Dzień Przedsiębiorcy 2020

Tylko po raz 13 w naszym kraju obchodzić będą takie święta, jak Dzień Przedsiębiorcy. Ale ta wyjątkowa uroczystość z każdym dniem nabiera niesamowitego rozmachu. Zdecydowano, aby wszystkie uroczystości odbyły się nie tylko na szczeblu regionalnym, ale także federalnym. Winowajcami wydarzenia są wszystkie osoby zaangażowane w działalność przedsiębiorczą w różnych dziedzinach. Wszystkie z nich mają ogromny wpływ na gospodarkę kraju i przyczyniają się do dobrobytu ludzi.

Kiedy będzie dzień przedsiębiorcy w 2020 r

Święto, podobnie jak większość profesjonalnych wydarzeń, ma określoną datę i co roku nie przechodzi w inną datę. Wydarzenie nie zależy również od dnia tygodnia i jest regularnie obchodzone 26 maja, a rok 2020 nie będzie wyjątkiem. Pod koniec wiosny należy pogratulować wszystkim biznesmenom i osobom bezpośrednio zaangażowanym w działalność prywatną. Chociaż przedsiębiorcy mają swój własny dzień ze statusem państwowym, nie oznacza to, że jest to święto państwowe.

W 2020 r. Dzień Przedsiębiorcy w Rosji przypada we wtorek 26 maja. Ale na Ukrainie święto będzie obchodzone 6 września.

Ponieważ będzie to dzień powszedni, nic nie powinno się zmienić w zwykłym rytmie pracy wielu rosyjskich biznesmenów. Ale w swoim napiętym harmonogramie pracy musisz znaleźć czas na zajęcia rekreacyjne. A wieczorem przedsiębiorcy prawdopodobnie wolą zorganizować ucztę z rodziną i przyjaciółmi.

Wybór terminu urlopu nie jest przypadkowy i spontaniczny, ponieważ 26 maja w naszym kraju rozpoczęła się oficjalna era przedsiębiorczości. W ZSRR w 1968 r. Podpisano ustawę „O współpracy”, która stała się impulsem do nowego kierunku i rozwoju gospodarczego.

Trochę o historii wakacji

Oficjalne zatwierdzenie święta przedsiębiorców nastąpiło w 2007 r. W tym czasie prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret. Ale od tego czasu skala zabawy tylko wzrosła, a nowe wydarzenia są dodawane do daty. Ponadto poszerza się także geografia obchodów, obejmując coraz więcej miast i regionów.

Ale pojawienie się przedsiębiorczości zaczęło się w odległej przeszłości, wiele stuleci przed XXI wiekiem! Pierwszych kupców wspomniano w papirusie ze starożytnego Egiptu. Nawet wtedy wszyscy nieuczciwi przedsiębiorcy zostali skazani na surową karę, a na ten temat wydano surowe prawo, nakazujące egzekucję oszustów. A formy własności prywatnej istniały przez cały czas, w wielu stanach. Imperium Rosyjskie było bogate w kupców, z których najbardziej znanymi są bracia Demidov. Stali się założycielami pierwszej fabryki produkującej broń imperialną.

Utworzenie ZSRR nie gwarantowało żadnej własności prywatnej, ale obywatelom nadal udało się dokonywać transakcji, a nielegalnie handlować towarami, świadczyć nielegalne usługi. Legalizację biznesu można było zaliczyć dopiero na przełomie lat 80. i 90., kiedy władze podpisały niezbędne prawo. Od tego czasu minęło wiele czasu i przez lata biznesmeni stali się wiarygodnym fundamentem gospodarki państwowej. Jeśli wcześniej podejście do przedsiębiorców było, delikatnie mówiąc, pogardliwe, dzisiaj zawód ten jest uważany za niezwykle prestiżowy. Co więcej, ci działacze muszą pracować siedem dni w tygodniu, w warunkach strasznej konkurencji. Nawet w czasie wakacji muszą podejmować ryzyko i podpisywać intratne umowy.

Tradycja świętowania

Zwyczajowo obchodzi się dzień przedsiębiorcy z obowiązkowym organizowaniem określonych wydarzeń. Należą do nich: warsztaty, prezentacje, konferencje i inne. Podczas tych uroczystych spotkań najlepsi specjaliści opowiadają swoje historie sukcesu, ujawniają tajemnice prowadzenia negocjacji biznesowych, przeprowadzają konsultacje i odpowiadają na pytania.

Coraz częściej w te święta organizowane są wystawy technologiczne pokazujące osiągnięcia i innowacje naszych czasów. Na przykład w Petersburgu co roku odbywa się Międzynarodowe Forum Ekonomiczne. Podczas tego wydarzenia gromadzą się kupcy wszystkich stopni, do których dołączą zagraniczni goście, rosyjscy urzędnicy i parlamentarzyści, odnoszący sukcesy ekonomiści. Forum postanowiło rozwiązać podstawowe problemy, podpisać umowy niezbędne do wzmocnienia rosyjskiej gospodarki. Na cześć święta władze regionalne przyznają nagrody najlepszym przedsiębiorcom, którzy dawali przykład w różnych nominacjach. Postanowili uroczyście przedstawić granty, certyfikaty, certyfikaty, dyplomy i inne nagrody. Urzędnicy wygłaszają przemówienia gratulacyjne, a następnie program koncertowy. W finale organizowany jest bankiet, na którym wszyscy chwalą tę okazję.

Interesujące fakty o przedsiębiorcach

Święta wszystkich przedsiębiorców to dobry powód, aby dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy:

  • Według statystyk 18 osób na planecie 1 to liczba ekonomiczna.
  • I większość z tych aktywistów mieszka w Ugandzie, gdzie ich udział masowy wynosi prawie 30% całej populacji.
  • Ponad jedna trzecia wszystkich globalnych przedsiębiorstw jest własnością kobiet.
  • Najbardziej komfortowe warunki prowadzenia działalności gospodarczej odnotowano w Ameryce, chociaż Stany Zjednoczone zajmują tylko 42 miejsce w rankingu liderów.

Wśród różnorodnych świąt na dużą skalę Dzień Przedsiębiorcy jest młody i interesujący. Ustanowienie tej uroczystości miało miejsce w 2007 roku, ale starożytni Egipcjanie są uważani za pierwszych kupców.

Zobacz gratulacje z okazji Dnia Przedsiębiorcy Rosji 2020:

Obejrzyj wideo: Pomysł Na Biznes - 5 Moich Faworytów! (Luty 2020).

Zostaw Swój Komentarz