Hug Day 2020

Ludzie, którzy się kochają, mogą nie potrzebować Hug Day. Miłość ogrzewa je w dowolnym momencie, rodzi pragnienie odczuwania ciepła, radości z dotyku. Ale niezależnie od uczuć i obecności pary, miło jest zdać sobie sprawę, że istnieje data, w której można przytulić przyjaciół i czasem nieznajomych tylko dlatego, że odbywa się świętowanie uścisków.

Kiedy odbędzie się Dzień 2020

Ostatnio coraz więcej osób świętuje datę poświęconą uściskom. Święto obchodzone jest w wielu krajach świata, ale tylko w USA ma oficjalny status. W tym kraju, każdego roku, rano 21 stycznia, ludzie świętują National Embrace. Ta data była tak potrzebna, że ​​stopniowo w innych krajach tego styczniowego dnia ludzie zaczęli się przytulać.

W 2020 r. Dzień Przytulności przypada we wtorek 21 stycznia.

W kalendarzu świątecznym jest inny dzień, w którym przytula się zwyczaj - międzynarodowy. Jest obchodzony co roku 4 grudnia, w 2020 r. Odbędzie się w piątek. Jednak kalendarze różnych kultur mają swoje własne nieoficjalne dni. Na przykład w Japonii obchodzony jest 9 sierpnia.

Trochę historii

Najczęściej ludzie pamiętają dwa święta poświęcone przytulaniu - narodowy, pochodzący z USA i międzynarodowy, który przyjechał z Europy Zachodniej. Uważa się, że Międzynarodowy Dzień rozpoczął się w latach 70. XX wiek Młody mężczyzna o imieniu Juan poleciał na lotnisko w australijskim mieście Sydney, gdzie został sam. Wziął whatman, napisał tylko dwa słowa - „Uściski za darmo”. Początkowo jego zachowanie było zagadkowe, ale potem coraz więcej ludzi podchodziło, by się przytulić. Według innej wersji tylko jedna dziewczyna zbliżyła się do Juana. Jej życie było trudnym okresem i potrzebowała wsparcia.

Tak czy inaczej, studenci australijscy dołączyli do akcji Juana, a następnie studenci europejscy i amerykańscy. W 1986 r., W następstwie prądu przytulania, powstał Dzień objęty Stanów Zjednoczonych. Jego pojawienie się w tym kraju jest obowiązkowe dla studentów kierunków medycznych i psychologicznych. W styczniu 21 stycznia przytulili się do przechodzących ludzi, wierząc, że nie podzielą się radością i dobrymi emocjami.

W Rosji dowiedzieli się o wakacjach w latach 90. ostatniego stulecia, kiedy kultura zachodnioeuropejska i amerykańska zaczęła penetrować wcześniej zamknięte terytoria byłego ZSRR. Obecnie oba święta obchodzone są głównie w dużych miastach, ale stopniowo stają się świadome ich w małych miasteczkach i wsiach. Najczęściej są one popularne wśród młodych ludzi.

Tradycja świętowania

Cuddle Day to prawdopodobnie jedyne święto w roku, w którym potrzebujesz tylko jednej tradycji - przytulania. Aby to zrobić, nie musisz wydawać pieniędzy, organizować czegoś specjalnego. Czuły, silny, przyjazny, namiętny uścisk wypełni wakacyjną głębię uczuć, pewności siebie, dobra. Jednak święto to stopniowo przerasta tradycje i wierzenia. Młodzi ludzie co roku organizują flash moby. W jednym z nich akcja Juana jest koniecznie powtarzana. Młodzi ludzie na dużej kartce papieru piszą, że dają ręce wszystkim, którzy ich potrzebują.

Możesz przytulić się w domu, na ulicy, z bliskimi i nieznajomymi. Istnieje jednak kilka zasad, których należy przestrzegać:

 • Musisz przytulić się z czystego serca. Tylko w ten sposób inna osoba doświadczy dobroci i miłości.
 • Jeśli osoba objęta jest niewygodna, dotyk jest nużący, aby przestać.
 • Nie obrażaj się przez osobę, która nagle postanowiła cię przytulić.
 • Nie zabraniaj bliskiej osobie dotykania innych ludzi.

Ciekawe fakty dotyczące przytulania

Nic dziwnego, że to studenci Wydziału Psychologii stali się jednym z inicjatorów pojawienia się Dnia, kiedy wszyscy się przytulają. Niektórzy naukowcy nazywają to działanie eliksirem życia. Wiadomo na pewno, że proste delikatne dotknięcia mają korzystny wpływ na ciało:

 • Przyczyniają się do poprawy samopoczucia. Według naukowców po dotknięciu wzrasta synteza oksytocyny. Ta biologicznie czynna substancja jest czasem nazywana hormonem zaufania. Pomaga poczuć spokój, satysfakcję, zmniejsza niepokój i lęki.
 • Pomagają ustabilizować ciśnienie. Po dotknięciu aktywowane są ciała Pacini, które wpływają na nerw błędny.
 • Zmniejsz intensywność fobii.
 • Zapobiegaj pojawianiu się chorób serca. Jeśli dana osoba dzieli się z kimś swoimi doświadczeniami, ale nie czuje dotyku, tętno wzrasta.
 • Przyczyniają się do zachowania bliskich relacji w rodzinie, zarówno między mężem i żoną, jak i między rodzicami a dziećmi.
 • Mają pozytywny wpływ na rozwój dzieci. Należy zauważyć, że dziecko staje się silniejsze i intelektualnie rozwinięte, jeśli często było przytulane w domu.
 • Pomaga zmniejszyć stres. Dotykanie zmniejsza stężenie kortyzolu, co prowadzi do przywrócenia spokoju.

Uściski - poprawiają odporność, przyczyniają się do wzrostu hemoglobiny, mają korzystny wpływ na centralny układ nerwowy. Dobrze, że wymyślili Dzień Przytulania, ale czułość, uwaga, dotykanie się są również potrzebne w zwykłe dni. Dlatego najlepiej obchodzić to święto każdego dnia.

Obejrzyj piękną gratulacje wideo z okazji Dnia Hug 2020:

Obejrzyj wideo: hug day in USA 2019,2020 (Październik 2019).