Red Hill w 2020 roku

Wśród świąt narodowych, szczególnie uwielbianych przez Rosjan, wyróżnia się Red Hill. Ten dzień łączy chrześcijańskie tradycje i pogańskie obrzędy. Święto również otrzymało swoją nazwę dzięki zwykłym ludziom. Nawiasem mówiąc, w tym imieniu nie ma nic wspólnego z kolorem. W tym przypadku „czerwony” oznacza „piękny”, a Gorka to tradycyjne miejsce na festyn. Tego dnia chłopi zbierali się na wzgórzach nie obsadzonych drzewami. Ludzie gromadzili się, by się dobrze bawić, ubrani w świąteczne stroje, dziewczęta wplatały kolorowe wstążki w warkocze. Święto to powstało jako symbol uroczystości z udziałem ludzi w pięknych sukienkach.

Red Hill 2020: kiedy będą wakacje

Jako jedno z kroczących świąt Red Hill (zwane Antipasa, Fomino Sunday) nie ma ustalonej daty i każdego roku obchodzone jest w ten sam dzień. Aby obliczyć liczbę świąt, a także inne uroczystości, musisz znać dokładną datę Wielkanocy - w 2020 r. Przypada 19 kwietnia. Dlatego, kiedy ma miejsce uroczystość wielkanocna, nadchodzi kolejna niedziela Antipasa.

W 2020 roku festiwal Red Hill odbędzie się 26 kwietnia.

Wakacyjna historia

W starożytności Red Hill miał zamiar ogłosić nadejście wiosny. Od tego dnia natura obudziła się z hibernacji, zaczęły się krople, rozmrożono strumienie. Miejsce, w którym zgromadzili się ludzie, było pokryte pierwszą zielenią. Tutaj podziękowali bogu Yarilo za ciepło słońca i poprosili o przesłanie płodności na pola. Kiedy chrześcijaństwo przybyło do Rosji, Red Hill zaczęto nazywać Fomino Sunday lub Antipasa, świętem zamiast Wielkanocy. Obchody poświęcone są wydarzeniom, które nastąpiły ósmego dnia po zmartwychwstaniu Chrystusa. Tomasz widział zmartwychwstanie Chrystusa jako ostatnie, ponieważ w wieczór wielkanocny nie znalazł się wśród innych uczniów Jezusa.

Kiedy powiedzieli Thomasowi o wielkim cudu, powiedział, że uwierzy tylko wtedy, gdy zobaczy wszystko na własne oczy. Thomas zażądał od niego pokazania ran pozostawionych na ciele Chrystusa gwoździami z krzyża. Kiedy Thomas zobaczył swego Mistrza, który naprawdę zmartwychwstał, żałował swojej niewiary i stał się bardziej religijny niż wcześniej.

Obchody tradycji ludowych

Najpopularniejszą tradycją na Czerwonym Wzgórzu było przywoływanie wiosny. W świąteczną niedzielę, gdy tylko pierwsze promienie słońca oświetliły okolicę, ludzie zaczęli przygotowywać się do zabawy. Spośród młodych piękności wybrano jedną i nazwano ją „twórcą płaczu”. Dziewczyna zebrała dziewczyny, wspięła się z nimi na najwyższe wzgórze, a tam towarzystwo czekało na wschód słońca. Gdy światło wznosiło się nad horyzontem, piękno wypowiadało specjalne słowa i przekonało wiosnę, by jak najszybciej przyszła. Młoda dama poprosiła także o przekazanie miłości przystojnych facetów wszystkim niezamężnym przyjaciołom. Po telefonach główna dziewczyna taneczna zaczęła piosenkę i zaczęła się zabawa. Z piosenkami dziewczyny zeszły z góry i wróciły do ​​wioski. Potem zaczął się spacer i w każdym domu czekali na dziewczynę, która wezwała wiosnę.

Inną świąteczną tradycją była ochrona zbiorów przed śmiercią i wszelkiego rodzaju nieszczęściami. Nie trzeba dodawać, że w czasach starożytnych pozostawanie bez plonów oznaczało utratę jedzenia do przyszłego roku, a to oznaczało głód. Aby uchronić wioskę przed suszą i innymi katastrofami, kobiety zaprzęgły pług i zaorały bruzdę wokół wsi.

Aby przyciągnąć osobiste szczęście, wszyscy przyszli na wzgórze, zabrali ze sobą kolorowe jajka i zrolowali je. Ten, którego jajo ześlizgnęło się bezpiecznie, może liczyć na pomyślny rok.

Ślub i wesele w dzień Red Hill

Początek Czerwonego Wzgórza silniejszy od reszty spodziewali się młodzi mężczyźni i kobiety. Gdy Wielki Post dobiegł końca, znów dozwolone były festyny, na których można było znaleźć parę. Ci z parą mieli okazję przeprowadzić swatkę i przenieść się na wesele. Uroczystości weselne w Krasnej Górce odbywały się na ogół w dużych ilościach. Zgodnie z powszechnym przekonaniem ślub odbyty tego dnia obiecał długie i szczęśliwe życie rodzinne. We wsi, w której tego samego dnia odbyło się kilka wesel, uroczystości zostały połączone w jedno, a cała wieś szła od małych do dużych. Uznano, że nie należy brać udziału w weselu, w przeciwnym razie należy zapomnieć o szczęściu i miłości.

Jak mówi przysłowie: Krasnaja Górka jest bogata w wesela, a to stwierdzenie odnosi się do dnia dzisiejszego. Podobnie jak w starożytności, w tym dniu zwykle odbywają się wesela, ponieważ takie małżeństwo jest uważane za niezniszczalne i dostatnie. Szczególne znaczenie mają wesela na Czerwonym Wzgórzu, uważane za bliskie Panu oraz więźniowie w niebie.

Wakacyjne wróżby

Rosjanie zawsze mieli wiele znaków na wakacje, a Red Hill nie jest wyjątkiem. Jeśli w dzień wakacji nadejdzie wietrzna pogoda, należy spodziewać się obfitych zbiorów. Znak związany ze ślubem gwarantuje nowożeńcom trwały związek. Tego dnia surowo zabrania się smutku lub, co gorsza, płaczu. Jeśli nie zastosujesz się do tego ostrzeżenia, kłopoty będą towarzyszyć przez cały rok. A przeklinanie w niedzielę Fomino, w ogóle, oznaczało, że nie będzie pokoju, dopóki sama Trójca nie będzie. Jeśli wierzysz w znaki, to każdy negatywny tego dnia otrzymał długoterminowe konsekwencje.

Rosjanie bardzo lubią wszelkiego rodzaju święta, a zaraz po Wielkanocy, zaledwie tydzień minął, zaczynają obchodzić Antipastę. Jako przykład połączenia chrześcijaństwa i pogaństwa święto wzywa do pamiętania o zmartwychwstaniu Chrystusa i prosi naturę o litość dla żniwa. Szczególnie interesujące jest to, że w tym dniu zwykle wybiera się wesela, które są uważane za dobry początek długiego życia rodzinnego. Nie możesz być smutny i kłócić się na Red Hill, to zły znak.

Obejrzyj wideo: ROT - Silent Hill (Luty 2020).

Zostaw Swój Komentarz