Ferie zimowe Rok akademicki 2019-2020

Ferie zimowe w roku szkolnym 2019-2020 po raz kolejny ucieszą uczniów i ich rodziny z długim odpoczynkiem od szkoły. To bardzo wygodne, że ta przerwa w treningu zbiega się z długimi noworocznymi wakacjami - rodzajem wakacji dla dorosłych. Rodziny będą mogły zaplanować wspólne wakacje, wydarzenia i wycieczki. Pozostaje tylko wyjaśnić konkretne daty ferii zimowych w Rosji.

Harmonogram wakacji szkolnych zalecany przez Ministerstwo Edukacji na rok szkolny 2019-2020

Współczesny rosyjski system edukacji jest regulowany przez Ministerstwo Edukacji. Każdego roku, mniej więcej przed tradycyjną sierpniową konferencją pedagogiczną, wysyła do szkoły list polecający z harmonogramem wakacji szkolnych na następny rok szkolny. Jest to jednak tylko zalecenie, a nie zamówienie. Prawo do samodzielnego określania warunków urlopu dla instytucji edukacyjnych jest zapisane w „Ustawie o edukacji Federacji Rosyjskiej” z 2013 r.

Same szkoły dostosowują zalecane daty rozpoczęcia i zakończenia wakacji. Zazwyczaj są one proponowane przez już dostosowany organ gminy w dziedzinie edukacji. Każda szkoła może również nieznacznie zmienić harmonogram ze względu na okoliczności natury naturalnej, kryzysowej, siły polityczne i społeczne, kwarantannę.

Oprócz dostosowania harmonogramu wakacji szkolnych dla uczniów, każda instytucja edukacyjna może wybrać tradycyjny kwartalny lub modułowy system trymestru edukacji. Wakacje tych systemów są inne:

 • tradycyjny system (4 kwartały i 4 okresy wakacji);
 • system modułowy (3 semestry i 6 wakacji: zbiegający się z tradycyjną zimą i latem plus dwa okresy wakacji jesiennych i wiosennych).

Wybierz szkolenie w kwartałach lub modułach, głosując na rodziców i nauczycieli szkoły.

Zalecany harmonogram wakacji na rok akademicki 2019-2020 dla kwartalnego systemu edukacji

ŚwiętaWykres
przerwa w upadkuod 28.10.2019 do 11.03.2019
ferie zimoweod 12.12.2019 do 01.08.2020
dodatkowe wakacje (dla uczniów klas pierwszych i poprawczych)od 02.24.2020 do 01.03.2020
przerwa wiosennaod 23.03.2020 do 29.03.2020
letnie wakacjeod 05.25.2020 do 08.31.2020

Zalecany harmonogram wakacji na rok akademicki 2019-2020 dla systemu szkolenia trymestru

ŚwiętaWykres
pierwsze wakacje (jesień)od 10/07/2019 do 10/13/2019
drugie wakacje (jesień)od 18.11.2019 do 24.11.2019
trzecie wakacje (zima)od 12.12.2019 do 01.08.2020
dodatkowe wakacje (dla uczniów klas pierwszych i poprawczych)od 02.24.2020 do 01.03.2020
czwarte wakacje (wiosna)od 03.16.2020 do 03.22.2020
piąte wakacje (wiosna)od 04/20/2020 do 04/26/2020
szóste wakacje (lato)od 05.25.2020 do 08.31.2020

Terminy te nie są ostateczne. Z reguły teraz, ze względu na konieczność ukończenia programu nauczania, szkoły wyjeżdżają na ferie zimowe później niż zalecana data 26 grudnia. Pojawiają się także po nich, nie 9 stycznia, ale 1-2 dni później.

Jak znaleźć harmonogram wakacji szkolnych

Zazwyczaj harmonogram wakacji dla szkół w jednej dzielnicy lub mieście jest taki sam. Ale z powodu siły wyższej harmonogram poszczególnych okresów odpoczynku lub nawet cały harmonogram może ulec zmianie. Korekta harmonogramu zalecanego przez Ministerstwo Edukacji na poziomie federalnym lub gminnym podlega ogólnym zasadom:

 • dat nie można przesunąć o więcej niż 14 dni od uprzednio zatwierdzonego;
 • letnie wakacje trwają co najmniej 2 miesiące;
 • pozostałe dni urlopu to co najmniej 1 miesiąc;
 • początek reszty powinien zbiegać się z początkiem tygodnia.

Na początku każdego roku akademickiego, zgodnie z rozporządzeniem w sprawie urlopu z Karty instytucji edukacyjnej, sporządzany jest harmonogram wakacji dla konkretnej szkoły. Jest zatwierdzany na podstawie zarządzenia dyrektora, skanowany i publikowany na szkolnej stronie internetowej do recenzji. Jeśli w ciągu roku szkolnego wystąpią okoliczności siły wyższej (najczęściej są to przymrozki, kwarantanna i wypadki), harmonogram wakacji ulega zmianie, korekta jest przeprowadzana osobnym zamówieniem i jest również publicznie publikowana na stronie internetowej.

Funkcje harmonogramu wakacji zimowych

Z reguły korygowane są terminy ferii zimowych. Wynika to z faktu, że w wielu regionach Rosji proces edukacyjny zatrzymuje się z powodu silnych mrozów. Zima to także tradycyjny okres epidemii SARS i grypy, kiedy klasy, a nawet szkoły podlegają kwarantannie. Ferie zimowe można przedłużyć w celu zachowania kwarantanny lub wyeliminowania skutków wypadku.

Ponowne obliczenie dni przymusowego wypoczynku i wakacji odbywa się z uwzględnieniem przepisów rozporządzenia w sprawie wakacji wakacyjnych. Proces edukacyjny i warunki wakacji zmieniają się w interesie studentów oraz w związku z potrzebą ukończenia programu nauczania. Zdecydowanie skrócenie wakacji nie jest zalecane, zwykle przelicz kilka dni.

W przypadku zmian wydawane jest zamówienie z lokalnego Ministerstwa lub Departamentu Edukacji. A następnie rozkaz dyrektora szkoły dostosowuje harmonogram odpoczynku. Zaktualizowany harmonogram wakacji jest opublikowany na stronie dla rodziców i uczniów. Informacje o zmianach są przekazywane rodzinom przez wychowawców klas.

Kiedy zaczynają się ferie zimowe w Moskwie i regionie moskiewskim

W ostatnich latach szkoły w Moskwie i regionie moskiewskim masowo przeszły na modułowy system edukacji. Jest również nazywany systemem „5 + 1”, gdy 5 tygodni akademickich zmienia się z 1 tygodniem wakacji. Uczniom i rodzicom bardzo podoba się ta możliwość wyboru harmonogramu szkoleń. Uczniowie są najbardziej szczęśliwi, ponieważ w porównaniu ze zwykłym tradycyjnym systemem nie są tak zmęczeni lekcjami, a regularne okresy odpoczynku między badaniami mają lepszy wpływ na zdrowie i psychikę.

Zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Edukacji ferie zimowe dla systemów czwartego i trymestru powinny rozpocząć się w ten sam sposób od 26 grudnia 2019 r. Ale w rzeczywistości dzieci w wieku szkolnym wyjeżdżają na święta sylwestrowe 1-3 dni później. W związku z tym święta te również kończą się później: nie 8 stycznia, ale 9-10 stycznia 2020 r.

Jaką datę rozpoczynają ferie zimowe dla uczniów w Petersburgu

Petersburg i obwód leningradzki są nadal wierne staremu systemowi szkoleń kwartalnych. Tylko kilka sal gimnastycznych zdecydowało się na harmonogram trymestru. Ferie zimowe dla obu systemów powinny rozpocząć się 26 grudnia 2019 r., A zakończyć 8 stycznia 2020 r. Z reguły terminy są przesunięte o 1-3 dni do przodu ze względu na konieczność ukończenia pełnego szkolenia.

Szkoła podstawowa tradycyjnie wyjeżdża na wakacje nieco wcześniej, aby odejść drzewka noworoczne, a uczniowie szkół średnich i starszych uczą się do ostatniego dnia. Dzieci otrzymują ćwierć oceny i sześciomiesięczny certyfikat z przedmiotów (system tradycyjny), a dzieci w wieku szkolnym uczące się w trymestrze nie wypełniają modułu.

Jak spędzić ferie zimowe z korzyścią i na co zwrócić uwagę

Ferie zimowe to okazja dla rodziców i dzieci:

 • spokojnie pozostańcie razem;
 • odpocząć od obowiązków;
 • spędzić rodzinę Nowy Rok i Boże Narodzenie;
 • poświęcić czas na ciekawe wydarzenia;
 • działalność kulturalna;
 • sport i zawody;
 • poprawa zdrowia;
 • podróżować.

Dla każdego z tych punktów istnieją ciekawe opcje w całym kraju i za granicą. W dużych miastach i miasteczkach gminy organizują noworoczne festiwale, targi, konkursy. Domy kultury i centra rozrywki dla dzieci oferują własny program wydarzeń. Ogólnie rzecz biorąc, ferie zimowe to dokładnie czas, w którym można spędzić zabawę i ciekawie gdziekolwiek.

Kulturalny wypoczynek w święta noworoczne jest bardzo zróżnicowany. Główną atrakcją mogą być nawet choinki dla dzieci. Studiuj wcześniej plakat, odwiedź ciekawe wystawy, koncerty, kino i spektakle. Zawsze możesz znaleźć opcję odpowiadającą twoim upodobaniom i budżetowi. W końcu w te święta odbywają się nawet bezpłatne warsztaty, zadania i festiwale dla dzieci.

Udoskonalenia w czasie ferii zimowych obejmują sporty zimowe (narciarstwo, hokej) i zajęcia zimowe (jazda na łyżwach, zjazd, gra w śnieżki) oraz zabiegi spa. Na kempingach odbywają się specjalne wyścigi noworoczne. Dla tych, którzy wolą relaks nad morzem, biura podróży oferują gorące kraje.

Na wakacje tradycyjnie wybierz 3 główne rodzaje podróży:

 • wakacje na plaży;
 • wycieczki po Rosji;
 • odwiedzić Świętego Mikołaja.

Ta ostatnia opcja jest idealna dla uczniów szkół podstawowych. Możesz odwiedzić nie tylko siedzibę oficjalnego Świętego Mikołaja w kraju, ale także około 10 jego „kolegów” w republikach i regionach narodowych.

Aby zimowe wakacje były zapamiętane tylko przez miłe chwile, nie zaniedbuj zasad bezpieczeństwa. Przed wyjazdem na wakacje nauczyciele w szkole przypominają zarówno dzieciom, jak i rodzicom o bezpiecznym zachowaniu na zimowych drogach, obowiązkowej obecności elementów odblaskowych na ubraniach w nocy, ostrożnym obchodzeniu się z fajerwerkami, jeździe na nartach, wodospadach, niebezpieczeństwach związanych z cienkim lodem itp. Pamiętaj, aby ponownie porozmawiać z dzieckiem z tymi zasadami, określić, co robić i gdzie zadzwonić w razie problemów.

Obejrzyj wideo: ZEITGEIST: MOVING FORWARD. OFFICIAL RELEASE. 2011 (Listopad 2019).