Pożyczony w 2020 roku

Wielki Post - wielodniowa abstynencja od większości potraw i emocjonalne oczyszczenie. Ponadto służy jako etap przygotowawczy do spotkania bardzo ważnego święta dla wszystkich chrześcijan - Wielkanocy. Cały okres ścisłej abstynencji wynosi czterdzieści dni, zgodnie z tradycjami biblijnymi. Właśnie tyle dni Jezus spędził na pustyni, wędrując i nie mając okazji wydostać się z okropnego piekła. Zbawiciel pościł dokładnie sześć tygodni, a Wielki Wielki Post powstał na cześć tego wydarzenia.

Wielki Post 2020: początek i koniec

Ponieważ Wielkanoc nie ma ustalonej daty, wszystkie poprzedzające ją wydarzenia również się różnią. Wydarzenie takie jak Wielki Post oczywiście zależy również od Jasnej Niedzieli i zawsze przypada na inny numer kalendarza.

Aby poprawnie obliczyć datę abstynencji, ważne jest, aby pamiętać o kilku obowiązkowych zasadach. Odpowiadając na pytanie: jaka data Wielkiego Postu rozpoczyna się w 2020 r., Należy zauważyć, że ten post zawsze zacznie się w poniedziałek i to się nigdy nie zmienia. Niezależnie od roku początek Wielkiego Postu zbiega się z pierwszym dniem tygodnia. Oficjalnie przestań pościć w Wielkanoc, ao tym dniu należy mówić. Ponieważ niedzielę Chrystusa uważa się za dzień rozmowy, koniec postu zaczyna obowiązywać o północy, w sobotę przed Wielkanocą.

Wielki Post rozpoczyna się 2 marca 2020 r., A kończy 18 kwietnia 2020 r

Funkcje Wielkiego Postu

Kiedy człowiek powstrzyma się od fast foodów przez czterdzieści długich dni, musi wyraźnie zrozumieć swoje motywy. Jaki jest cel tego ważnego aktu? Bardzo często zdarza się, że ludzie źle interpretują istotę postu i starają się osiągnąć całkowicie obce cele. Na przykład dziewczyny widzą w Wielkim Poście okazję, aby przejść na dietę i schudnąć. Pewna część postu po prostu ślepo podąża za modą lub po prostu stara się pozostać na tej samej długości fali. Podobno tak nakazuje społeczeństwo i należy to robić poprawnie. Jednak znaczenie abstynencji nie polega na poście, ale bardziej na duchowym oczyszczeniu. Nie wystarczy oczyścić ciało odpowiednią dietą, konieczne jest odnowienie duszy, aby stać się czystszym z psychologicznego punktu widzenia. I tylko dzięki duchowej abstynencji możliwe jest przygotowanie się na Jasną Niedzielę.

W wyznaczonym terminie nie wystarczy odmówić tylko produktów pochodzenia zwierzęcego. Trzeba nastroić się w łaskawy nastrój, myśleć pozytywnie, nie życzyć nikomu zła, nie przeklinać. Wymagania postu są proste i sprowadzają się do pokuty i pokory, a następnie do duchowego oświecenia. Zabrania się chodzenia do miejsc rozrywki podczas Wielkiego Postu, takich jak kluby nocne, restauracje, a nawet kina. Powinieneś odrzucić zaproszenie na ślub, ponieważ nie można być w ciszy, bez rozrywki i przestrzegać diety. Pokarm duchowy należy ogólnie zminimalizować. Nie powinieneś długo oglądać programów telewizyjnych, czytać literatury rozrywkowej, grać i plotkować z przyjaciółmi.

Wielki Tydzień

Najtrudniejsze do zachowania abstynencji są ostatnie sześć dni pozostałych do Wielkanocy. Ten tydzień nazywa się Wielkim Tygodniem i jest bardzo odpowiedzialny. Według słowiańskich książek kościelnych słowo „pasja” oznacza „cierpienie”, dlatego tydzień nazywa się namiętnym, czyli nasyconym cierpieniem. Prawosławni czasami nazywają ten tydzień nie namiętnym, ale wielkim. I każdy dzień tygodnia ma przedrostek „Wielki”: Wielki Poniedziałek na początku i Wielka Sobota w finale. Cały tydzień poświęcony jest cierpieniom, przez które Chrystus musiał przejść. Najpierw Ostatnia Wieczerza, potem sąd, ukrzyżowanie i tak dalej, aż do tragicznego wydarzenia - pochówku Syna Bożego.

Znaczenie dni Wielkiego Tygodnia

Najtrudniejsze dni tygodnia to środa, piątek i sobota. Poniedziałek jest czasem na zapamiętanie Józefa, o którym mowa w Starym Testamencie. Niezwykle ważnym tematem jest przypowieść o drzewie figowym, którą Chrystus przeklął. Zgodnie z tradycją Jezus, szukając pożywienia, natknął się na drzewo figowe. Okazało się to jednak bezowocne i gniewny Stwórca przeklął go. Metaforycznie klątwa związana jest z duszą, która nie wydaje żadnych owoców: pokuty, modlitwy i wiary.

Wtorek jest związany z tak ważnym wydarzeniem, jak wydalenie wszystkich kupców i faryzeuszy ze świątyni przez Pana. Zwyczajowo składa się hołd wszystkim kazaniom duchowym, z którymi Jezus przemawiał do ludzi. Wspaniałe środowisko jest niezwykłe ze względu na wspomnienia, jak Judasz zdradził Zbawiciela i sprzedał go za trzydzieści srebrników. Ważne jest, aby podkreślić samą decyzję o przekazaniu Nauczyciela faryzeuszom. Czwartek jest związany z Ostatnią Wieczerzą i wydarzeniami, które nastąpiły później. W szczególności po wieczerzy Chrystus dokonał mycia stóp swoich uczniów. Następnie Jezus udał się na nocną modlitwę, gdzie pochwycili go strażnicy. Piątek jest dniem na odniesienie do okresu sądu, egzekucji i jego strasznej śmierci na krzyżu. Po męczeństwie Syn Boży został pochowany w sobotę, po czym jego nieśmiertelna dusza zstąpiła do piekła. Zbawiciel przekazał wiadomość o swoim bliskim zmartwychwstaniu w ciemność. Tego samego dnia błogosławiony ogień zstępuje na wiernych w Jerozolimie.

Co możesz, a czego nie możesz jeść podczas postu

Czterdzieści dni abstynencji jest poważnym sprawdzianem dla chrześcijan, a ten post trwa najdłużej i ma najbardziej surowe zasady. Wielki Tydzień jest uważany za najbardziej ograniczony i najsurowszy. Jeśli chodzi o menu w Wielkim Poście, jego kluczowy zakaz sprowadza się do odrzucenia żywności pochodzenia zwierzęcego. Wszystko, co nie było uprawiane na ziemi, ale wcześniej było żywym organizmem, jest ściśle wyłączone z diety ubogiej. Obejmuje to wszelkie mięso, a nawet kurczaka, a także półprodukty mięsne. Wszystkie rodzaje podrobów, takie jak wątroba, serce, wątroba i inne, nie powinny pojawiać się na stole.

Zabronione są również wszystkie produkty podawane przez zwierzęta: mleko i żywność na jego bazie, jajka i sosy, zwłaszcza majonez. Ponieważ białko jaja jest częścią sosów, nie wolno jeść. W żadnym wypadku nie należy pić alkoholu podczas Wielkiego Postu. Czasami jednak nie wolno pić trochę czerwonego wina, dopuszcza się również pewną część ryb.

Posiłki według dnia tygodnia

Niesamowicie surowy jest pierwszy tydzień postu, który ma wiele zakazów i ograniczeń. Przez pierwsze siedem dni nie można jeść gorącego jedzenia, ryb, wina i jakiegokolwiek rodzaju oleju, nawet warzyw. Po pierwszym tygodniu powinno nastąpić pewne złagodzenie diety i pozwolić się nieco zrelaksować. Tak więc w poniedziałek, środę i piątek dozwolone jest suche jedzenie, to znaczy wchłanianie zimnego jedzenia gotowanego bez dodatku oleju. We wtorek i czwartek można jeść gorące dania, jednak zaleca się powstrzymanie się od oleju. Ale w sobotę i niedzielę jedzenie może być gorące i na maśle. Dopuszczalne jest również picie czerwonego wina, aby pamiętać o Krwi Chrystusa.

Wielki Tydzień charakteryzuje się również większym nasileniem i na ogół pożądane jest zmniejszenie liczby posiłków do jednego dziennie. Możesz zjeść raz wieczorem po pojawieniu się pierwszej gwiazdy. Dobra Sobota w ogóle powinna minąć bez jedzenia i dopiero po północy Wielki Post można uznać za zakończony. Wyjątkiem od ograniczeń są święta - Zwiastowanie i Niedziela Palmowa. W te dwa święta możesz sobie pozwolić na cieplejsze z masłem, a nawet owoce morza. Zaleca się urozmaicić posiłek lampką czerwonego wina.

Dlatego bardzo ważne jest, aby ograniczyć swoje pasje i pragnienia, aby móc zatrzymać się i spojrzeć świeżo na swoje życie. Tylko poprzez oczyszczenie ciała i samodyscyplinę można dojść do oświecenia i uświadomić sobie prawdziwą istotę rzeczy. Ale musisz skoncentrować się na duszy, a nie tylko myśleć o niemożliwości jedzenia swoich ulubionych potraw. Ponadto, jako odpust dla każdego postu, są specjalne dni, w których można spożywać ryby, olej i wino.

Wielkopostne menu na każdy dzień:

Obejrzyj wideo: Czartoryski: Decyzja Trumpa jest związana z wyborami w 2020 r. Floryda to ważny stan w USA (Styczeń 2020).

Zostaw Swój Komentarz