Vytynanka, szablony do okien na Nowy Rok 2020 do cięcia

Święta noworoczne to świetna okazja, aby wprowadzić do swojego życia małą bajkę i magię. Piękny wystrój okien, tak podobny do mroźnego wzoru, daje wszystkim w pokoju wrażenie, że cud już się wydarzył, a wszystko wokół jest rozpalone magią zimy, świętowania, jasnej radości. Tworzenie rysunków ażurowych nie jest trudne - potrzebujesz trochę czasu, zwykłego papieru i mydła lub kleju i, oczywiście, szablonów do okien na Nowy Rok 2020 do cięcia.

Szczegóły dotyczące najważniejszej rzeczy: pobieranie, drukowanie, wycinanie

Co będzie potrzebne, aby przenieść wybrany obraz na szybę lub drzwi szklane? Przede wszystkim musisz pobrać i wydrukować rysunki, które Ci się podobają i które są bardziej skomplikowane. Za pomocą najprostszych edytorów graficznych możesz zmniejszyć lub odwrotnie, zwiększyć rozmiar dowolnego rysunku, który ci się podoba. Najpopularniejszym formatem jest A4.

Wybierz zdjęcia z prostymi liniami, bez skomplikowanych przejść i wzorów w kompozycji, jeśli robisz pierwsze kroki, aby zrobić cios. Im bardziej „przezroczyste” i drobniejsze szczegóły, tym łatwiej będą one rozdarte podczas nieudolnego obchodzenia się z nimi, gdy zostanie na nich nałożony klej.

Weź ołówek i zaznacz fragmenty szablonu, które chcesz wyciąć. Jest to szczególnie ważne, jeśli dziecko wykona szablon lub jeśli złożoność ażurowego wzoru jest wystarczająco wysoka - istnieje duże ryzyko odcięcia ważnego szczegółu, nawet jeśli po mistrzowsku użyjesz nożyczek, a nie po raz pierwszy wykonasz cios.

Nożyczki do manicure i nóż biurowy powinny być ostre!

Za pomocą taśmy przymocuj papier do tablicy na stole. Rozpocznij cięcie małymi częściami umieszczonymi pośrodku za pomocą noża biurowego. Jeśli natychmiast wykonasz cięcie wzdłuż konturu, wstępne utrwalenie będzie bez znaczenia. Staraj się poruszać ręką płynnie, bez opóźnień, ponieważ przy wielu zakłóceniach nie uzyskujesz estetycznych „zadziorów”. Jeśli musisz wykonać proste cięcie, nałóż linijkę na linię, a wtedy ręka nie drgnie.

Mistrzyni roku - Bela Rat. Szablony z jej wizerunkiem i w postaci myszy

Logiczną dekoracją na obchody Nowego Roku 2020 jest różnorodność gryzoni. Ich najbystrzejszy przedstawiciel, Szczur, poradzi sobie przez cały rok, co oznacza, że ​​będzie mógł decydować o naszych losach: przynieść radość, szczęście i przyjemność, a być może porażkę i rozczarowanie. Aby wszystkie 365 dni upłynęły zgodnie z najlepszym scenariuszem, warto uspokoić baleen kochankę, umieszczając jej obrazy w widocznych miejscach, na przykład w oknach. Komponowanie myszy i szczurów najlepiej wykonywać w domach, płatki śniegu, Bombki choinkowe. Na przykład w górnej części umieść wicher małych, średnich i dużych płatków śniegu, przyklej poniżej wspaniałe domy i podaruj szczurowi środkową część okna, siedząc na sankach lub na huśtawce. Oczywiście dopuszczalne są proste opcje: pojedynczy gryzoń, kilka choinek, płatki śniegu.

Innym pomysłem, w którym można umieścić urocze zwierzęta, są żyrandole (w formie papierowych zawieszek), szklane drzwi szafy, kartki z życzeniami. Dowiedz się, jak używać wyciętej sylwetki jako szablonu. Już wycięte zdjęcia z grubej tektury są mocowane na płaskich powierzchniach, a następnie za pomocą pędzli lub farby z gumy piankowej na szczelinach pastą do zębów lub łatwo zmywalnymi farbami. Po wyschnięciu kompozycji papierowe puste miejsca są ostrożnie usuwane i podziwiane na narysowanym bajkowym rysunku. Aby dodać wiarygodności obrazowi, stosuje się „wir śnieżny”. Aby go stworzyć, potrzebujesz:

 • pasta do zębów lub proszek;
 • szczoteczka do zębów;
 • trochę wody.

Zwilż pędzel wodą i nałóż rozcieńczony proszek lub pastę. Spryskaj improwizowaną „farbę”, gwałtownie przesuwając włosie pędzla palcem. Jeśli dodasz odrobinę cukru do pasty do zębów, „śnieg” będzie lśnił, zwłaszcza jeśli promienie słoneczne padają na szybę.

Przed nałożeniem kompozycji farby rozcieńczonej wodą upewnij się, że w pobliżu nie ma żadnych urządzeń elektrycznych ani przewodów. Udekoruj abażury w ten sposób nie jest tego warte.

Projekt pokoju dziecięcego. Wzory w postaci Świętego Mikołaja, Snow Maiden i bałwanki

Noworoczny orszak odwiedzi dzieci w porankach i na pokazach w pałacach kulturalnych, ale jeśli zaprosisz je do swojego domu, choć w postaci papierowych figurek, wakacje będą jeszcze silniejsze! Dekorowanie okien dzieckiem w pokoju najlepiej zrobić razem: mama i tata wytną szablon, a dzieci przykleją sylwetki do szyby. Oczywiście same dzieci mogą robić płatki śniegu, jeśli są już zaznajomione z cięciem papieru.

Aby chłopaki byli w jak największym stopniu zaangażowani w pracę, poproś ich, aby wymyślili fabułę obrazu dla całego okna: pozwól im wybrać postacie, znajdź dla nich miejsce w oknie, uzupełnij je ciekawymi akcentami wykonanymi własnymi rękami. Uczniowie mogą próbować wycinać szablony samodzielnie, ale zawsze pod nadzorem starszych. Szablony w tym przypadku najlepiej wybierać z niewielką ilością drobnych szczegółów.

Wyrzuty papieru do salonu. Używamy liczb na spotkanie w 2020 r

Pokój dzienny - pokój, który należy zwrócić szczególną uwagę podczas dekoracji, ponieważ w nim odbędzie się uroczystość. Świetny pomysł na świąteczną dekorację okien z wystającymi oknami - cyframi i literami. Może to być standardowy „Szczęśliwego Nowego Roku” i „2020”, ale twoja pomysłowość i nasze pomysły pomogą uczynić papierowe pozdrowienia wyjątkowymi.

Pomysł

Jak to zrobić

PodświetlenieUmieść girlandę LED, duralight na parapecie.
Sztuczny śniegZetrzeć mocno zamrożone białe mydło, wymieszać z błyskiem. Możesz rzeźbić figury lub ozdobić napis z tektury małymi bryłami „śniegu”.
Genialny deszczZamocuj zakupiony deszcz na sznurze i rozciągnij u góry okna
Jasny kolorWybierz specjalny papier do projekcji: błyszczący lub o nietypowej fakturze

Złożone i proste choinki. Wskazówki dotyczące tworzenia papierowego arcydzieła

Zdecydowanie musisz znaleźć miejsce na choinkę lub nawet całą grupę papierowych piękności. Otaczaj świąteczne drzewa wiriem sztucznego śniegu, rozpryskując wokół akwarelę z białego blasku. Jeśli zwykłe drzewo w postaci prostych trójkątów Ci nie odpowiada, wybierz najbardziej ażurową opcję. Wycięcie go wcale nie będzie łatwe, ale wynik niewątpliwie podnieci twoje serce i napełni cię dumą z własnego zapału i ciężkiej pracy. Takie piękno trudno jest utrzymać w oryginalnej formie podczas cięcia - delikatna koronka łatwo się rozrywa. Nie spiesz się jednak, aby wyrzucić niedokończone rzemiosło - w większości przypadków detale można połączyć za pomocą kleju i nie przekreślić ciężkiej pracy jednym ruchem.

Jak przyklejać domy, piłki, płatki śniegu i inne figurki

Podczas tworzenia dużej kompozycji klej nie jest stosowany na etapie zbierania elementów, każdy fragment jest przymocowany do szkła osobno. Co dokładnie przykleić rzeźbione ażurowe rysunki - każdy decyduje niezależnie.

Najlepiej jest przyklejać figury wykonane z cienkiego matowego papieru!

Klej PVA jest jednym z najczęstszych klejów. Klej, lekko rozcieńczony wodą, zasługuje na pierwsze miejsce, ponieważ:

 • nie widać z tyłu szyby;
 • nadaje się do różnych powierzchni;
 • bezpiecznie naprawia papier, dzięki czemu przeciągi nie będą zagrożone;
 • nie pozostawia pozostałości;
 • rzemiosła można łatwo usunąć, jeśli zostaną spryskane wodą.

Inną metodą jest przyklejenie liczb na taśmie. Użyj cienkich przezroczystych pasków tej taśmy klejącej. Istotną wadą tego narzędzia jest niedogodność, należy również pamiętać, że ślady taśmy klejącej są dość problematyczne przy zmywaniu ze szkła.

Najłatwiejszą opcją jest naklejka na roztworze mydła. Aby rozpocząć, wlej trochę wody do butelki z butelki z rozpylaczem i rozpyl wodę na szybę. Następnie zwilż zwykłą gąbkę w wodzie i nałóż na nią trochę mydła. Za pomocą tej gumy piankowej delikatnie przetnij występy i natychmiast dociśnij je do wciąż mokrego szkła. Okna są zmywane po takim zaimprowizowanym „kleju” dość szybko i łatwo.

Jeśli wycinasz papierowe wisiorki, możesz je zawiesić na wstążkach, błyszczących sznurkach, blichtru. Na pewno znajdą miejsce na drzewie lub nad oknem.

Jak malować okna za pomocą domowych szablonów

Nie zawsze i nie wszyscy są zadowoleni z czarno-białego obrazu na oknach, czasami chcę stworzyć coś jasnego i kolorowego. Jeśli nie masz ochoty na bałagan z papierem, as łatwo marszczy się i podrze, a następnie tworzy trwałe szablony z tektury i stosuje rysunki w różnych kolorach. Czego możesz użyć oprócz znanej pasty do zębów:

 1. Farby na palec - ozdabiaj dziećmi
 2. Farba akrylowa. Kolor jest głęboki i nasycony.
 3. Farby witrażowe. Droga, ale bardzo skuteczna opcja.
 4. Klej PVA. Służy do nakładania na wzór cząstek objętościowych, na przykład cekinów, sztucznego śniegu, materiałów naturalnych.

Sekwencja działań:

 1. Przygotuj farby, szablon, pędzle, roztwór mydła, cienki sztyft, szmaty.
 2. Przyklej szablon do szyby, poczekaj, aż wyschnie, aby został naprawiony.
 3. Pędzel, aby narysować wszystkie puste przestrzenie.
 4. Wysusz papier suszarką do włosów lub po prostu poczekaj.
 5. Ostrożnie oddziel szablon od szkła.
 6. Za pomocą cienkiej wykałaczki lub zapałki zarysuj przezroczyste detale: igły gałązek jodły, oczy postaci z bajek.
 7. Zetrzyj wszystko, co było niepotrzebne, szmatką lub serwetką.

Tworzymy otaczający krajobraz miejski i wiejski

Do tego rodzaju pryszczów należy użyć mocnego kartonu. Musisz wybrać obrazy podobne do motywu i tego samego rozmiaru do wydrukowania, możesz po prostu pomnożyć jedno zdjęcie i po prostu je powtórzyć. Ponadto do dekoracji potrzebujesz pudełek lub ich połówek, w których możesz układać kartonowe wykroje jeden po drugim, a najlepiej na różnych wysokościach. Najlepszym pomysłem na dekorowanie takich dekoracji jest umieszczenie girland LED w oknach domów.