Lodowisko w Sokolnikach 2019-2020

Kiedy otworzy się lodowisko w Sokolnikach 2019-2020, jaki to będzie program pokazowy i jakie ciekawe rzeczy czekają na gości areny w nowym sezonie, opowiemy o tym wszystkim w naszym fascynującym przewodniku po noworocznej stolicy Rosji.

Co zaskoczy jedno z najlepszych lodowisk na mapie Moskwy?

Sokolniki Park to nie tylko jeden z największych zielonych terenów Moskwy w sezonie letnim, ale także powszechnie znane centrum rozrywki noworocznej w stolicy. Zajmujący obszar 516 hektarów park jest domem dla jednego z najbardziej znanych otwartych i odwiedzanych lodowisk w Moskwie, na które zasłużyli mieszkańcy i liczni turyści. Po przebudowie dokonanej w 2011 r. Arena w Sokolnikach została nie tylko zaktualizowana, ale także znacznie ulepszona. Pomimo niewielkich rozmiarów (w porównaniu do lodowiska w VDNKh) arena przyciąga uwagę Moskali i gości stolicy dzięki doskonałej infrastrukturze, pełnej ofercie usług i ogromnej różnorodności zimowych atrakcji.

Lodowisko w Sokolnikach to nie tylko wysokiej jakości platforma do jazdy na łyżwach. Oprócz tego znajdują się wspaniałe trasy narciarskie, zjeżdżalnie do rur, strefy relaksacyjne, przytulne kawiarnie, a także sektory do organizacji uroczystości, interaktywnych gier i rozrywki.

Kolejną atrakcją zimowych Sokolników jest wyjątkowa instalacja figurek lodowych „Podróż na Boże Narodzenie”, która obowiązuje przez cały Nowy Rok. W ramach tej fantastycznej wystawy dorośli i dzieci mogą cieszyć się niesamowitym naturalnym pięknem z naturalnego lodu rzecznego każdego dnia, stworzonego dzięki wysiłkom zespołu rzeźbiarzy, projektantów i profesjonalnych fotografów.

Teren areny podzielony jest na trzy sektory: „Lód”, „Gigant” i „Opowieść w lesie”, z których każdy ma osobne (specjalnie wyposażone) wejście. Pierwsze lodowisko z listy o powierzchni 5300 m² może pomieścić w swoich ścianach nawet 1500 osób. Znajduje się na Placu Festiwalowym, w pobliżu głównego wejścia do parku. Ogrodzenie areny to tak zwana „medialna fasada”, wyposażona w nowoczesny system luminescencyjnego podświetlenia i gigantyczny ekran LED, który emituje imitację zorzy polarnej. Dzięki unikalnemu sprzętowi chłodzącemu powierzchnia naturalnej powłoki na lodowisku jest zawsze gładka i idealnie gładka, dzięki czemu odwiedzający witrynę mogą cieszyć się jazdą na nartach przy każdej pogodzie.

Łączna powierzchnia lodowisk Giant and Tale in the Forest wynosi nieco ponad 18 000 m². Ze względu na swoją konfigurację areny te są niczym więcej niż wyłożonymi lodem alejami zlokalizowanymi w centralnej części lasu Sokolnikov. Jeśli pierwsza arena jest przeznaczona do jazdy na łyżwach masowych, druga jest idealnym miejscem do wypoczynku z dziećmi.

Sokolniki lodowisko data otwarcia 2019-2020

Ponieważ lodowisko w Sokolnikach jest naturalne, zależy bezpośrednio od warunków pogodowych w regionie. Tak więc otwarcie lodowiska tradycyjnie przypada na ostatnie dni listopada - połowę grudnia, kiedy temperatura w Moskwie spada poniżej zera.

Jedynym wyjątkiem w tym zakresie jest Ice Arena, która jest wyposażona w mocniejszy system chłodzenia, który pozwala utrzymać strukturę jakości pokrywy lodowej nawet w temperaturze + 10 ℃.

Wstępne daty otwarcia i zamknięcia sezonu 2019-20202 w Sokolnikach:

 • lodowisko: 1–5 listopada 2019 r. - połowa marca 2020 r .;
 • Gigantyczne lodowisko: 29–31 listopada 2019 r. - 11–12 marca 2020 r .;
 • lodowisko „Tale in the Forest”: 30–31 listopada - pierwsze dni marca 2020 r.

Przypomnijmy, że dane przedstawione w powyższej tabeli są wstępne. Dokładniejsze informacje na ten temat pojawią się na oficjalnej stronie organizatorów lodowisk na miesiąc przed rozpoczęciem sezonu noworocznego.

Godziny otwarcia od 1 stycznia do 11 stycznia 2020: jak działa arena w nowym sezonie?

Każde z lodowisk w Sokolnikach Park działa ściśle według harmonogramu zatwierdzonego przez administrację. Obecnie szczegółowy harmonogram dnia roboczego w witrynach Giant and Tale in the Woods jest nieznany. Jeśli chodzi o lodowisko, będzie pracował codziennie zgodnie ze schematem 5 sesji dziennie. Godziny pracy obiektu będą następujące:

 • Pierwsza sesja: 10:00 - 12:00 (przerwa techniczna - 12:00 - 13:00);
 • 2. sesja: 13:00 - 15:00 (przerwa techniczna - 15:00 - 16:00);
 • Trzecia sesja: 16:00 - 18:00 (przerwa techniczna - 18:00 - 19:00);
 • 4. sesja: 19:00 - 21:00 (przerwa techniczna - 21:00 - 22:00);
 • Sesja piąta: 22:00 - 24:00 (przerwa techniczna - od 00:00 do 10:00 następnego dnia roboczego).

Uwaga dla potencjalnych gości na lodowisku: harmonogram sesji i przerw technicznych jest niezmienny zarówno w dni powszednie, jak i weekendy.

Jakie będą ceny biletów i usług dodatkowych na lodowisku w Sokolnikach?

W przeciwieństwie do aren lodowych Giant and Tale in the Forest wejście na lodowisko jest płatne. Bilet zakupiony przez gościa daje Ci prawo do odwiedzenia jednej pełnej dwugodzinnej sesji. Analogicznie do innych lodowisk w Moskwie, koszt zaproszenia zależy od trzech czynników - dnia tygodnia, godziny sesji i wieku odwiedzającego.

Od poniedziałku do czwartku cena biletu dla dorosłych wyniesie 300 rubli, bilet dla dzieci - 200 rubli, niezależnie od godziny sesji. W piątek i sobotę koszt obu kategorii zaproszeń wzrośnie odpowiednio do 400 i 300 rubli. Warto przypomnieć, że dla dzieci i młodzieży w wieku poniżej 14 lat (w towarzystwie osoby dorosłej) wstęp na Ice Arena jest bezpłatny. Zapaleni goście na lodowisku będą mogli zaoszczędzić pieniądze i zakupić kupon abonamentowy. Koszt abonamentu na 10 wizyt wyniesie 3000 rubli, a na 20 wizyt - 5000 rubli.

Ponadto w czasie ferii zimowych na lodowisku w Sokolnikach powstanie specjalny system zniżek przeznaczony dla uprzywilejowanych kategorii obywateli, zgodnie z którym emeryci, studenci, sieroty, dzieci z rodzin niepełnych, weterani II wojny światowej oraz osoby niepełnosprawne I i II mogą bezpłatnie jeździć na lodowisku lub płacąc tylko 200 rubli za wejście (cena jest wskazana za sesję wieczorną).

Ceny dodatkowych usług na lodowisku będą następujące:

 • wynajem i ostrzenie łyżew: od 250 rubli za parę;
 • wynajem symulatora dla początkujących: 300 rubli (na dwie godziny użytkowania);
 • Usługi profesjonalnych instruktorów: 500 rubli.

Przypomnijmy, że warunkiem świadczenia usługi symulatora wynajmu jest obecność paszportu, prawa jazdy lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość obywatela. W przeciwnym razie za tę usługę trzeba będzie zapłacić depozyt w wysokości 2000 rubli.

„Choinka”: program noworocznych wydarzeń w Sokolnikach

Biorąc pod uwagę, że „wzrost” obecności lodowisk ma miejsce podczas świąt noworocznych, program wydarzeń w parku Sokolniki będzie wyłącznie zabawny. W różne dni styczniowych świąt odbędą się dyskoteki, turnieje sportowe, konkursy z losowaniem pamiątek, występy cyrkowe i kostiumy teatralne z udziałem znanych artystów. Szczególną uwagę zwiedzających przyciągną takie interaktywne wydarzenia, jak masowa jazda na nartach ze zjeżdżalni lodowej na rurach i konkurencyjne psie zaprzęgi.

Głównymi wydarzeniami w Sokolnikach Park będzie muzyczny pokaz noworoczny i choinka, tradycyjna o tej porze roku. Pierwsze wydarzenie, jak zawsze, odbędzie się w nocy z 31 grudnia 2019 r. Na 1 stycznia 2020 r., Drugie - 7 stycznia 2020 r. Miejscem obu wydarzeń będzie Ice Arena. Obecnie nie ogłoszono programu spektakli poświęconych ulubionym zimowym wakacjom Rosjan. Według organizatorów Moskale i goście stolicy będą mogli zapoznać się z plakatem planowanych wydarzeń na miesiąc przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Opinie gości, wrażenia i rekomendacje

Jest uzasadnione, że lodowisko w parku Sokolniki jest jednym z najpopularniejszych miejsc wypoczynku zimowego dla mieszkańców i gości stolicy Nowego Roku. Istotną zaletą strony jest jej lokalizacja na mapie Moskwy i jej doskonała infrastruktura. Za areną znajduje się absolutnie wszystko, czego goście mogą potrzebować do wysokiej jakości i komfortowej rozrywki: doskonała pokrywa lodowa, wypożyczalnia łyżew, ogrzewane szatnie, strefy relaksacyjne i przytulne kawiarnie, w których można nie tylko pocieszyć się gorącymi napojami, ale także skosztować pysznych potraw lokalne jedzenie.

Pomimo oczywistych zalet lodowiska w Sokolnikach, w Internecie można znaleźć kilka negatywnych recenzji związanych z naturalną powierzchnią areny. Według niektórych odwiedzających ten negatywny czynnik sprawia, że ​​powierzchnia witryny jest zbyt zależna od wskaźników kolumny temperatury. Szczególnie lodowiska Giant and Tale in the Forest, pozbawione systemów sztucznego chłodzenia lodem, cierpią z powodu ujemnych temperatur. Aby więc jeździć tutaj na wietrze, trzeba czekać na naprawdę mroźną zimę.

Obejrzyj wideo: Lodowisko w Wieruszowie już czynne (Grudzień 2019).