Podatek transportowy w 2020 r

Spory dotyczące ceny paliwa do samochodów nie kończą się. W wielu krajach protesty przeciwko jego wzrostowi. W Rosji właściciele samochodów również skarżą się na stale rosnące koszty posiadania. Ale to nie tylko cena gazu. Ważną linią jest podatek transportowy. Jego indeksowanie uderza również mocno w portfel właścicieli samochodów. Dlatego wielu jest zaniepokojonych tym, czy roczna płatność wzrośnie w 2020 r., Czy procedura jej obliczania ulegnie zmianie nawet dzisiaj. Od tego zależy celowość zakupu samochodu, zwłaszcza wybór nowego pojazdu itp.

Z zastrzeżeniem zmian i poprawek.

Główna zmiana, która jest omawiana przez rząd od kilku lat, dotyczy wprowadzenia podatku na ochronę środowiska. Zakłada się, że zastąpi on podatek transportowy. Wraz ze zmianą podstawy płatności zmieni się również procedura uzupełniania skarbu gotówką.

Eksperci są pewni, że prawdopodobieństwo wprowadzenia podatku na ochronę środowiska w 2020 r. Jest wysokie. Jeżeli zostanie przyjęty odpowiedni akt prawny, zostanie on wypłacony w momencie zakupu paliwa. Doprowadzi to do wyższych cen, szczególnie w przypadku samochodów o niskim zużyciu środowiska. Drugą rozważaną opcją jest zachowanie podatku transportowego, ale zmiana struktury obliczeń. Przebieg zostanie wzięty pod uwagę, a nie moc. Jednak do tej pory jest to cała dyskusja i czy te akty prawne regulujące globalne zmiany zostaną przyjęte w 2020 r., Czas pokaże. Dziś jedno jest pewne - wchodzi w życie ustawa, która pozwala podmiotom Federacji regulować stawki podatkowe i świadczenia. Odpowiednie prawo zostało już wykorzystane przez regiony. Szefowie rządów wielu regionów zatwierdzili stawki, nowe opłaty i kryteria przyznawania świadczeń.

Tak więc w 2020 r. W niektórych regionach kraju można wprowadzić dodatkowy podatek od jachtów, samochodów, łodzi, quadów, motocykli i łodzi motorowych. Rozważamy propozycje wprowadzenia dodatkowego podatku od samochodów, jeśli właściciel ma ich kilka.

Obliczanie podatków

Stawki podatkowe są ustalane na poziomie regionalnym. Decyzje o ich zmianie podejmowane są przez władze lokalne.

Aby obliczyć podatek od samochodu, musisz znać jego moc i stawkę przyjętą w regionie. W niektórych regionach, republikach i terytoriach wiek pojazdu bierze udział w obliczeniach.

Przykłady obliczeń (stawki są przybliżone):

  • Rodzina jest właścicielem samochodu o mocy 150 KM. Stawka regionalna - 25 rubli. Będziesz musiał zapłacić 3.750 rubli.
  • Jeśli samochód ma 250 KM, stawka jest zawsze wyższa. Na przykład w regionie moskiewskim jest to 50 rubli. Roczna płatność wynosi 12.500 rubli.

Zakłady na regiony Rosji

W obliczeniach stosowane są również czynniki rosnące. Na przykład cena samochodu wynosi 3-5 milionów rubli. Stawka wzrasta o 50% w przypadku samochodów mających mniej niż rok, o 30% - w przypadku samochodów zakupionych 1-2 lata temu, o 10% - w przypadku samochodów zakupionych ponad trzy lata temu. Właściciele samochodów o wartości od 5 do 10 milionów rubli, zakupionych nie więcej niż 5 lat temu, będą musieli zapłacić podwójny podatek.

Zwolnienie i świadczenia

Podobnie jak w przypadku większości podatków, przewidziano przywileje do zapłaty za transport. Zakłada się, że będą one kontynuowane w 2020 r., Na poziomie federalnym zostaną przekazane właścicielom:

  • Skradzione pojazdy;
  • Sprzęt pływacki o mocy silnika mniejszej niż 5 KM, a także wykorzystywany do celów przemysłowych;
  • Samochody z silnikiem do 100 KM dostarczane w ramach programów społecznych;
  • Transport wykorzystywany w rolnictwie.

Na poziomie władz regionalnych zwolnienia lub zwolnienia podatkowe mogą być oferowane rodzicom, których dzieci są uznawane za niepełnosprawne. Prawdopodobnie nie będzie mu wypłacane także przez duże rodziny, rodziców, którzy objęli opieką sieroty. Ważnym warunkiem jest to, że pojazd nie może być mocniejszy niż 150 KM.

Osobny relaks czeka na właścicieli samochodów elektrycznych. Decyzja została podjęta na spotkaniu Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej. Kierowcy samochodów elektrycznych nie płacą podatków przez 5 lat. W przyszłości płatność zostanie dokonana w zwykłej wysokości. Wynika to z chęci rządu do popularyzacji sprzętu przyjaznego dla środowiska, aby zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska. Środek ten posłuży również rozwojowi rynku samochodów elektrycznych w kraju.

Niektóre regiony rozważają możliwość zmniejszenia kwoty płatności za samochody, które wykorzystują gaz jako paliwo. Ten rodzaj paliwa sprawia, że ​​samochód jest bardziej przyjazny dla środowiska, co oznacza, że ​​pomaga chronić środowisko.

W 2020 r. Podatek transportowy wzrośnie w większości regionów kraju. Procentową indeksację określają władze lokalne. W niektórych podmiotach mogą zostać wprowadzone dodatkowe płatności. Trwające spory dotyczące wprowadzenia podatku na ochronę środowiska, zmiany procedury jego naliczania, płatności nie zostały zawarte w aktach ustawodawczych.

Z filmu dowiedz się, jak określa się kwotę podatku transportowego w Rosji i jak go poprawnie obliczyć:

O korzyściach dla samochodów elektrycznych:

Obejrzyj wideo: Zmiany w VAT 2019 - wybrane aspekty (Grudzień 2019).