Rosyjski miś 2019-2020

Już wkrótce wszyscy studenci, którzy chcą wziąć udział w olimpiadzie rosyjskiego pluszowego misia 2019-2020, będą mogli przełożyć swoje plany na rzeczywistość!

Jeśli Twoje dziecko jest skłonne do nauki języka rosyjskiego lub, przeciwnie, nie rozumie wielkiej i potężnej siły, zaoferuj mu udział w olimpiadzie Rosyjskiego Niedźwiadka 2019-2020, która odbędzie się w całym kraju. Taki test da uczniowi wiele pozytywnych emocji i otworzy przed nim dyscyplinę z nowej interesującej strony.

Od wielu lat szkoły w Rosji i innych krajach WNP (a także w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, USA itp.) Co roku organizują konkurs w swoim ojczystym języku. Nadchodzący rok szkolny nie będzie wyjątkiem. Wszyscy uczniowie szkół średnich (klasy 2 i powyżej) będą mogli wziąć udział w olimpiadzie Rosyjskiego Niedźwiadka 2019-2020, która zostanie zorganizowana na podstawie konkretnej instytucji edukacyjnej. Dowiesz się, jak odbędzie się Olimpiada i czy warto obawiać się zmian w naszym artykule.

Rosyjski miś - najważniejsze informacje o igrzyskach olimpijskich

Rosyjski miś to olimpiada lingwistyczna mająca na celu zwiększenie zainteresowania uczniów rodzimym językiem (rosyjskim). Konkurs odbył się po raz pierwszy w 2000 roku. W tej chwili uzyskał status międzynarodowy i jest organizowany nie tylko w Rosji, ale także daleko poza jej granicami (USA, Łotwa, ZEA, Białoruś). Zadania konkurencyjne wcale nie przypominają prymitywnych testów egzaminacyjnych. Z tego powodu olimpiada co roku powoduje, że uczniowie są bardziej zainteresowani.

Ten konkurs nie jest objęty obowiązkowym programem szkolnym. Udział w nim jest wyłącznie dobrowolny i płatny.

Koszt sprawdzenia wiedzy językowej jest symboliczny - 70-80 rubli rosyjskich (dokładna cena zależy od regionu imprezy). Fundusze są potrzebne nie do pokrycia kosztów działań organizatorów, ale do utworzenia funduszu nagród. Uczestnicy ciekawego quizu na temat języka rosyjskiego otrzymują prezenty, dyplomy i pamiątki w prezencie od Misia. Bezpłatne uczestnictwo jest dostępne dla sierot, pacjentów hospitalizowanych i osób niepełnosprawnych.

Dlaczego potrzebujemy Olimpiady Językowej dla uczniów szkół średnich?

Olimpiada Lingwistyczna ma na celu realizację szeregu zadań i celów. Najważniejsze jest rozpowszechnienie potrzeby nauki języka rosyjskiego. Ciekawe zadania, niezapomniane nagrody i wyjątkowa atmosfera konkursu - wszystko to pozostawia chłopcom przyjemny posmak. Rezultatem wydarzenia jest wzrost zainteresowania nauką języka ojczystego.

Ważnym momentem jest skala olimpiady. Konkurs odbywa się jednocześnie nie tylko w Moskwie, ale w całym kraju. W ten sposób dzieci biorą udział w zawodach olimpiadowych w skali krajowej, co zwiększa poczucie odpowiedzialności i obowiązku. Dodatkowym celem wydarzenia jest zjednoczenie szkolnego zespołu, usprawnienie pracy w klasie i rozwój nauczycieli.

Dla przyszłych absolwentów (klasy 10-11) impreza jest praktyczna. Pomaga ustalić, czy zawód filologa (językoznawcy) jest odpowiedni dla studenta i do którego jest bardziej skłonny: do nauk ścisłych czy nauk humanistycznych.

Kto organizuje zawody i kto może wziąć w nich udział?

Organizatorami olimpiady w języku rosyjskim są LLC Game, Centrum Dalszej Edukacji Utalentowanych Studentów i LLC Slovo. Instytut Językoznawstwa RSUH pełni funkcję opiekuna studiów. Główny komitet znajduje się w mieście Kirow. Istnieją również organizatorzy i komitety organizujące na poziomie regionalnym. Są to organizacje (osoby prywatne), które zawarły umowę z jednym z organizatorów.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie klas 2-11, studenci średnich szkół specjalistycznych i zagranicznych placówek oświatowych. Wszyscy uczestnicy są podzieleni na trzy kategorie według ich wieku:

  1. Młodszy - klasa 2-3;
  2. Średni - klasa 4-5, klasa 5-7;
  3. Najstarsze to 8–9 klas, 10–11 klas, studenci średnich szkół specjalnych.

Zgodnie z tymi kategoriami zadania są opracowywane. Pytania powstają na podstawie materiału przekazanego przez określoną klasę. Jednocześnie test nie jest opracowywany w formie rygorystycznej pracy egzaminacyjnej. Zadania olimpijskie są bardziej jak gra, która wzbudza w chłopcach prawdziwe zainteresowanie i rozsądny uśmiech.

Udział w konkursie powinien być nie tylko pod względem humanitarnym dla dzieci, ale także dla studentów, którzy stosują zróżnicowany rozwój. Kompilatory zadań nie sprawiły, że pytania były trudne, więc absolutnie każde dziecko mogło spróbować swoich sił i naprawdę ustalić aktualny poziom wiedzy w tej dziedzinie.

Podstawowe zasady uczestnictwa w olimpiadzie w języku rosyjskim w 2019 r

W 2019 r. Olimpiada Językowa uczniów nie ulegnie zmianie. Podstawowe zasady pozostaną takie same:

MiejsceSzkoła miejska (powiatowa) zatwierdzona przez organizatorów konkursu
Format zadaniaBlok składający się z trzech części (każda kolejna jest cięższa od poprzedniej) i przedstawiony w formie testu z 5 możliwymi odpowiedziami na każde pytanie
Liczba zadańKlasy dla juniorów (do 4) - 26

Liceum (od 5) - 30

Punkty (za poprawną odpowiedź)Pierwszy blok - 3

Drugi blok - 4

Trzeci blok - 5

(maksymalnie możliwe - 120)

Dodatkowe źródła informacjiZabronione (nawet słowniki)
Czas przeznaczony na rozwiązywanie zadań1 godzina 15 minut

Wstępna prezentacja konkursu językowego powinna odbyć się nie później niż 3 miesiące przed wyznaczonym terminem jego przeprowadzenia. Od tego momentu konieczne jest rozpoczęcie przygotowywania przyszłych uczestników. Do produktywnej pracy zaleca się korzystanie z zadań i odpowiedzi oficjalnej strony internetowej Olimpiady (//russian-kenguru.ru/).

Jak i kiedy zarejestrować się do udziału w zawodach?

Aby zostać uczestnikiem konkursu języka rosyjskiego, musisz się najpierw zarejestrować. Rejestracja jest dostępna tylko dla nauczyciela szkoły (uczelni), który jest zaangażowany w organizację zawodów. Każda instytucja może ubiegać się o udział w konkursie, niezależnie od statusu (liceum / gimnazjum / szkoła). Głównym warunkiem jest rejestracja do 13 października.

Nauczyciel musi zarejestrować się na oficjalnej stronie internetowej konkursu języka rosyjskiego. Po pomyślnym utworzeniu konta nauczyciel może ogłosić nadchodzący test dla uczniów. System samodzielnie zapewni zadania dla Olimpiady w przeddzień jej realizacji bezpośrednio nauczycielowi, który zarejestrował się na stronie.

Daty Olimpiady wśród rosyjskich uczniów

Oficjalna strona olimpijska języka rosyjskiego już dostarczyła informacji o dacie konkursu między studentami. Zawody odbędą się 14 listopada. Wszyscy uczniowie zaczną wykonywać zadania w tym samym czasie. Test zostanie również zakończony w ten sam sposób dla wszystkich uczestników.

Informacja o tym, kiedy rozpocznie się konkurs (w której lekcji) zostanie również przedstawiona na oficjalnej stronie Niedźwiedzia, ale nieco później. Od początku roku szkolnego liderzy zaangażowani w organizację Olimpiady będą regularnie odwiedzać stronę konkursową w celu uzyskania odpowiednich informacji.

Wyniki olimpiady: jak się dowiedzieć i co wpływa?

Studenci mogą sprawdzić liczbę zgromadzonych punktów na stronie //russian-kenguru.ru/konkursy/russkii-medvezhonok/rezultaty lub kontaktując się z szefem Olimpiady. Podsumowując, wszystkie wyniki są przekierowywane do szkół w celu ogłoszenia zwycięzców. Nagrody otrzymują również informacje o sukcesie uczestników konkursu. Prezentacje to godne polecenia arkusze, kubki, artykuły papiernicze, breloki do kluczy. Co więcej, same wyniki w żaden sposób nie wpływają na wyniki dziecka. Ze względu na niski wynik, wynik kwartalny nie zostanie zmieniony na gorszy. Wyniki są potrzebne tylko po to, aby uczeń mógł zrozumieć swój poziom wiedzy i zacząć go poprawiać.

Obejrzyj wideo: Muzyka na latowakacje 2019 - Najlepsze klubowe hity! (Październik 2019).