Godzina dla Ziemi 2020

Ekologia jest najważniejszym obszarem życia ludzkiego, który decyduje o bezpieczeństwie i niezawodności przebywania na planecie Ziemia. Jednak antropogeniczny wpływ na przyrodę jest tak katastrofalny, że kryzys środowiskowy może wkrótce wybuchnąć. Widząc przerażającą sytuację związaną z nadmiernym zużyciem energii, działacze postanowili zorganizować specjalne święto, które odbywa się co roku na całym świecie.

Kiedy będzie godzina ziemska w 2020 r

Nie należy szukać daty tego wydarzenia w kalendarzu, ponieważ numer nie jest stały. Jedyną główną zasadą określania daty jest ostatnia sobota marca. Kiedy marzec się kończy, a do końca pozostaje jedna sobota, staje się dniem takiej godziny. Pora dnia jest zawsze wieczorem i przypada na okres od 20:30 do 21:30 czasu lokalnego.

W 2020 r. Godzina dla Ziemi przypada 28 marca w sobotę.

Odpowiedzialne podejście do natury może być bardzo prostą sprawą, jeśli każdy ziemianin z zasady oszczędza energię, oszczędza wodę i pomaga w sortowaniu śmieci. Szczególnie ważne jest utrzymanie takiego ruchu środowiskowego jak Godzina dla Ziemi i wyłączenie światła na co najmniej 60 minut w ostatnią sobotę marca.

Trochę historii

Nie wszyscy Rosjanie nawet słyszeli o Godzinie dla Ziemi, a tylko nieliczni wiedzą o jej historii. Ale święto obchodzone jest w wielu krajach świata! Uroczysty dzień determinuje stosunek ludzi do planety, staranne wykorzystanie zasobów. Zatem ludzkość próbuje zmniejszyć zanieczyszczenie. To działanie można uznać za bardzo młode wydarzenie, które nie miało czasu na zebranie wielu linii rocznicowych. Tak więc w 2017 r. Akcja środowiskowa oznaczała pierwszą dekadę, a organizatorzy nie zamierzają na tym poprzestawać.

Warunkiem pojawienia się Godziny dla Ziemi były problemy pojawiające się w krajach obficie zużywających energię. Inicjatywa wakacyjna pochodzi z World Wide Fund for Nature. Był rok 2007 i wraz z gazetą „Sydney Morning” ekolodzy przeprowadzili pierwszą akcję o nazwie Godzina dla Ziemi. W ten sposób starali się zwrócić uwagę opinii publicznej na problemy środowiskowe i chronić przyrodę.

Swoim wyglądem triumf pomaga rozwiązać niektóre problemy: zmniejszenie zużycia energii, ograniczenie emisji do środowiska. Wzrasta także poziom edukacji ekologicznej wśród zwykłych obywateli. Zwrócenie uwagi na prawdziwe kłopoty i kataklizmy pozwala uniknąć śmiertelnych konsekwencji.

Jaka jest istota wydarzenia

Symbolem wydarzenia jest liczba 60+, co oznacza, że ​​godzinę bez światła można wydłużyć na żądanie dowolnej osoby. Istotą tej kampanii jest nie tylko wyłączenie światła, ale także jedność narodów przeciwko zniszczeniu planety. Godzina dla Ziemi - fundament, rodzaj podstawy dla innych działań i procesji związanych z przyrodą. Kwestia oszczędności energii staje się kluczowa, odbywają się różne konferencje i wykłady na ten ważny temat.

Światło o tej godzinie jest wyłączone we wszystkich miejscach kultury i miejscach ważnych społecznie. Oczywiście, aby oszczędzać energię, ale o wiele ważniejsze jest zmniejszenie poziomu szkodliwych emisji. Rzeczywiście, w procesie wytwarzania energii elektrycznej paliwo stałe jest spalane, a produkty spalania przedostają się do atmosfery. Nikt nie jest zmuszony wyłączać światła, a udział w akcji jest osobistą sprawą każdego. Mieszkańcy budynku mieszkalnego, właściciele biur i inni obywatele mogą po prostu wyłączyć światło na godzinę.

Każdego roku coraz więcej krajów i ludzi stara się dołączyć do tego wydarzenia. Wieża Eiffla - najbardziej oświetlona na świecie - również wyłącza swoje światła podczas Godziny dla Ziemi. Jedynymi obiektami, które nie gaszą o tej porze, są posterunki straży pożarnej, posterunki policji, sygnalizacja świetlna i inne miejsca zapewniające bezpieczeństwo.

Wydarzenia i zasady

Stanie się częścią wielkiego biznesu jest bardzo proste, wystarczy odwiedzić stronę internetową World Wildlife Fund i zapoznać się ze wszystkimi wymaganiami. W sieci możesz wystawić wirtualną aplikację do uczestnictwa i uzyskać osobisty certyfikat. Oczywiście wszystkie artykuły mają charakter edukacyjny i nie implikują żadnych nagród pieniężnych. Ta symboliczna akcja ma na celu zjednoczyć ludzi i skupić się na ekologii.

W ramach programu odbywają się spotkania w celu ochrony rezerw, działań związanych z przetwarzaniem i sortowaniem śmieci oraz innych wydarzeń tematycznych. Administracja Godziny dla Ziemi wzywa nas do zmiany siebie i poprzez właściwe działania w celu utrzymania dobrobytu Ziemi. Glob potrzebuje osobistego wkładu każdego obywatela. Jeśli cała ludzkość będzie przestrzegać prostych zasad, środowisko będzie znacznie bezpieczniejsze.

Kupując produkty, powinieneś wybrać produkty z minimalnym opakowaniem. Woda nie powinna płynąć w sposób niekontrolowany; należy ją otwierać tylko w razie potrzeby. Papieru należy używać oszczędnie, ponieważ jest on wykonany z drewna. Zwierzęta i ptaki są przyjaciółmi człowieka i lepiej kupować produkty rolne. Akcja wzywa do udziału w kształtowaniu krajobrazu parków, przywracaniu liczby dzikich zwierząt, sortowaniu śmieci.

Obejrzyj wideo: Mars na Ziemi - Relacja z European Rover Challenge DZIEŃ #1 (Listopad 2019).