Jak ozdobić biuro na Nowy Rok 2020

Grudzień jest tradycyjnie najbardziej obfitującym w wydarzenia miesiącem. W wir raportów rocznych szczególnie wyraźne jest zmęczenie i spadek nastroju. Jest wyjście z tej sytuacji - stworzenie przyjemnej świątecznej atmosfery i udekorowanie biura i całego biura do Nowego Roku 2020. Poświęcając kilka godzin na ten biznes, zachwycisz wszystkich kolegów transformacją pomieszczeń, w których musisz spędzić większość dnia.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest wybór odpowiednich asystentów, ponieważ robienie tego samemu, szczególnie w dużej firmie, jest czasochłonne i żmudne. Następnym krokiem jest wybranie stylu, w którym ozdobisz lokal.

Pomysły na dekoracje do biura w rosyjskim stylu

Nowoczesne szafki obfitują w technologię i nie można go nigdzie ukryć, aby w pełni zastosować się do tego stylu. Tymczasem motywy narodowe muszą być obecne. Jeśli to możliwe, ukryj przed oczami najbardziej zaawansowane technologicznie przedmioty. Na ich miejscu musisz umieścić rzeczy, bez których nasi przodkowie nie mogliby się bez nich obejść. Na stołach, z pewnością pokrytych haftowanymi obrusami, możesz organizować małe kompozycje:

 • postacie z niedźwiedziami;
 • przebrane mini-drzewa;
 • Samowar z girlandą z małych bułeczek.

Na półkach znajdź miejsce na malowane dzbany i talerze, połóż rzemiosło wykonane z gliny, słomy, drewna. Podłogi można przykryć dywanami domowymi, a ściany można ozdobić małymi obrazami przedstawiającymi rosyjskie festiwale ludowe.

Biuro w stylu zachodnim. Przykłady zdjęć

W wielu krajach Europy Zachodniej na święta noworoczne nabywają takie rośliny domowe, jak poinsecja. Dosłownie zalewają sklepy, biura, centra handlowe, a ten wystrój wygląda na wzruszający i elegancki. Roślina może być główną dekoracją, taką jak drzewo, lub służyć jako dodatkowy element. Użyj gałązek tego eleganckiego zimowego kwiatu, aby tworzyć kompozycje, kompozycje kwiatowe, wieńce lub girlandy. Świetne połączenie: poinsecja z zielonymi i czerwonymi liśćmi, białymi kulkami i grubymi świecami. Jeśli nie możesz znaleźć prawdziwej żywej rośliny, użyj sztucznego wystroju, który naśladuje gwiazdkę świąteczną.

Biuro Feng Shui

Aby przyciągnąć bogactwo, według wschodnich mędrców możesz użyć jasnych kolorów. Główna koncentracja zauważalnego wystroju powinna znajdować się w pobliżu wejścia do pokoju. Używaj wieńców z dużymi kolorowymi kulkami, dużymi latarniami, masywnymi girlandami jemioły lub świerka. Kolejnym obszarem, na który należy zwrócić uwagę, aby pieniądze wpłynęły do ​​biura, są południowy wschód. Sektor ozdobiony jest kompozycjami złotych kulek, drewnianych wyrobów rzemieślniczych i wiszących girland. Kamieniołom powinien iść pod górę, więc nie lekceważ północnej części biura. Tutaj możesz umieścić choinkę i udekorować w biało-niebieskie kolory, zawiesić blichtr, co również przyczynia się do sukcesu w biznesie.

Wybierając wystrój, skup się na ogólnym projekcie lokalu i na działalności firmy.

Jeśli Twoja firma zajmuje się poważnym biznesem, biżuteria powinna być minimalistyczna i nie powinno być ich dużo. W młodej firmie, w której pracują w kreatywnym kierunku, nie możesz obawiać się eksperymentów i puścić wodze fantazji.

Odbiór DIY

Recepcję można ozdobić girlandą. Opcje papieru będą wyglądały zbyt prosto, więc spójrz na inne materiały. Nudne opcje rozciągania, które są oparte na elektrycznej girlandzie lub frędzlach LED:

 • z kawałków płótna, jasne wstążki;
 • kulki liny;
 • Zabawki świąteczne;
 • gałęzie jałowca.

Świetnie jest, jeśli w recepcji jest miejsce na małą choinkę. Jeśli nie ma wolnego miejsca, zastanów się, jak je wymienić. Możesz zrobić główne akcesorium małego rozmiaru własną ręką z różnych materiałów:

 • papierowy stożek;
 • kartonowa podstawa, na której wkleja się ziarna kawy;
 • gęsty stożek z przymocowanymi na nim owocami;
 • wełniane nici, koronki, słoma, a do podstawy - karton.

Dekorujemy korytarz dekoracją papierową

Nie odchodź od wybranej skali kolorów! Używaj nie więcej niż 2-3 kolory podstawowe, w przeciwnym razie projekt będzie niezgrabny.

Jeśli główne drzewo stoi już przy wejściu do biura, w innych pokojach możesz ułożyć jego mini-kopie. Na korytarzu może stać na stole lub na półkach ściennych, gablotach, za szklanymi drzwiami szafki. Wspaniałym pomysłem na fragment, w którym odwiedzający często pozostają, jest zorganizowanie stojaka na choinkę ze zdjęciami wszystkich pracowników biurowych. Najtrudniejszą częścią takiego rzemiosła jest fundament. Najlepiej jest wykonać ze sklejki lub wytrzymałej tektury. Jeśli na ścianach wiszą listy zamówień lub inne dokumenty w ramkach, można je również ozdobić elementami papierowymi. Co oferuje moda noworoczna:

 • obszerne płatki śniegu, kulki;
 • zawieszki z przymocowanymi na końcu stożkami;
 • girlandy z podstawą wstążek z papierowymi gwiazdkami i koralikami;
 • przezroczyste bombki, w których znajdują się zdjęcia twoich kolegów.

Wystrój biura szefa

Biuro wodza najlepiej jest urządzić w klasycznym stylu, aby nie wywoływać przypływu dezorientacji niepohamowanym wystrojem. Niezależnie od tego, czy drzewo jest potrzebne w biurze, jaki powinien być rozmiar, naturalność głównego drzewa wakacyjnego - wszystkie te kwestie należy zdecydowanie rozwiązać wspólnie z szefem kuchni. Dodatkowe poprawki, które będą odpowiednie:

 • przezroczyste wazony wypełnione bombkami, girlandami z szyszek, jasnymi koralikami;
 • małe kompozycje z gałęziami choinki w koszach porozrzucanych sztucznym śniegiem;
 • wystrój zewnętrzny, na przykład mała żywa roślina iglasta z jasnym podświetleniem.

Projekt miejsca pracy

Osobiście obszar roboczy nie powinien być przeciążony wystrojem - dogadaj się z minimalnym zestawem dekoracji. W wazonie, w którym zwykle stoją kwiaty, posyp kolorowe koraliki, wzmacniając w ten sposób gałąź choinki. Udekoruj go szyszkami, skupiskami jarzębiny, kokardkami. Do monitora przymocuj lekką girlandę lub blichtr. Udekoruj obudowę laptopa płatkami śniegu. Na półkach postacie wyglądają dobrze w stylu noworocznym: sanie Świętego Mikołaja, malutki jeleń, Święty Mikołaj. Tekturowe choinki z naklejonymi cekinami można umieścić między figurkami.

Drzwi Wskazówki dotyczące projektowania

Niedawno dekorowanie zwykłych brązowych drzwi płatkami śniegu stało się złym manierem. Najlepszą opcją są tradycyjne wieńce. Zirytowane akcesorium można przekształcić w nowe szczegóły, na przykład:

 • kokardy wstążki;
 • stożki pomalowane na błyszczący lakier do paznokci;
 • suszone pomarańczowe pierścienie;
 • duże koraliki.

Dobrze przymocuj wieniec na drzwiach, aby nie spadł za każdym razem, gdy ktoś wejdzie i nic z jego wystroju nie zostanie zasypane na wejściu. Dodatkową ozdobą będzie obszerna naklejka sylwestrowa.

Funkcje dekoracji ściennej

W biurach typu open wystrój umieszcza się zgodnie z następującymi zasadami:

 • skup się na jednej ścianie, powinna być dobrze widoczna z dowolnego miejsca w pokoju;
 • jeśli nie można udekorować całej przestrzeni, wybierz tylko jej część z elementami świątecznymi;
 • powierzchnia powinna znajdować się z dala od naw bocznych, aby wystrój nie spryskiwał się każdym nieudanym ruchem;
 • nie używaj gałęzi drzew iglastych - są one posypane, powodując niepotrzebne kłopoty dla personelu konserwującego.

Najbardziej opłacalną opcją do dekoracji ścian jest choinka wykonana z girland. Zamocuj latarki elektryczne za pomocą samoprzylepnych podkładek montażowych lub specjalnych haczyków Command. Zamiast choinki możesz zrobić gratulacyjny napis, bałwana, płatka śniegu. Jeśli girlandy już się skończyły, uzbrój się w niezbędne biuro, poproś kolegów o ich zdjęcia i zrób kolaż. Zbuduj ramkę z szyszek, bombek, ozdobnych orzechów, kokardek ze wstążki.

Wystrój okien biurowych

Prawie każdy punkt sprzedaży może pochwalić się gotowymi naklejkami z motywem Nowego Roku przed świętami, jeśli chcesz ekskluzywną dekorację i masz już dość tradycyjnych płatków śniegu, spróbuj stworzyć kompozycje sylwetkowe. Możesz przymocować ażurowe wzory lub figury wykonane z papieru do podstawy, takiej jak karton, szkło, zasłony, rolety. Możesz uzupełnić kompozycję na oknie sztucznym śniegiem, paskiem LED ułożonym na parapecie.

Jeśli nigdy wcześniej nie pracowałeś z występami, porzuć pomysł stosowania skomplikowanych szablonów z wieloma drobnymi szczegółami - są one dla profesjonalistów.

Aby przymocować kompozycję do szkła, użyj roztworu mydła. Innym sposobem użycia wyciętych figurek jest użycie ich jako szablonu i pomalowanie tła gęstym syropem cukrowym.

Jak ozdobić sufit

Jeśli pomieszczenie robocze jest małe, lepiej nie ozdabiać sufitów w ogóle lub używać minimum ozdób, aby zamiast świątecznego nastroju powstał nastrój uciążliwy z powodu nagromadzenia blichtru i innych rzeczy. Jeśli jest dużo wolnego miejsca, możesz wypełnić je balonami, gwiazdkami, nadmuchiwanymi choinkami. Rozstępy i wisiorki wyglądają dobrze i zawsze są odpowiednie. Mogą być wykonane z improwizowanych materiałów:

 • nici, wielobarwne spinacze do papieru, słodycze i uzupełnij zawieszenie stożkiem, posypanym iskierkami;
 • dzianinowe płatki śniegu (jeśli jeden z kolegów chce robić robótki ręczne);
 • kręcone makarony połączone z kompozycją za pomocą super kleju;
 • jadalne pierniki ozdobione białą i kolorową polewą.

Modne kolory w roku Szczura

Jeśli musisz kupić cały wystrój od zera, zastanów się nad stosownością schematu kolorów. Najbardziej odpowiedni jest biały i srebrny. Gospodyni roku, metaliczny biały Szczur, wybrała dla nas tę paletę, jednak ta sama kombinacja jest również uważana za klasyczną, wraz ze złotą czerwienią. Jeśli chcesz dodać trochę jasności, kup różową biżuterię.

Połączenie bieli, szarości i różu będzie u szczytu mody.

Trendy i funkcje w dekorowaniu choinki na obchody 2020 roku

Weź pod uwagę trendy w modzie, aby choinka ozdobiona przez Ciebie była ultranowoczesna. Co jest dziś ważne:

 1. Biżuteria chroniona prawem autorskim. Gwiazdy, choinki, kule uszyte z tkaniny. Przezroczyste kule, w których umieszczane są koraliki, zdjęcia, iskierki.
 2. Naturalne materiały. Używaj kawy, suszonych jagód, szyszek, żołędzi różnych przypraw. Wyrzucić plastik, szkło.
 3. Choinka do góry nogami. Najpierw przymocuj drzewo do sufitu, a dopiero potem udekoruj, jak kiedyś.
 4. Udekoruj razem. Każdy pracownik biurowy musi przynieść swoją zabawkę i ozdobić ją choinką.

Jeśli biuro jest duże, będziesz potrzebować planu, aby na przykład niczego nie przegapić.

PokójCo ozdobićKoszt wystroju
RecepcjaStojak, półki, ścianyGirlanda iglasta - 1900 r, poinsecja 150 r., Girlanda foliowa - 150 r.
Korytarzokno, sufit, ściany, drzwizestaw sopli - 300 r, wieniec - 400 r, drzewo (30 cm) - 130 r, girlanda elektryczna - 480 r
Biuro szefa kuchniStół, podłoga, oknoświeca figurowa - 130 r, kompozycja w koszu - 600 r.
Miejsce pracyStół, półkipoinsecje w doniczce (15 cm) - 160 r, sztuczny śnieg - 160 r. figura Świętego Mikołaja - 300r.

Obejrzyj wideo: JAK SZYBKO ZACZĄĆ DOBRZE ROK SZKOLNY? (Luty 2020).

Zostaw Swój Komentarz