Ustawienie stołu noworocznego 2020

W 2020 r. White Metal Rat nas odwiedzi. Zabawne zwierzę należy zabrać do jego domu, aby cieszyć się jego lokalizacją i ochroną przez długie 365 dni. Na co zwróci uwagę energiczny gość? Oczywiście w przypadku atrybutów świątecznych, w tym ustawienia stołu noworocznego 2020.

Schemat kolorów preferowany w 2020 r. Szczury

Wybierając kwiaty, które będą dominować w wystroju, tekstyliach, naczyniach, spójrz na świąteczne odcienie. Zawsze pozostają aktualne i można je wykorzystać w kolejnych latach. Wybierz obiekty w takich kolorowych ramkach:

 • biały
 • czerwony
 • złoto;
 • srebrny.

Ostatni kolor odnosi się nie tylko do świąt, ale także do symbolu roku, a raczej do elementów - do metalu, dzięki czemu może zwyciężyć, a jako uzupełnienie wybierz bordowy, niebieski, liliowy.

Jeśli uważnie monitorujesz wszystkie trendy w modzie i chcesz odpowiednio ustawić stół, wybierz w pobliżu miętowe lub miękkie zielone odcienie - są na szczycie.

Wskazówki dotyczące wyboru obrusów i serwetek. Próbki fotograficzne

Wybierając obrus i inne tkaniny, polegaj przede wszystkim na wybranym stylu. Tak więc, jeśli postawisz na popularną rosyjską wersję, poszukaj paneli odpowiedniego projektu: jasnego, ozdobionego różnymi wzorami, z delikatnymi zdobieniami. Najczęściej są natychmiast sprzedawane w komplecie z serwetkami. Styl zachodni cechuje minimalizm. Wybierz dyskretny obrus, być może z napisami w języku angielskim lub stylizowany w tak modnym kierunku jak Prowansja. To uroczy kwiatek na białym tle oraz koronki i naturalne tkaniny.

Nigdy nie przegapisz, jeśli wybierzesz biały obrus. Jest odpowiedni na każde wakacje. Jeśli niepraktyczność bieli powstrzymuje cię przed takim zakupem, wyjście można znaleźć w tak zwanych „ścieżkach”. Są to wąskie bieżniki, które zakrywają główny obrus, umieszczony pośrodku, po bokach, w poprzek itp. Na tym tle prawie wszystkie potrawy wyglądają korzystnie.

Serwetki są odpowiednie, zarówno tekstylne, jak i papierowe, oba takie same z obrusem i inne, ale zawsze w tym samym stylu. Jeśli wybierzesz jasne naczynia i nie mniej zauważalne elementy dekoracyjne, najlepiej wybrać serwetki w powściągliwej kolorystyce, aby nie były zbyt różnorodne i zbyt pompatyczne. Produkty papierowe są składane w uchwyty na serwetki, a produkty bibułkowe są mocowane za pomocą zacisków i umieszczane na talerzu lub w pobliżu.

Które potrawy wolą. Porcja noworoczna

Idealnym rozwiązaniem jest nowy zestaw w kolorze białym i srebrnym. Spójrz na opcje, w których występują minimalistyczne wzory lub wcale ich nie ma - gładkie płyty zawsze wyglądają estetycznie. Zestaw może być klasyczny biały, elegancki czerwony, srebrny uroczysty i odpowiedni w nadchodzącym roku. Nie trzeba wybierać zwykłych kształtów talerzy i misek sałatkowych, symbol Nowego Roku nie jest konserwatywnym zwierzęciem i chętnie zobaczy różne odmiany, szczególnie te, które są w jakiś sposób związane z florą, na przykład dlaczego nie położyć kanapek lub plasterków sera na talerzu kształt liścia? W sumie dla każdego gościa musisz włożyć 2 talerze. Większy będzie nałożony na gorąco, a mały na przekąski.

Sztućce Jak zorganizować, gdzie umieścić

W zależności od tego, jakie potrawy będą na stole, wybierane są urządzenia. Zwykle jest to widelec, nóż i łyżka, jeśli podana jest zupa. Składane sztućce, które będą używane podczas uroczystości, w szczególnych przypadkach są modne. Na święto domowe umieść nóż i łyżkę po prawej stronie talerza, a widelce do sałatek i danie główne po lewej stronie. Jeśli deser jest podany, połóż na niego łyżkę.

Pomysły na dekoracje na krzesła

Najprostszą, ale najbardziej skuteczną opcją jest kokarda na oparciu krzesła. Wybierając materiał, pamiętaj, że najważniejsze jest to, aby zachował swój kształt. Następujące opcje działają dobrze:

 • organza;
 • satyna;
 • gruba bawełna;
 • len

Przymocuj łuk do krzesła za pomocą dwustronnej taśmy i będzie dobrze przymocowany.

Nie mniej dobra opcja - wieńce noworoczne. Są one zbudowane z różnych materiałów lub kupione gotowe, a następnie ozdobione według własnych upodobań. Przymocowany do krzeseł za pomocą wstążek, które rozciągają się z tyłu.

Dekorowanie naczyń własnymi rękami. Smacznie i pięknie

Nawet jeśli po raz pierwszy postanowisz udekorować niektóre sałatki własnymi rękami, opcja „Choinka” z pewnością Ci się przyda. Przede wszystkim musisz położyć gotowe danie na salaterce i nadać masie kształt świątecznego drzewa. Pamiętaj, jak malowałeś choinki jako dziecko i odważnie dzierżyłeś łyżkę. Cięcie zieleni, na przykład koperku, ma gałązki z cienkimi „igłami”, co jest właśnie tym, czego potrzeba. Gwiazda na czubku głowy nie będzie trudna do wycięcia z marchwi lub czerwonej papryki. Twórz kulki z nasion granatu, ułóż girlandę z cienkich i długich pasków koreańskiej marchwi.

Pionowe choinki można wykonać z różnych produktów nawleczonych na szpikulec. Jako powłokę pod drzewem możesz użyć:

 • starte białka jaj;
 • nasiona granatu;
 • małe grzyby.

Elementy dekoracyjne. Udekoruj świąteczny stół

Na środku stołu powinieneś umieścić niewielką kompozycję choinkową lub jedną z głównych postaci Nowego Roku: Świętego Mikołaja, zespół reniferów, symbol zwierząt, bałwana itp. Jeśli jest dużo potraw, to ta liczba wystarczy. Jeśli udało ci się w kompaktowy sposób umieścić wszystkie talerze i miski sałatkowe, w pobliżu każdego gościa możesz umieścić słodkie pamiątki tematyczne:

 • świece w przezroczystych filiżankach z małymi koralikami do zamocowania w naczyniu;
 • Zabawki świąteczne, szyszki, orzechy;
 • pierniki.

Trendy 2020. Modne kierunki serwowania

Od wielu lat w naszym kraju modne jest ustawianie stołu zgodnie z pewnym stylem. Popularne style, takie jak rustykalne, skandynawskie, japońskie i niektóre inne. Jeśli zdecydujesz o kierunku, nie zapominaj, że jego charakterystyczne cechy należy powtórzyć podczas dekoracji pokoju, w którym odbędzie się uroczystość. Rozważ najciekawsze style.

Rosyjski styl

Główny atrybut nowego roku pozostaje na swoim miejscu, w centrum największego pokoju, a wszystko dlatego, że w dawnych czasach w Rosji świerk odstraszył złe duchy. Ustaw drzewo w pobliżu stołu, aby jego gałęzie nie przeszkadzały świętowaniu ludzi za pomocą igieł.

Przybliżona odległość świerka od krzeseł powinna wynosić co najmniej 1 metr.

Obrus ​​jest preferowany z naturalnych tkanin, miękkich. Jeśli chcesz więcej podobieństw z rosyjską wioską, to całkowicie odrzuć tkaniny, ale w tym przypadku stół powinien być wykonany z drewna, a nie z MDF. Wybieraj potrawy, najlepiej jeśli jest to glina, ale nie ma znaczenia, czy istnieje tylko dobra imitacja. Symbol roku nie może być tym, co nakazuje nam kalendarz wschodni, więc upiec ciasteczka postaci zwykłych zwierząt, które żyły z nami od czasów starożytnych i udekoruj nimi stół.

Styl zachodni

Istnieje wiele odmian tego stylu, ale najprawdopodobniej jasne i bliskie naszej koncepcji wakacji jest pozytywny kraj. Użyj do rekreacji soczystych kolorów czerwonego i zielonego, połącz z białym. Na przykład wybierz obrus z wizerunkiem zielonych gałęzi świerkowych i czerwonych kulek lub ptaków, ale tło może być białe. W przypadku takich tkanin wybierz naczynia monochromatyczne, najlepiej białe. Jeśli wręcz przeciwnie, postanowiono przykryć obrus białym, a następnie podać stół z talerzami z wzorem. Jako elementy dekoracyjne umieść laski z cukierkami lub zimowe jagody w pobliżu każdego gościa. Na środku możesz umieścić świece. Wybierz najprostsze, a nawet niegrzeczne, pasujące do stylu amerykańskiej wioski.

Ustawienie stołu Feng Shui

Na środku stołu powinno znajdować się najbardziej ulubione danie, ale nie właściciele domu lub goście, ale symbol roku, a naczynia dla niego powinny wybrać elegancki, na przykład szeroki wazon z cienką nogą. Umieść sam stół na środku pokoju, przykryj go obrusem i połóż owalny lub okrągły biegacz na górze, abyś spełnił niezbędne warunki orientalnego nauczania - bez ostrych kątów. Aby przyjaźń i zrozumienie panowały w rodzinie, zbieraj drewniane naczynia do serwowania. Materiał ten symbolizuje niezbędną jedność. Jeśli to możliwe, połóż łyżki do sałatek również drewniane i połóż talerze na tych samych stojakach. Owoce cytrusowe, które wszyscy uwielbiają, działają jak magnes na złoto, więc znajdź dla nich miejsce i wcale nie jest konieczne umieszczanie ich w wazonie, gdziekolwiek jest wolne miejsce.

Rok Szczura. Funkcje dekoru

Szczur jest miłośnikiem gryzienia różnych smakołyków. Warto poświęcić trochę uwagi temu uzależnieniu kochanki roku, na przykład postawić na stole wazon z suszonymi owocami, orzechami, paluszkami cynamonu, kłoskami pszenicy.

Mały szczur domowy opiekuje się swoim domem, delikatnie zagłębia dziurę w dziurze i szanuje każdego, kto traktuje stół z taką samą skrupulatnością. Staraj się nie przeciążać go nadmiarem dekoracji i dodatkowymi talerzami i zastanów się nad każdym drobiazgiem. Jeśli to możliwe, sam wykonaj kilka elementów dekoracyjnych, na przykład upiecz i udekoruj glazurą pierników, pomaluj szyszki błyszczącą farbą lub zrób świeczniki z owoców.

Załóżmy, że wybrałeś styl wiejski, aby nakryć do stołu. Co trzeba kupić za taki pomysł i ile kosztują wszystkie zakupy? Tworzymy listę zakupów i obliczamy budżet, biorąc pod uwagę fakt, że początkowo są tylko odpowiednie meble i sztućce.

TematSzacowany koszt
Bawełniany obrus noworoczny2.900 rub.
Zestaw talerzy (6 szt.)5.700 rub.
Zestaw naczyń sałatkowych (4 szt.)4,600 rub
Zestaw kieliszków do szampana (6 szt.)2.800 rub.
Stojaki na serwetki (2 szt.)600 rub
Kompozycja iglasta (45 cm)1500 rub

Obejrzyj wideo: Rurku? E, to dobrze że mnie słuchasz. . (Grudzień 2019).