Ostatnie połączenie w 2020 r

Po ukończeniu szkoły ostatni dzwonek zadzwoni dla wszystkich absolwentów w 2020 roku, a wiele tradycji i różnych emocji związanych jest z tym świętem. Ktoś dzwonek wywołuje nostalgię w ostatnich latach szkolnych, a ktoś nie może się doczekać wejścia w dorosłość. Niektóre dzieci płaczą z udręki pożegnania na nauczycieli i kolegów z klasy, podczas gdy inne, wręcz przeciwnie, cieszą się wolnością od nudnych lekcji.

Kiedy ostatnie połączenie nastąpi w 2020 r

To święto szkolne odbywa się we wszystkich miastach i miasteczkach Rosji co roku, pod koniec maja. W 2020 r. To uroczyste wydarzenie przypada na 25 maja, ale korekty są zawsze możliwe. W końcu każda szkoła ma prawo przesunąć datę ostatniego połączenia na dogodniejszy numer, jeśli istnieją obiektywne powody. Ponieważ 25 maja to poniedziałek, większość administracji szkół najprawdopodobniej przeniesie go w piątek (o 22.05), czyli wydadzą go wcześniej.

W 2020 roku ostatni dzwonek w rosyjskich szkołach przypada 25 maja.

Proces zdobywania wiedzy jest niezwykle ważnym etapem w życiu każdej osoby. Dlatego równie ważne jest, aby pięknie i ciekawie pożegnać się z rodzimą szkołą. Dziękuję nauczycielom, oddajcie hołd wszystkim, którzy wkładają wiedzę w ich głowy i ze spokojną duszą chodźcie na ferie szkolne 2019-2020.

Trochę o historii wakacji

Przez wiele dziesięcioleci tradycją było wykonywanie ostatniego połączenia, którego historia sięga około 70 lat. Debiutami tej uroczystości były pokolenia radzieckich uczniów w wieku szkolnym, którzy już dziś zostali dziadkami. Przed tym znaczącym kamieniem milowym całe ukończenie cykli szkoleniowych odnotowano po prostu w auli, skromnej władcy z udziałem dyrektora i nauczycieli.

Święto ostatniego dzwonu zostało zatwierdzone oficjalnym dekretem radzieckiego Ministerstwa Edukacji, a stało się to w 1971 r. Wakacje miały się odbyć we wszystkich szkołach i były organizowane na dość wysokim poziomie. Nakaz władz zawierał konkretną datę oficjalnego wydarzenia, a numer ten odpowiadał 25 maja.

Pierwsze pożegnania z absolwentami wyróżniała fantastyczna powaga i piękno. Na zewnętrznym dziedzińcu każdej instytucji edukacyjnej urządzono świątecznego władcę, dyrekcja i zaproszeni goście wygłosili przeszywające przemówienia na pożegnanie, a nauczycielom zaprezentowano ogromną liczbę wspaniałych bukietów. Uczniowie wcześniej przygotowywali tańce i piosenki, aby pokazać swoje talenty publiczności. Od tamtych dni tradycja zaczęła dzwonić melodyjnym dzwonkiem, aby powiadomić publiczność o ostatnim telefonie.

W ubiegłym wieku zorganizowano wakacje dla dzieci, które ukończyły klasę 8 i 10. W przypadku pierwszej kategorii przyszedł czas na naukę w szkołach zawodowych i technicznych, a w drugiej - data ta ogłosiła potrzebę przedłożenia dokumentów do szkół wyższych. Oczywiście minęły lata, a cechy uroczystości uległy zmianie. Jednak istota wydarzenia nie zmieniła się przez dziesięciolecia, a dla każdej osoby dzwon szkolny jest symbolem końca roku szkolnego.

Tradycja świętowania

Przy tak długiej historii istnienia, z ostatnim wezwaniem, wiąże się wiele ważnych tradycji, które są przydatne zarówno dla absolwentów, jak i ich rodziców. Klasyczna linia jest zwykle podzielona na dwa etapy. Pierwszy oficjalny segment wakacji ma na celu nadać ton, zorganizować budowę. Kiedy wszyscy staną na swoich miejscach, reżyser wygłosi uroczyste przemówienie, przyznawane są wyróżnienia uczniom.

W drugiej części dzwonka szkolnego przewidziano program koncertowy, kiedy uroczystość staje się bardziej nieformalna. Po szkolnych wydarzeniach grupy same decydują, gdzie pójść na dalszą zabawę. Wiele klas rezerwuje sale w kawiarniach lub restauracjach, organizuje bankiety lub przyjęcia. Najbardziej aktywni absolwenci otrzymują dyplomy, dają im niezapomniane prezenty i medale. Chłopcy i dziewczęta, które wyróżniają się w życiu sportowym lub kulturalnym, zasługują na szczególną zachętę.

Finał każdej linii to procesja ucznia liceum, na którego ramieniu siedzi dziewczyna z pierwszej klasy i daje ostatni telefon. Pierwsi równiarki otrzymują małe prezentacje od starszej generacji, słowa pożegnalnego dźwięku.

Wydarzenia w Moskwie

W stolicy Federacji Rosyjskiej zwyczajowo odbywają się ostatnie rozmowy z wielkim szykiem w głównym budynku kraju - Pałacu Kremlowskim. Na uroczystość zapraszane są dzieci, które wygrały olimpiady, uczestnicy konferencji i zawodów sportowych. Każdy, kto wykazał się inteligencją i talentem, otrzymuje zaproszenia na bal na Kremlu.

Aby zostać uczestnikiem uroczystości, wystarczy odwiedzić oficjalną stronę Moskwy i wypełnić tam odpowiedni formularz. Formularz obejmuje wypełnienie pól takich jak „Zasługi osobiste” i „Osiągnięcia”. W wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci z dowolnego zakątka Rosji, a nie tylko Moskale. Triumf na szczeblu rządowym jest niezwykle spektakularnym wydarzeniem, które pozostawia wspomnienie na całe życie. Tego dnia można podziękować wszystkim nauczycielom, wypowiedzieć słowa uczestnictwa za zdobytą wiedzę.

Świętujemy w innych krajach

Święto ostatniego połączenia w różnych krajach obchodzone jest z własnymi cechami:

  • Dla Amerykanów to wydarzenie zamienia się w przyjęcie dyplomowe, bardziej jak wydarzenie towarzyskie. Dziewczęta ubierają się w suknie wieczorowe, chłopcy zawsze noszą smokingi. Pod koniec wieczoru wybiera się króla i królową balu.
  • W Chinach wakacje stają się pożegnaniem ze wszystkimi atrybutami edukacyjnymi: książkami, długopisami, zeszytami i innymi przedmiotami.
  • Norwegowie organizują parady na dużą skalę, a święto nie kończy się prawie przez tydzień.

Zobacz gratulacje dla ostatniego zaproszenia 2020 dla absolwentów:

Piękne słowa dla nauczycieli:

Obejrzyj wideo: PowerPack for Advance Steel i BIM Designers Stairs&Railings - nowe możliwości dla projektantów stali (Grudzień 2019).