2020 wdowa lub wdowiec

Kiedy zakochana para ma pytanie dotyczące wyboru daty ślubu, większość ludzi zaczyna zastanawiać się, jakie znaki i przesądy mogą im zapobiegać. W szczególności uważa się, że małżeństwo jest niebezpieczne w roku przestępnym, ale po nim następują dwa niezbyt sprzyjające okresy. Tak się złożyło, że lata następujące po roku przestępnym nazywane są Rokiem Wdowy i Wdowca. Wierzyć w negatywne znaki lub nie jest osobistym interesem każdego, ale przodkowie byli o nich święcie przekonani.

Przesąd czy nie: rok wdowy i wdowca

Sądząc po oficjalnych statystykach, od lat z takimi przesądami liczba wniosków o rozwód gwałtownie wzrosła. 20% to znacząca liczba nawet dla tych, którzy uważają się za sceptycznego sceptycyzmu. Ponadto owdowiałe cykle zwykle grożą nowożeńcom nie tyle rozwodem, co śmiercią jednego z małżonków.

Według jednej wersji rok wdowy (2021, 2025, 2029) przynosi problemy, a wdowiec (2022, 2026, 2030) wręcz przeciwnie, staje się szczęśliwy. Jednak taka opcja mogłaby się okazać pocieszeniem.

Według starożytnych wierzeń rok Czarnej Wdowy narzuca kobiecie pieczęć na całe życie, a wszyscy jej mężowie umrą. Ale nie jest to kwestia tak poważnej tragedii! Najprawdopodobniej samotność wdowy oznaczała zerwanie relacji z każdym mężczyzną, a nie tylko jego śmierć. W końcu bycie wdową oznacza utratę ukochanej osoby, a jej znaczenie tutaj może być bardzo symboliczne. W tym roku mężowie częściej opuszczają rodziny, pozostawiając żony „wdowom”.

Ale przesądni Słowianie wymyślili wiele sposobów na obejście złych wróżb i oszukiwanie losu. Na przykład można było zmienić procedurę dobierania i zamiast zwykłego scenariusza wyślij przyjaciół panny młodej do pana młodego. Ponadto panna młoda może przejąć obowiązki mężczyzn i zostać na chwilę panem młodym. Rozwiązując wszystkie kwestie organizacyjne, od propozycji małżeństwa, dziewczyna może przełamać stereotypy, a wraz z nimi różne uprzedzenia.

2020 będzie rokiem narzeczonych

Od czasów starożytnych różne problemy były związane z rokiem przestępnym, a nawet nazywał się Kasyan. Według legendy święty o tym imieniu, uważany za naśladowcę Chrystusa, odmówił kiedyś pomocy jednemu rolnikowi. Wóz utknął na ziemi i Chrystus poprosił Kasjan, aby go wyciągnął. Ale mężczyzna odmówił, a następnie prośbę spełnił Mikołaj Ugodnik. W tym celu Jezus przewidział, że ludzie będą pamiętać Kasyanę tylko raz na cztery lata. I od tego czasu ten niereagujący święty niesie ze sobą nieszczęścia i przeciwności. Ale tutaj przodkowie znaleźli niesamowity sposób na pokonanie przeszkody i sprawili, że rok przestępny był rokiem narzeczonych.

W tym czasie oblubieniec przyszedł poślubić stajennych, a każda dziewczyna mogła wcielić każdego męża w jednego mężczyznę. Według legendy odmowa takiego mechanizmu losującego była surowo zabroniona lub w wyjątkowych przypadkach. Być może z tego powodu lata przestępne są uważane za pecha, ponieważ w większości małżonkowie nie mogli odwzajemnić panny młodej.

Czy powinienem wziąć ślub czy wyjść za mąż w 2020 roku?

Popularny przesąd mówi, że małżeństwo zawarte w roku przestępnym jest początkowo skazane na szybki rozwód. Ci, którzy wierzą w tę prognozę, starają się podpisać przed fatalnym okresem, który wywołuje sztuczne podniecenie, a kolej w urzędzie stanu cywilnego okazuje się ogromna. Oto tylko obserwacje pracowników urzędów stanu cywilnego mówią wprost przeciwnie. Tylko ci, którzy spieszyli się, by zapiąć związek, częściej się rozwiedli. A ci, których znak nie przestraszył, szczęśliwie żyją razem aż do teraz. Rozwód w roku przestępnym należy również do kategorii ryzykownych czynów, ponieważ w zerwaniu relacji w tym okresie nigdy więcej nie spotkasz pary. Jeśli jednak możliwe jest utrzymanie sojuszu, lepiej odmówić rozwodu, niezależnie od cyklu czasowego.

Znaki na wesele

Jednym ze znaków w badanym okresie jest gwałtowny spadek liczby małżeństw, co skłania inne pary do odkładania ślubu.

  • Nie ma konieczności organizowania imprezy z muzyką i tańca w domu panny młodej w przeddzień ślubu. Uważa się, że głośny spacer może odstraszyć nadchodzące szczęście rodzinne.
  • Przed wejściem do sali na uroczystości należy pamiętać, że nie można oglądać się za siebie.
  • Obrus ​​ślubny może służyć jako talizman rodziny i musi być bezpiecznie zachowany. Kiedy nadejdzie pierwsza rocznica ślubu, musisz położyć obrus na stole i tak dalej na każdą rocznicę ślubu. Znaki obiecują małżonkom długie lata małżeństwa i bogactwa w domu.

W odniesieniu do sukni ślubnej istnieją również specjalne instrukcje:

  • Aby związek mógł trwać tak długo, jak to możliwe, sukienka musi być bardzo długa, a nie ponad kolano.
  • Liczba przycisków na stroju powinna być liczbą parzystą, co gwarantuje lojalność męża.
  • Przeciwności losu obiecują pierścień noszony na rękawicy.
  • Panna młoda może włożyć monetę do każdego buta, a to przyniesie dobrobyt finansowy rodzinie.
  • Biżuteria perłowa może przynieść przyszłej żonie tylko łzy i rozczarowania.

Wesele to dobrowolna decyzja dwóch osób o utrwaleniu relacji w sposób zgodny z prawem, dlatego należy do niego podchodzić z całą odpowiedzialnością. Jednak w swoim pragnieniu przewidzenia wszystkiego nowożeńcy często kontynuują uprzedzenia (w tym dotyczące roku wdowca i wdowy). Żadne przesądy nie mogą zniszczyć silnego małżeństwa, jeśli młodzi naprawdę chcą być razem.

Obejrzyj wideo: Ekspert radzi: komu przysługuje renta rodzinna? Radio Katowice, , . (Grudzień 2019).