Ortodoksyjny kalendarz na 2020 rok

W każdym kalendarzu kościelnym istnieje ogromna liczba wydarzeń i świąt związanych z różnymi datami historycznymi i religijnymi kamieniami milowymi. Każdy wierzący powinien wiedzieć, kiedy dokładnie nadejdą te ważne dni. Kalendarz od dawna uważany jest za tradycyjne źródło tych podstawowych informacji. W przypadku specjalnego kalendarza kościelnego na 2020 r. Daty podano dla wygody w różnych kolorach.

O świętach prawosławnych

Jeśli ludzie niedawno uwierzyli i długo przebywają na polu religijnym, musisz znać wszystkie prawosławne święta. Ważne jest, aby mieć pojęcie o nadchodzących postach, dniach poświęconych niebiańskim patronom.

Główną cechą dat kalendarza kościoła na 2020 r. Jest ich zmienność, brak ustalonych dni. Wiele uroczystości nazywa się przejściowymi, bezpośrednio zależnymi od Niedzieli Chrystusa.

Nie tylko świąteczne święta, wydarzenia, ale także posty na czczo są oznaczone w specjalny sposób, aby ludzie wiedzieli o początkach ograniczeń dotyczących jedzenia i rozrywki. Są posty z mniej rygorystycznymi zasadami, a niektóre abstynencje mogą być bardzo surowe. Wielkie próby wiary nakazują całkowite odrzucenie ryb i dań mięsnych, a nawet głód.

Kalendarz cerkwi

W przedstawionym poniżej kalendarzu świąt i postów prawosławnych znajdziesz wszystkie dwanaście przemijających (nieprzechodnich) i bardzo znaczących i wielkich świąt kościelnych w 2020 r., A także wszystkie jednodniowe i wielodniowe posty, a także dni pamięci zmarłych.

Przez okres jednego roku prawosławni mają czas na świętowanie wielu świąt, powstrzymywanie się od jedzenia, odmawianie sobie rozrywki. Wydarzenia te nie mają miejsca w chaotycznym porządku, ale według ścisłych zasad i rutyny ustanowionej u zarania chrześcijaństwa.

Kościół Prawosławny Święta i Wielki Post

Absolutnie w każdym miesiącu 2020 roku będą dni ważne dla prawosławia. Lub seria świąt, uroczystości lub postów. Niektóre wydarzenia ortodoksyjne wymagają wstępnego obliczenia, ponieważ podano niektóre stałe liczby.

Stycznia

Pierwszy miesiąc nadchodzącego roku zawiera natychmiast trzy ważne daty kościelne:

  • Otwiera listę wakacji 7 stycznia, czyli jasno Narodzenia. Każdego roku święta Bożego Narodzenia przychodzą w jednym numerze. W 2020 roku Boże Narodzenie przypada we wtorek.
  • 14 stycznia wszyscy chrześcijanie czczą, jak to się stało Obrzezanie Pana. To dzięki temu obrzędowi mały Chrystus stał się Jezusem i został nazwany Zbawicielem.
  • 19 stycznia Syn Boży został ochrzczony, innego dnia zwanego Świętym Objawieniem Pańskim. Chrzest ujęte w liście dwunastu uroczystości, jest opisane w Ewangelii. Legenda głosi: Jezus ukazał się Janowi i poprosił go o chrzest w rzece Jordan. Prorok z radością zgodził się i przystąpił do świętego obrządku. W szczytowym momencie kapłaństwa niebiosa się otworzyły i Duch Święty zstąpił na Mesjasza w postaci gołębicy, która siedziała na ramieniu młodego mężczyzny. Cały początek stycznia jest poświęcony ścisłemu postowi. Zaraz po świętach Bożego Narodzenia rozpoczyna się tydzień, zwany ciągłym. Przed rozpoczęciem chrztu nie wolno przestrzegać ograniczeń w środę i piątek, można oddać się zabawie.

Luty

15 lutego, a data ta trwa, prawosławny honor Dozowanie, Przypada w sobotę w 2020 r. Kościół w języku słowiańskim tłumaczy nazwę uroczystości jako „spotkanie”. Świętuj jak najszybciej po Bożym Narodzeniu minęło 40 dni. Poświęcony spotkaniu Symeona-Odbiorcy Boga z nowo narodzonym Jezusem. Jako najstarszy mieszkaniec Jerozolimy stary człowiek miał zaszczyt powitać małego Zbawiciela. Pojawienie się świętego dziecka zostało przepowiedziane przez Anioła, jako symbol tego, że cały świat zaakceptuje chrześcijaństwo.

Powszechna sobota rodzicielska nie ma swojego stanowiska; w 2020 r. Nadejdzie 22 lutego. Tego dnia po raz pierwszy od roku upamiętniają zmarłych. Niezmiennie występuje przed rozpoczęciem tygodnia Pancake.

Marzec

Wszystkie numery z marca zostaną oznaczone Wielki Post. Jasne dni to rodzicielskie soboty, odpowiadające 14, 21 i 28 marca. Liturgie poświęcone zmarłym czytane są w kościołach. Daty takich liturgii pamiątkowych zmieniają się każdego roku po Wielkanocy.

Kwietnia

W serii kwietniowych dni powszednich 2020 r. Widać odpust świąteczny. 7 kwietnia świat szanował wakacjeZwiastowanie. Starożytna przypowieść mówi: Matka Boska otrzymała dobrą nowinę od archanioła Gabriela, dowiadując się, że ma przeżyć niepokalane poczęcie. Z tego obrzędu Zbawiciel został poczęty w swoim łonie. Dziewczyna z radością nauczyła się, że ma zaszczyt zostać matką Syna Bożego. Wielkopostne menu można urozmaicać olejem roślinnym i wodą.

12 kwietnia Pan wszedł do świętego miasta Jeruzalem. Ta data jest zmienna, związana z ostatnią niedzielą przed świętami wielkanocnymi. Wiele lat temu mieszkańcy Jerozolimy wyszli na spotkanie z Mesjaszem, witając jego procesję gałązkami palmowymi. Stąd powstała tradycja konsekracji pędów wierzby ku pamięci liści palmowych. Drugie imię - Niedziela Palmowa.

Najlżejszy i najbardziej znaczący dla Święto prawosławne - Wielkanoc - odbędzie się w 2020 r. 19 kwietnia. Każdego roku wielkanocna niedziela się zmienia. Powód zmian w cyklach określonych w kalendarzu słonecznym i księżycowym. Wielkanoc zamyka Wielki Post. Zmarli również mają swoją Wielkanoc, nazywają ją Radonica, nastąpi to 28 kwietnia.

Maj

Przez cały maj nie ma żadnych poważnych ograniczeń; wielkanocna radość trwa. Środa i piątek to szybkie dni. 28 maja obchodzą wydarzenie poświęcone wstąpieniu Zbawiciela do nieba. Stało się to czterdziestego dnia po jego zmartwychwstaniu. Każdego roku dniem obchodów jest czwartek, ale w innych terminach. Wyróżnione w kalendarzu i 9 maja, podobnie jak świecki Dzień Zwycięstwa, poświęcone jest pamięci poległych żołnierzy.

Czerwca

Zbliżają się do końca Pięćdziesiątnicy, czyli uroczystości, które zamykają dni Wielkanocy. Święta Trójca obchodzony 7 czerwca w weekend. Format święta się zmienia, pojawia się 50 dnia po Zmartwychwstaniu Pańskim. Zwyczajowo przypomina się, jak Duch Święty zstąpił na wszystkich apostołów. A 8 czerwca nadejdzie triumf samego Ducha. Trójca Święta jest zapowiedzią Ekumenicznej Sobotniej Trójcy Rodzicielskiej, po której następuje tydzień, wolny od postu. 15 czerwca zaczyna się Petrov Postktóra zakończy się za 28 dni.

Lipiec

Jan Chrzciciel świętuje Boże Narodzenie 7 lipca 2020 r. Według tekstów Ewangelii, sześć miesięcy przed narodzinami Chrystusa, przyszły Prorok, Jan Chrzciciel. 12 lipca jest poświęcony apostołom Piotrowi i Pawłowi, ma historię od narodzin chrześcijaństwa. 18 lipca Rosja zdobyła relikwie świętego Sergiusza z Radoneża, wielkiego cudotwórcy. Ku pamięci małżonków Piotra i Fevronii obchodzony jest Dzień Rodziny, Miłości i Wierności.

Sierpnia

Dwa podstawowe wakacje z jasnymi datami. 19 sierpnia jest dedykowany Przemienienie Pańskie i Zbawiciel. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny miało miejsce 28 sierpnia, kiedy zmarł Najświętszy Theotokos. Stąd nazwa Wniebowzięcietrwający od 17 sierpnia do 28 sierpnia. Drugiego dnia pojawia się Ilyin, równie znaczący jak Mikołaj Cudotwórca. 9 sierpnia został przekazany ku pamięci Panteleimona, uzdrowiciela i wielkiego męczennika, zwyczajowo modli się za chorych. 10 sierpnia Smoleńska Matka Boża świętuje swój dzień. 14 - Oszczędność miodu, noszenie Życiodajnego Krzyża.

Wrzesień

11 września 2020 r., Poświęcony Ścinaniu Głowy samego Jana Chrzciciela, nie został uznany za dwudziesty, pamiętajcie o śmierci tego świętego. 21-go maja miejsce Narodzenia Pańskiego. 27 - Podwyższenie Krzyża Pańskiego. 30 - Wiara, nadzieja, miłość i ich matka Sophia.

Październik

Okładka przychodzi 17 października, data święta jest stała, spotykają się jesień i zima. Welon staje się czasem modlitwy za kobiety, które chcą się pobrać.

Listopad

Od XVII wieku, 7 stycznia, obchodzone jest święto Matki Boskiej Kazańskiej. Następnie, wiele wieków temu, Polacy zostali wydaleni z Rosji. 8 - Wielki Męczennik Dmitrij Solunsky pojawił się po bitwie pod Kulikowo. Począwszy od 28 Świąteczny post.

Grudnia

Kiedy rodzice Dziewicy Maryi modlili się za jej narodziny, przysięgli oddać dziewczynę do świątyni. Dziecko miało trzy lata i została przywieziona na tonsurę jako zakonnica - to wydarzenie obchodzone jest 4 grudnia. A 13. wspominają Świętego Andrzeja, patrona Ojczyzny. 19 grudnia - Mikołaj Cudotwórca, jeden z ważnych świętych, patronuje podróżnikom i żeglarzom.

Z filmu dowiedz się, czy można pracować podczas prawosławnych świąt 2020:

O kościele i postach:

Obejrzyj wideo: Nie należy Żydów oceniać tak samo źle; błędem jest stawianie wszystkich pod jedną kreska. . (Styczeń 2020).

Zostaw Swój Komentarz