Nowy Rok w Finlandii 2020

Święta noworoczne w Finlandii to okazja, aby zanurzyć się w magię bajki, będąc w posiadaniu Królowej Śniegu. Na fińskich terenach można jeździć na jeleniu, wygrzewać się w ogniu i oczywiście zajrzeć do chaty Świętego Mikołaja - właściciela Laponii. Miłośnicy sportów na świeżym powietrzu będą mogli cieszyć się rozrywką w Helsinkach, ale dla sportowców wszystkie ośrodki narciarskie w kraju są otwarte. Świętowanie Nowego Roku w Finlandii 2020 oznacza bycie częścią noworocznej bajki, która otrzymała wiele pozytywnych i żywych wrażeń.

Cechy odpoczynku w Finlandii zimą

Zimą kurorty są ośrodkiem specjalnej aktywności w Finlandii. Ponieważ Finowie wolą świętować Nowy Rok ze swoją rodziną, większość sklepów i miejsc rozrywki poza miejscami kurortu zostanie po prostu zamknięta. Gdzie spędzić święta sylwestrowe w Finlandii, aby reszta stała się niezapomnianą częścią żywych doznań?

1. Wioska Świętego Mikołaja - To magiczne miejsce w pobliżu Laponii, do którego można dotrzeć dowolnym środkiem transportu. Wioska Rovaniemi zaprezentuje prawdziwy noworoczny nastrój dzięki wizycie w posiadłościach Świętego Mikołaja, Koła Podbiegunowego i Parku Świętego Mikołaja. Nie mniej ciekawymi rozrywkami będą:

  • wizyta w muzeum figur lodowych;
  • wizyta w zoo Ranua;
  • jeleń jeździecki;
  • wycieczka na farmę pasterską reniferów.

Tutaj możesz wynająć dom i zostać pełnoprawnym sąsiadem Joulupukki - tak nazywają się fińskie dzieci ich dziadka Frosta.

2. Trasa po Nowym Roku w Helsinkach - To świetna okazja do relaksu w komfortowych warunkach, a jednocześnie zdobycia morza niezapomnianych chwil. Oprócz kolorowych fajerwerków i głośnych imprez stolica Finlandii będzie gościnnie witać miłośników zabytków i różnych rozrywek, na przykład:

  • Katedra Tuomikirkko;
  • Plac Senaatintori;
  • Kamppi Chapel of Silence;
  • Park rozrywki Lynnanmäki;
  • Muzeum Sztuki „Kiasma”.

Finlandia Resorts

Wczesna rezerwacja wycieczek do ojczyzny Świętego Mikołaja pozwoli Ci cieszyć się prawdziwymi wakacjami i uzyskać maksymalnie żywe wrażenia. Do najpopularniejszych ośrodków należą:

1. Resort Koli - niesamowite miejsce, w którym możesz cieszyć się nie tylko świetnym programem wakacyjnym z prezentami i zabawą, ale także uzyskać prawdziwy zastrzyk energii z jazdy na nartach.

2. Levi Resort, w okolicach Lainio słynie z jedynego hotelu lodowego w kraju, w którym za symboliczną opłatą 10 euro można poczuć wszystkie uroki królestwa Królowej Śniegu.

3. Himos Resort - jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych, gdzie króluje prawdziwa magia. Tutaj jest ogromny wybór domków i domów w przystępnych cenach, z zastrzeżeniem wcześniejszej rezerwacji. Oprócz głośnych wydarzeń goście ośrodka mogą odwiedzić noworoczne targi i zobaczyć niesamowite świąteczne fajerwerki.

Finlandia to wspaniały kraj, w którym można uzyskać prawdziwy ładunek wrażeń i emocji. A jeśli zajmiesz się resztą z wyprzedzeniem, możesz uzyskać żywe wrażenia z podróży dość niedrogo iw całości.

Koszt wynajmu mieszkania na święta sylwestrowe w Finlandii

LokalizacjaApartamentyDomek
Helsinkiod 80 euro / dzieńod 750 euro / tydzień
Rovaniemiod 60 euro / dzieńod 400 euro / tydzień
Tahko Resortod 90 euro / dzieńod 500 euro / tydzień
Resort Koliod 100 euro / dzieńod 650 euro / tydzień
Kurot Levyod 100 euro / dzieńod 800 euro / tydzień

Obejrzyj wideo: Tribine - największy kombajn świata? Matheo780 (Grudzień 2019).