Wymiana prawa jazdy w 2020 r

Gdy dane osobowe danej osoby ulegną zmianie lub dokumenty są po prostu utracone, musisz zmienić prawo jazdy na czas. Większość Rosjan zaniedbuje tę procedurę, zaniedbując zasady i prawa. Odraczając proces wymiany na później, obywatele stwarzają sobie niepotrzebne problemy i trudności. Lepiej wdrożyć wszystko na czas, kierując się obowiązującym prawem. Ponadto w 2020 r. Wejdą w życie pewne poważne zmiany dotyczące otrzymania prawa jazdy.

Powody zastąpienia prawa jazdy w 2020 r

Jak wiecie, dokument dający obywatelowi prawo do prowadzenia pojazdu nazywa się prawem jazdy. Zgodnie z obecnymi standardami Federacji Rosyjskiej okres jej ważności jest ograniczony i wynosi 10 lat. Odliczanie rozpoczyna się od dnia, w którym dokonano ekstradycji. Kierowcom udaje się nie brać tego pod uwagę, nadal jeżdżą z wygasłymi papierami. Za to zaniedbanie przewidziana jest znaczna grzywna, która będzie musiała zostać zapłacona dobrowolnie lub siłą.

Aby zastąpić dany certyfikat w 2020 r., Potrzebne będą odpowiednie podstawy:

 1. Prawa zostały bezpowrotnie utracone;
 2. „Skorupa” otrzymała mechaniczne uszkodzenie lub inne uderzenie;
 3. Kategorie uległy zmianie, na przykład po zdaniu egzaminu;
 4. Poziom zdrowia kierowcy zmienił się: słuch zmniejszył się, wzrok pogorszył się, a niepełnosprawność została osiągnięta;
 5. Dane osobowe uległy zmianie: pełne imię i nazwisko.

Rząd Federacji Rosyjskiej przedstawił kolejną zasadę, która jest dostępna do użycia. Kierowca może zastąpić dokumenty bez wyjaśnienia, podejmując osobistą inicjatywę.

Nawet dostarczenie dodatkowych dokumentów w 2020 r. Nie jest wymagane. Takie przypadki obejmują: rozmazany wydruk, brzydkie zdjęcie, nieatrakcyjny wygląd pokoju.

Rosyjscy właściciele samochodów często nie dbają o swoje prawa, gdy pogarszają się ich warunki zdrowotne. Jest to jednak wymagane przez prawo, a przy ustalaniu faktu ukrywania danych obywatela będzie on zobowiązany do zapłaty grzywny. Jeśli wydano raport medyczny, a kierowca nie złożył wniosku o aktualizację, naruszył prawo.

Procedura ważności i odbioru

Nie obowiązuje już norma dawania świadectwa na ten sam okres, co stary. W 2020 r., Podobnie jak teraz, kwestia praw będzie realizowana natychmiast przez 10 lat. Ustawodawcy opracowali zasady, które mają zastosowanie, jeśli „skorupa” musi zostać zmieniona przed terminem, bez oczekiwania na oficjalny koniec kadencji. Aby to zrobić, musisz udać się do policji drogowej, zabrać ze sobą paczkę dokumentów, uiścić opłatę skarbową.

Zmieniła się również procedura aktualizacji tożsamości poprzednio wybranej w ramach deprywacji. Dziś tylko kierowcy, którzy w pełni zapłacili grzywnę, mogą ją odzyskać i zdać egzamin. Jeśli właściciel zaświadczenia był pijany podczas jazdy, musi mieć zaświadczenie lekarskie w ręce podczas kontaktu z policją drogową. Jest stosowany do głównego pakietu dokumentacji. Szczególna uwaga zasługuje na czas kontaktu z władzami. Jeśli zbliża się moment pozbawienia, musisz być na czasie 30 dni przed jego upływem.

Aby zmienić tożsamość, potrzebujesz:

 • Wniosek napisany w standardowej formie;
 • Paszport cywilny lub dokument tożsamości opatrzony adnotacją o miejscu zamieszkania lub rejestracji;
 • Prawo jazdy wygasło lub jest ważne, jeśli nie zostało utracone;
 • Zaświadczenie lekarskie ważne przez 2 lub 3 lata, jeśli stan zdrowia nie zmienił się;
 • Karta specjalna wydana przez szkołę nauki jazdy;
 • Zdjęcia wnioskodawcy są często robione na miejscu;
 • Potwierdzenie, że cło państwowe jest w pełni opłacone;
 • Dodatkowo: certyfikat potwierdzający brak zakazów wydawania nowych praw.

Chociaż najczęściej sami funkcjonariusze policji drogowej mogą złożyć wniosek i sprawdzić wszystkie niezbędne dane. Obecny stan rzeczy gwarantuje kierowcy uzyskanie certyfikatu w formie papierowej. Chociaż istnieją inicjatywy na rzecz innowacji - forma elektroniczna lub po prostu plastik.

Procedura wymiany prawa jazdy

Kierowcy będą mogli zmienić dokument w 2020 r., Tylko po otrzymaniu od obywatela wniosku standardowego typu. Można go przesłać w jeden z najwygodniejszych sposobów.

Skrócenie czasu formalności może osobiście odwołać się do policji drogowej, wówczas procedura potrwa kilka godzin. Drugą opcją jest skorzystanie z portalu usług publicznych, umówienie spotkania na stronie internetowej, a także zastosowanie. Jeśli wybierzesz tę konkretną metodę, możesz znacznie zaoszczędzić pieniądze, ponieważ płatności za pośrednictwem usługi wirtualnej są znacznie tańsze. W ten sposób udzielana jest znaczna zniżka na podatek państwowy.

Możesz przejść do najbliższego MFC, ale nie zawsze jest to wygodne. Rzeczywiście, Centrum przyjmuje tylko dokumenty od obywateli, a sam proces aktualizacji, jak poprzednio, jest powierzony sługom prawa. Aby nie musieć ponownie składać wniosku do MFC lub policji drogowej, musisz starannie ułożyć pakiet dokumentów. W końcu brak najmniejszej kartki papieru może spowodować odmowę przyjęcia.

Chcesz przystąpić do egzaminu czy nie?

Policja drogowa regularnie wyjaśnia, jakie są zasady zastępowania praw, ale obywatele nadal przebiegają, obawiając się ewentualnych trudności. Wielu próbuje odłożyć nieprzyjemny moment, obawiając się konieczności ponownego przystąpienia do egzaminu. Jednak policja drogowa ostro obala te założenia, wskazując na niską znajomość prawa przez Rosjan.

Egzamin jest obowiązkowy tylko dla zawodowych kierowców, ponieważ zdają oni wszystkie niezbędne certyfikaty w pracy. Inspektorzy starają się maksymalnie uprościć, a także przyspieszyć procedurę aktualizacji prawa jazdy. Nawet dostarczanie zdjęć należy już do przeszłości, są one wykonywane natychmiast.

Oczywiście prowadzenie samochodu to przyjemne hobby, a dla kogoś to sposób na zarabianie pieniędzy. Ale do tego konieczne jest posiadanie odpowiedniego certyfikatu, ważnego przez 10 lat. Zasady i procedura ich regularnego zmieniania stają się łatwiejsze. Ale jednocześnie prawa muszą być aktualizowane na czas.

Zobacz, jak szybko zmienić prawo jazdy w 2020 roku, odwiedzając MFC:

Procedura wymiany kierowcy przez policję drogową, MFC lub Służbę Państwową:

Obejrzyj wideo: Duża zmiana w systemie egzaminów PRAWA JAZDY w 2019! (Grudzień 2019).