! Życzymy spokojniejszych prób! Dziękujemy za ochronę i ochronę naszych praw!

***

Gratulujemy w dniu prokuratury rosyjskiej i serdecznie życzymy ufności, siły, udanej pracy, niepodważalnej prawości, szczerego szacunku, wspaniałych perspektyw, wysokiego dobrobytu, doskonałej reputacji i osobistego szczęścia.

Krótkie SMS Gratulacje

Ale nie zawsze można osobiście pogratulować znaczącej osoby, w takim przypadku krótkie życzenia biznesowe będą bardzo pomocne. Mogą być wysyłane za pośrednictwem wiadomości za pośrednictwem sieci społecznościowych i SMS-ów. Przyjaciele i koledzy będą zadowoleni z takiego prezentu.

Gratulacje w dniu prokuratury!
Życzę szczęścia i zdrowia!
Niech zawsze w pracy i życiu osobistym
Ku twojej radości wszystko będzie dobrze!

***

Prokurator to twardy orzech!
Wyglądaj pewnie i wytrwale.
Mocny w sercu i dłoni.
Tak go potrzebujemy!

***

Gratulacje w dniu prokuratora!
Życzę szczęścia, miłości i sukcesów!
Niech wszystkie twoje plany się spełnią
I wszystkie twoje marzenia się spełnią!

Obejrzyj wideo: Janusz Sanocki - wystąpienie z dnia 20 luty 2019 r (Luty 2020).

Zostaw Swój Komentarz