Kremlowska choinka 2020

W Moskwie odbywa się wiele noworocznych występów i koncertów, ale najbardziej okazałe, wspaniałe i niezapomniane jest drzewo Kremla. Marzą o tym nie tylko młodzi Moskale, ale także miliony dzieci mieszkających w innych miastach Rosji. Kremlowska choinka 2020 zapowiada się jeszcze bardziej niezapomniana i spektakularna niż we wszystkich poprzednich latach, a to wydarzenie z 66-letnią historią.

Spojrzenie w przeszłość. Kiedy po raz pierwszy na Kremlu zaczęły się występy noworoczne

Próby świętowania Nowego Roku w zabawny i interesujący sposób po raz pierwszy w Związku Radzieckim podjęto w 1937 roku. Następnie choinka została zainstalowana w Sali Kolumn. Świąteczne drzewo miało 15 metrów wysokości, a czerwona gwiazda służyła jako główna dekoracja. Aby dostać się na to wydarzenie, mogły tylko dzieci pracowników partii. Wraz z nadejściem 1954 r. W Pałacu Kremlowskim zainstalowano piękno lasu. Choinka była oświetlona nie pod aprobującymi apelami dzieci, które weszły w okrągły taniec, ale po salwie krążownika Aurora, oczywiście, nie była to prawdziwa, ale zabawkowa. Dzieciom pokazywano przedstawienia, w których wyobrażenie o tym, jak dobrze żyją w kraju Sowietów, zostało prześledzone czerwoną nicią.

Po 10 latach święto zaczęło być bardziej interesujące. W występie uczestniczyli Święty Mikołaj i Śnieżna Panna, inne postacie z bajek. Od tego czasu pojawiła się tradycja, która jest nadal obserwowana: najlepsi reżyserzy i scenarzyści opracowują skrypty dla głównej choinki w kraju, a fabuła spektaklu jest utrzymywana w ścisłej tajemnicy.

Otwarcie choinki Kremla w 2020 roku i harmonogram występów

Państwowy Kremlski Pałac zostanie otwarty dla wszystkich chłopców i dziewcząt, którzy mają szczęście, aby mieć bilet na przedstawienie, od 24 grudnia 2019 r. Będą 3 występy dziennie:

  • o 10:00 rano dzieci ze szkoły podstawowej są zapraszane na sesje;
  • o godzinie 14.00 drzwi zostaną otwarte dla dzieci w wieku 10-14 lat;
  • o 18.00 odbywają się przedstawienia dla rodzin z małymi dziećmi.

Poranne i popołudniowe sesje są przeznaczone wyłącznie dla dzieci. Dorośli towarzyszą dzieciom do wejścia do holu, a następnie spędzają wolny czas w stołówce lub w muzeum, czekając na dzieci.

Do uwagi rodziców! W najpopularniejszych terminach: 30, 31 grudnia oraz 1, 2 i 8 stycznia musisz kupić bilety nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Innymi słowy, chłopaki nie będą w stanie uczestniczyć w występie samodzielnie, w towarzystwie co najmniej jednego rodzica lub krewnego. Dotyczy to wszystkich sesji: rano, po południu i wieczorem.

Ostatnie występy odbędą się 8 stycznia 2020 r. Godziny otwarcia na ten dzień lepiej poznać bliżej daty, ponieważ organizatorzy wydarzeń mogą zmienić czas.

Kiedy dzieci zobaczą Świętego Mikołaja i Snow Maiden. Funkcje programu

Kremlowska choinka nie jest prostą prezentacją, ale wydarzeniem niemal „kultowym”. Liczby pomogą zrozumieć jego zakres: około 300 tysięcy dzieci ma czas na widowisko teatralne podczas wakacji szkolnych. Oczywiste jest, że na taką skalę zawsze jest wielu ludzi, więc musisz wcześniej przemyśleć wycieczkę na choinkę.

Czas jest wskazany na biletach, ale powinieneś się nim kierować, jeśli chcesz, aby dziecko zobaczyło tylko jedno przedstawienie, a następnie otrzymało prezent. Jeśli chcesz, aby dziecko bawiło się z innymi dziećmi, pozowało do zdjęcia, a także stało się uczestnikiem zabawnych konkursów, lepiej wcześniej.

Czas przed spektaklem „wśród ludzi” jest uważany za bardziej interesujący dla dzieci niż sam spektakl.

Przed wejściem do pokoju, w którym odbywa się program rozrywkowy, dzieci muszą przebrać się. Na tym etapie mogą pojawić się trudności, ponieważ jest dużo dzieci. Aby nie stać w kolejce w szafie, lepiej ubrać dziecko z góry, będąc jeszcze w domu, wtedy natychmiast będzie mógł robić fajne gry w towarzystwie animatorów i innych dzieci. Na tym etapie, na godzinę przed spektaklem, dzieci bawią się bajkowymi postaciami, rodzice robią im zdjęcia z tymi postaciami, a następnie Święty Mikołaj i jego wnuczka Snegurochka wychodzą na drzewo.

Idź do pokoju i zakwateruj dzieci pomagające doradcom, animatorom. Żadne z dzieci, nawet najbardziej zdezorientowane i zapomniane, nie pozostanie bez uwagi dorosłych, więc rodzice nie mogą się tym martwić. Chłopaki siadają swobodnie - miejsca na biletach nie są wskazane. Przez cały czas przed rozpoczęciem pokazu mali widzowie bawią się oglądając stare dobre bajki o tematyce noworocznej.

Daj dziecku lornetkę i telefon komórkowy. Te przedmioty, umieszczone w małej torebce, na pewno pomogą. Jeśli twoje dziecko siedzi w tylnych rzędach, potrzebne będą lornetki. Telefon - nić łącząca z rodzicami na etapie, gdy dzieci wychodzą z pokoju pod koniec przedstawienia.

Sam program jest zawsze nowym programem. Skrypt został napisany dla współczesnych dzieci, aby mali widzowie się nie nudzili. Spektakl jest bogaty w liczby choreograficzne, fabuła jest zawsze pozytywna w oparciu o dobro, pokonując zło. Szczególną atrakcją jest elegancka sceneria, fajny dźwięk i specjalne efekty wizualne.

Przedstawienie teatralne podzielone jest na 2 części, między którymi odbywa się przerwa. W sumie wydajność trwa około 2 godzin.

Ostatnim etapem imprezy jest dystrybucja słodkich prezentów. Prezentacja szybko mija - organizacja jest zawsze w najlepszej formie i nie powoduje żadnych negatywnych skutków. Dzieci zmieniają ubrania przy pomocy tych samych animatorów: pomagają im znaleźć rzeczy, zdejmują garnitury i zakładają ubrania, buty, wkładają wszystko do torby lub torby. Dzieci wychodzą również w zorganizowany sposób - po spektaklu nie pozostawiają nikogo na korytarzach pałacu. Rodzice czekają na swoje dzieci w pobliżu choinki na świeżym powietrzu, w miejscu wskazanym przez organizatorów na głośniku.

Choinka na Kremlu

Podsumowuje wszystkie święta ostatnie wydarzenie - choinkę. Wszystko idzie jak zwykle: śmiech dzieci brzmi wszędzie, muzyka leje się, dzieci tańczą w pobliżu choinki. Istnieją jednak również cechy tego wydarzenia, ponieważ młodzi goście to dzieci ze szkółek niedzielnych, dzieci z domów dziecka i dzieci z dużych rodzin. Zapraszają tutaj również dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji z rodziną, na przykład, przeszły długie leczenie i teraz potrzebują najmilszych emocji, aby szybko wyzdrowieć. Te dzieci są zapraszane na choinkę za zgodą patriarchy.

Jego Świątobliwość otrzymuje listy od zmarszczek z całej Rosji i podejmuje własną decyzję, której marzenie z pewnością spełni się w tym roku. Patriarcha osobiście uczestniczy w wydarzeniu: komunikuje się z dziećmi, wygłasza przemówienie przed publicznością przed prezentacją, wręcza bony upominkowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Recenzje o kremlowskiej choince

Oczywiście, główne drzewo kraju to niezapomniane wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci. Jeśli spojrzysz na różne recenzje rodziców, których dzieci były w stanie uczestniczyć w wielkim programie, okazuje się, że wszystkie dzieci są zachwycone zabawnymi konkursami, różnymi grami, w które grają z nimi przed występem, piękną scenerią, a sam występ rzadko pozostawia nikogo zimnym obojętny. Nudne i nieciekawe zdarzają się tylko bardzo małe dzieci, które ze względu na wiek nie są w stanie śledzić fabuły. Co pozostawia niezapomniane wrażenia:

  • świcie, wszystkie dekoracje są bajecznie magiczne;
  • zabawna zabawa przed rozpoczęciem przedstawienia;
  • projekt głównego audytorium;
  • gra aktor-dzieci, ich interakcja z publicznością, mali widzowie.

Wady oczywiście też. Większość odwiedzających nie jest zadowolona z dużego tłumu ludzi, niezdolności rodziców do pomocy dzieciom w zmianie ubrania w pałacu oraz trudności, które czasami pojawiają się, gdy trzeba odebrać dzieci z serialu z powodu dużych tłumów. Ponadto wiele nieprzyjemnych chwil jest spowodowanych tym, że nie wszystkim udaje się usiąść w centralnych miejscach hali, bliżej sceny, przez co przedstawienie jest słabo widoczne nawet dla dorosłych, nie wspominając już o dzieciach.

Obejrzyj wideo: ISKANDERY - prezent pod choinkę od Putina dla Polski (Listopad 2019).