Kiedy jest nowy rok 2020 w kalendarzu wschodnim

Współcześni ludzie zdają sobie sprawę, że istnieje specjalne rozrachunek - chiński kalendarz. Wszystko w nim podlega starożytnym regułom ustanowionym przez wschodnich filozofów. Chińczycy podzielili cykle po 12 lat i na czele każdego roku umieścili święte zwierzę. Zmiana tych stworzeń odbywa się co roku zgodnie z rutyną. Elementy i kolor wschodniego symbolu mają duży wpływ na okresy.

Jaki będzie znak 2020

Tradycyjny podział wszechświata na 12 zwierząt o świętym znaczeniu zaczyna się od Szczura. To ona otwiera wschodni horoskop, który zgodnie z kalendarzem odpowiada 2020 roku. Istnieje pięć elementów: woda, drewno, metal, ogień i ziemia. Odnoszą sukcesy od 60 lat, co zapewnia zwierzętom liczne kompozycje. Raz na dwa lata elementy się zmieniają, więc dla Szczura nadeszła kolej na Metal. Pod względem kolorów istnieje również mechanizm określania, że ​​w 2020 r. Nadejdzie era bieli. Jeśli zbierzecie wszystkie cechy razem, okaże się: White Metal Rat.

Jak zdecydowałeś się na liście świętych stworzeń? Istnieją różne wersje tego tematu. Według pierwszego, niebiański władca, który jest także Nefrytowym Cesarzem, zaprosił do swego pałacu najbardziej oryginalne żywe stworzenia. Spośród wszystkich stworzeń żyjących na ziemi wybrano 12 zwierząt. Szczurowi polecono przekazywać zaproszenia, ale postanowiła oszukiwać, nie dała Kotowi upragnionej wiadomości. Kiedy tylko 11 zwierząt ukazało się cesarzowi, wpadł w furię i rozkazał uzupełnić listę jakimkolwiek stworzeniem. Więc Świnia weszła do kalendarza wschodniego, a lata Kota i Królika zostały połączone w jedno.

Druga wersja mówi, jak Budda wezwał na festiwal magiczne zwierzęta i dał im lata panowania, w zależności od wyglądu w pałacu. Przebiegły Szczur, wspinający się na grzbiet Byka, przepłynął burzową rzekę. Po zeskoczeniu na brzeg cheat okazał się pierwszym i otrzymał pierwszy cykl roczny.

Chiński Sylwester

Kiedy główna część planety obchodzi Nowy Rok - 31 grudnia, Chiny dopiero zaczynają przygotowywać się do takiej uroczystości. Wschodnie tradycje nazywają festiwal Chun Tse, a to oznacza „nadejście wiosny”. Chińczycy czczą przebudzenie natury ze snu zimowego i łączą początek roku z wiosennym ciepłem.

Ponieważ Imperium Niebieskie pozostaje rolniczym gigantem, daty kalendarza księżycowego są bardzo ważne dla rolnictwa. I zgodnie z kalendarzem księżycowym początek Nowego Roku nie pokrywa się z ogólnie przyjętym. Chińskie przepisy nakazują poświęcanie każdego roku konkretnemu zwierzęciu, co ma wpływ na wydarzenia z wszystkich 12 miesięcy.

Kiedy nadejdzie rok szczurów 2020

Fazy ​​księżyca wpływają na początek cyklu noworocznego, a Chun Tse zwykle mianuje się po przesileniu zimowym, z nadejściem drugiego nowiu.

W 2020 r. Dzień ten przypada 25 stycznia i od tego dnia Szczur oficjalnie przejmuje kontrolę.

Wschodni mędrcy śledzą czas od czasów starożytnych i zgodnie z ich obliczeniami rozpoczyna się rok 4718. Kolor i element symbolu są kluczem do prognozy astrologicznej na ten rok. Biały symbolizuje uczciwość i szlachetność, a metal określa twardość, siłę umysłu.

Według kalendarza wschodniego, począwszy od 25 stycznia 2020 r., Na 15 dni będzie chiński nowy rok, który ma ciekawe tło. Według legendy przed drugim nowiu księżyca Nyan panuje na świecie - straszny potwór próbujący zniszczyć wszystko z rzędu. Możesz pokonać potwora za pomocą piękna i zabawy, dla których ludzie organizują uroczystości, jasno dekorują domy. Im bardziej elegancka dekoracja, tym bardziej prawdopodobne jest odstraszenie potwora.

Orientalne tradycje Nowego Roku

W przypadku chińskiej biżuterii czerwony jest uważany za tradycyjny, niezależnie od koloru patrona, który przyszedł. Mimo to Nyan bardzo bał się dziecka, ubranego w czerwone ubrania i od tego czasu wszyscy byli ubrani w szkarłatne stroje. Wszędzie zawiązują wstążkę w świątecznym kolorze, zawieszają okrągłe lampiony.

Przed nadejściem wschodniego Nowego Roku w Chinach zwyczajowo należy starannie czyścić dom, prać i prasować ubrania oraz szybko. Dusza i ciało muszą być czyste, o co idą do łaźni, módlcie się.

Klasycznym daniem jest Jiao Tzu, coś podobnego do pierogów. Są przygotowani na przyciągnięcie szczęścia narodzinami synów i ich dobrobytu. Mandarynki i pomarańcze są układane na talerzu, chcąc przyciągnąć bogactwo i dobrobyt. Sylwester jest poświęcony uroczystości rodzinnej; przy stole zbiera się kilka pokoleń krewnych.

W świąteczną noc nikt nie śpi, w tym dzieci i osoby starsze. Wszyscy są głośni, bawią się, tańczą, gratulują innym. Mieszkanie powinno być lekkie, jasne światło odstrasza siły zła. Szczura witają głośne fajerwerki. Drugiego dnia wakacji dalsi krewni odwiedzają i odwiedzają. Trzeci etap to palenie papierowych figurek na znak poświęcenia. Niektóre okresy poświęcone są na komunikację z przyjaciółmi, niektóre z rodziną, jest data upamiętnienia zmarłego. Jako symbol upamiętnienia wyróżnia się liczba 9. Od 10. dnia przygotowują się do święta latarni, zamyka uroczystość.

Rosja i Chiny mają własne tradycje związane z obchodzeniem Nowego Roku, ale obywatele rosyjscy świętują dwa razy z przyjemnością, to znaczy według kalendarza wschodniego. Najważniejsze jest być w dobrym humorze i z góry ustalić, które zwierzę poprowadzi w nadchodzącym roku. Szczur jest przebiegłym stworzeniem, zdolnym do pracy, uwielbiającym jeść.

Obejrzyj wideo: Sylwester w Bieszczadach PELCIOCH (Luty 2020).

Zostaw Swój Komentarz