Dzień Karny 2020

Są święta, o których istnieniu wie cały kraj. Są obchodzone szeroko, na wielką skalę. Inne są lepiej znane wąskiemu kręgowi profesjonalistów, ich przyjaciół i krewnych. Jednym z najnowszych jest Dzień Śledczy. Pracownicy tego departamentu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wybrali życie poświęcone służeniu ludziom związanym z ryzykiem, pogoni za prawdą.

Kiedy odbędzie się Dzień Śledczy w sprawie karnej w 2020 r

Pracownicy wszystkich departamentów departamentu śledczego w tym kraju obchodzą swoje święto zawodowe 5 października. Data jest wyraźnie ustalona, ​​nie zmienia się pod wpływem jakichkolwiek czynników. Śledczy, pracownicy działu operacyjnego, laboratoria kryminologiczne i inni pracownicy, których działania są związane z zapobieganiem, ujawnianiem przestępstw, są zdarzeniem.

W 2020 r. Rosyjski dzień śledztwa kryminalnego przypada w poniedziałek 5 października.

Święto nie jest świętem państwowym, dlatego bohaterowie okazji będą musieli pracować zgodnie ze zwykłym harmonogramem pracy do 2020 r. Pracownicy odpowiednich działów w tym dniu idą do pracy, ryzykują życiem, aby zapewnić porządek i dobrobyt mieszkańców kraju.

Trochę historii

Zawód śledczego kryminalnego stał się popularny i znany po premierze filmu „Miejsce spotkania nie można zmienić”, ale wakacje i historia specjalności nie są związane z filmem. Data wakacji jest raczej odzwierciedleniem losu prawdziwych ludzi. Tak więc prototyp Gleb Zheglov był pracownikiem UGRO Stanislav Zheglov.

Pojęcie „śledztwa karnego” istniało jeszcze w czasach Imperium Rosyjskiego. Po zniesieniu pańszczyzny liczba przestępstw związanych z kradzieżami i rozbojami gwałtownie wzrosła. Cesarz Aleksander II zdecydował o potrzebie utworzenia policji detektywistycznej w celu ustabilizowania sytuacji, ograniczenia przestępczości w Petersburgu. Później, w 1908 r., Wydano dekret określający tworzenie specjalnych jednostek detektywistycznych. W 1918 r. Decyzją NKWD zamiast biur detektywistycznych zorganizowano Tsentororoisk. Stało się to 5 października. Działania odnowionej organizacji związane były z egzekwowaniem prawa, walką z bandytyzmem, dochodzeniami kryminalnymi, działaniami poszukiwawczymi. Później wakacje wszystkich śledczych i współpracujących z nimi osób w poszukiwaniu sprawiedliwości i prawdy zostały zsynchronizowane z tą datą.

Dziś w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych funkcjonują jednostki i główny departament dochodzeń kryminalnych. To jeden z najważniejszych działów ministerstwa. Działanie ma na celu zapobieganie popełnieniu przestępstw, ich ujawnieniu, wykryciu zaginięcia lub podejrzenia o bezprawne działania ludzi, wdrożenie środków przeszukania.

Tradycje świętowania w Rosji

To święto zawodowe, w 2020 r., Będzie obchodzone przez wszystkich pracowników departamentu dochodzeniowego. Podczas swojego istnienia ukształtowały się specjalne tradycje. Szanowni pracownicy są nagradzani dyplomami, nagrodami, wręczani drobnymi upominkami, zachęcani innymi istniejącymi metodami. Na spotkaniach, specjalnie zorganizowanych imprezach świątecznych, dźwiękach wdzięczności rośnie ranga pracowników. Odbywają się koncerty, bankiety, imprezy firmowe, w których bierze udział większość pracowników jednostek dochodzeniowych.

Większość wydarzeń ma wąski charakter - tylko dla pracowników. Niemniej jednak informacje o wakacjach są również podawane do wiadomości publicznej. Telewizja emituje filmy o pracy śledczej. Taśma „Miejsce spotkania nie może być zmienione”, „Gangster Petersburg” pozostaje niezmieniona.

Znaczenie zawodu

Trudno przecenić znaczenie pracy śledczych. Bez nich osady, zwłaszcza duże miasta, zamieniłyby się w siedliska niekontrolowanej przestępczości, a życie zwykłych ludzi byłoby w ciągłym niebezpieczeństwie. Śledczy i osoby współpracujące z nimi w celu wykonania niektórych zadań badają nielegalne działania, podejmują działania w celu poszukiwania przestępców, identyfikowania ofiar i zapobiegania popełnianiu przestępstw. Są zaangażowani w rozwiązywanie oszustw handlowych, morderstw, kradzieży, kradzieży, rozboju, aktów bandytyzmu, terroryzmu, szukają skradzionych towarów, szukają zaginionych osób.

Każdego roku śledczy w Rosji ujawniają około 45 tysięcy przestępstw związanych z kradzieżą, rozbojami, około 20 tysięcy przypadków morderstw. W sumie ujawnienie stanowi około 70% wszystkich nielegalnych działań.

Ważną rolę odgrywają śledczy w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się broni, narkotyków i fałszywych produktów. Większość pracowników wyróżnia się odpornością na niebezpieczne okoliczności, męstwem i chęcią ochrony zwykłych ludzi przed przestępcami. Specjaliści muszą być w stanie dokładnie rozważyć wszystkie okoliczności, szybko podejmować decyzje.

Zobacz także gratulacje z okazji Dnia Pracowników Śledczych:

Obejrzyj wideo: HIT!! NOWOŚĆ!! PANINI FIFA 365 ADRENALYN XL 2020 - DISPLAY BOX UNBOXING - 24 SASZETKI - JEST RARKA! (Grudzień 2019).