Jakie nowe technologie pojawią się w 2020 r

Ludzie czekają na nadejście nowego roku 2020 z radością i nadzieją. Ale są tacy, którzy każdego dnia pracują nad tworzeniem nowych technologii i wynalazków, które pozwolą nam stworzyć lepszy, ciekawszy i bezpieczniejszy świat. Prace nad nimi trwają od lat i dlatego można przewidzieć, jakie zmiany pojawią się w 2020 r.

Najnowsza technologia informacyjna w 2020 r

W naszych czasach technologia informacyjna rozwija się szybciej niż jakikolwiek inny obszar myśli ludzkiej i naukowej. Dla rosnącej liczby ludzi stają się nieodłączną częścią życia codziennego, bez którego, jak się wydaje, świat zacznie się rozpadać. Już dziś nie można wyjść gdzieś bez możliwości łączenia się z Internetem, przesyłania informacji o sobie w sieciach społecznościowych, dzielenia się wrażeniami z tego, co właśnie widziałeś.

Wkrótce zapowiadają wprowadzenie technologii 7G. Będzie dostępny w dowolnym miejscu na świecie, umożliwi komunikację, dzielenie się wiadomościami, zapoznanie się z tym, co stało się z rodziną i przyjaciółmi.

Pobieranie dowolnej zawartości zajmie kilka sekund.

Być może wiadomości będą tworzone i rozpowszechniane przez wszystkich, którzy tego chcą. Istnieje opinia, że ​​będzie tyle kamer internetowych, że informacje z nich przechowywane będą w jednej bazie danych.

Do 2020 r. Naukowcy i badacze obiecują pojawienie się nowych rozwiązań komputerowych. Duże komputery stacjonarne, laptopy, a nawet smartfony to już przeszłość. Opracowany zostanie komputer na rękę - bransoletka, która łączy funkcje i możliwości wszystkich tych urządzeń. Nowe technologie udostępnią mu procesor, ekran, wysuwaną klawiaturę. Jego moc i wydajność wystarcza do pracy, gier, oglądania filmów.

Filmy można oglądać na zwijanym telewizorze. Możesz go umieścić w dowolnym miejscu. Dogodnie takie urządzenie podczas przenoszenia, przenoszenia. Prototypowe urządzenie zostało już utworzone przez LG. Mamy nadzieję, że powstanie prawdziwy ekran 3D. Opiera się na obrocie płaszczyzny, która z powodu bezwładności widzenia osoba zamienia obraz dwuwymiarowy w trójwymiarowy.

Informacje oblewają współczesnego człowieka w ogromnych ilościach. Nie zawsze jest możliwe pełne przetwarzanie, przechowywanie i zapamiętywanie wszystkich informacji. Teraz jest nagrywany na dyskach, ale wychodzą z nich tylko tekst, zdjęcia i filmy. Technologia przechowywania 5D zostanie wkrótce przedstawiona. Z dysków będzie można odtworzyć letni chłód, opad kropel deszczu, aromat świeżego poranka. 5 pomiarów zostanie zdigitalizowanych. Pojemność dysku wynosi 360 terabajtów. Temperatura, którą wytrzyma, wyniesie około 1000 °.

Innowacyjne wynalazki i osiągnięcia

Pomimo dużej uwagi w dziedzinie technologii informatycznych, nowe produkty czekają w innych dziedzinach nauki i życia. Tak więc w 2020 roku samochody, autobusy napędzane autopilotem pojawią się na drogach publicznych. Takie samochody już tam są, są aktywnie testowane i używane. Takie samochody mogą parkować, zmieniać miejsce parkingowe. Ale to nie wszystko w odniesieniu do samochodów i ich bezpieczeństwa. Volvo obiecuje stworzyć system, który zapobiegnie prawdopodobieństwu wypadku. Aby to zrobić, pozwoli na specjalne echosondy i radary.

Możliwe jest, że z czasem w niektórych miastach światła drogowe zostaną zniesione. Ruch będzie regulowany przez zautomatyzowane systemy. Być może podobna technologia zostanie wprowadzona w nowo wybudowanych miastach, których rozwój jest już w San Francisco.

Dystrybucja otrzyma nowe pojazdy. Po zamówieniu pizzy w piątek wieczorem nie możesz czekać na dostawcę, dron dostarczy ją na gorąco za kilka minut. Być może nie będziesz musiał iść do sklepu po niektóre artykuły gospodarstwa domowego. Popularność drukarek 3D wzrośnie, aby niektóre rzeczy można było tworzyć w domu.

Sztuczna inteligencja będzie aktywnie wykorzystywana w ekonomii, rachunkowości i branżach wymagających kontroli bezpieczeństwa i audytu. W rezultacie wiele procesów zamieni się w zautomatyzowane.

Bioinżynieria i medycyna

Oczekuje się nowych osiągnięć, technologii inżynierii genetycznej i medycyny. Oczekuje się, że naukowcy dowiedzą się, jak edytować geny. Umożliwi to dostosowanie sekcji DNA odpowiedzialnych za niepożądane czynniki, na przykład niebezpieczne choroby. Jest to szansa na pozbycie się raka, cukrzycy i poważnych chorób dziedzicznych. Życie milionów ludzi zostanie uratowane.

Zwycięstwo nad starością, które przepowiedział S. Hawking, oznaczać będzie tworzenie analogów ludzkiego ciała. Z ich pomocą będzie można przywrócić funkcjonalność organizmu. Jednak niektóre analogi zostały już utworzone. To ręka, która wyczuwa wszystko, czego dotyka. Serce, które nie działa wadliwie, bez pulsu. Być może przyszłe technologie stworzą materiał, który można wykorzystać do tworzenia nowych narządów za pomocą drukarki 3D. Wydajność i jakość nowego materiału zapobiegnie odrzuceniu przeszczepionych części.

Trwają prace nad stworzeniem tabletów, które będą miały efekt niezbędny dla konkretnej osoby, biorąc pod uwagę cechy jego ciała, przeciwwskazania. Trwają badania w dziedzinie produkcji żywności. Owoce, warzywa mogą być uprawiane dla ludzi nie na zwykłej ziemi, ale w specjalnych rozwiązaniach. Być może wtedy cały świat nie pozostanie głodny.

Prace nad nowymi technologiami, które można wdrożyć w 2020 r., Prowadzone są w różnych dziedzinach nauki. Są to technologie informacyjne, transport samochodowy, biologia, medycyna. Postępy pozwolą ci zbliżyć się do przyjaciół, pozbyć się niedogodności związanych z korkami, leczyć złożone choroby.

Z filmu dowiesz się o fajnych technologiach, które pojawią się w 2020 roku:

Zobacz TOP najnowszych technologii w najbliższej przyszłości:

Obejrzyj wideo: Do 2100 r. świat zmieni się nie do poznania (Kwiecień 2020).

Zostaw Swój Komentarz