Wakacje w szkole według trymestru w latach 2019-2020

Zdobycie wiedzy jest najważniejszym etapem rozwoju każdej osobowości, dlatego konieczne jest kompetentne zorganizowanie tego procesu. Standardy pracy i odpoczynku dzieci w wieku szkolnym dyktują częste przerwy w szkole i minimalny stres psychiczny. Można to osiągnąć, dzieląc rok szkolny 2019-2020 przy pomocy wakacji na kilka trymestrów. Dzieci częściej odpoczywają, ale regularnie piszą także sekcje kontrolne.

O systemie szkolenia trymestru

Jedną z pierwszych zalet modułowego systemu edukacji docenili niemieccy nauczyciele, którzy wprowadzili to podejście do nauki w ubiegłym wieku. Oczywiście te trymestry, które są obecnie wprowadzane w rosyjskich instytucjach, zasadniczo różnią się od zagranicznego prototypu. Podstawą są niemieckie doświadczenia, aw systemie rosyjskim wprowadzane są dalsze korekty.

Dyscypliny w Federacji Rosyjskiej nie są badane osobno przez 1 semestr, ale są rozciągnięte na cały rok akademicki 2019-2020. Istotna różnica polega również na tym, że letnie wakacje dla uczniów trwają 3 miesiące. W przypadku Rosjan rozważany plan dzieli 9 miesięcy na sześć bloków roboczych, a między nimi szkoła idzie na tygodniowy odpoczynek.

Według profesjonalistów trymery mają wiele zalet:

  • Po pierwsze, częsty odpoczynek zmniejsza obciążenie pracą, co zmniejsza stres psychiczny i emocjonalny, a obciążenie rozkłada się równomiernie.
  • Po drugie, w obecności trzech okresów szkolenia nauczyciele mają dokładniejszy system oceniania, co eliminuje możliwe problemy sporne.
  • Po trzecie, trymestry pomagają zmniejszyć częstość występowania, ponieważ wakacje często spadają na skoki infekcji wirusowych.

Oczywiście, ktoś cieszy się z takiego programu szkoleniowego, podczas gdy ktoś głosuje za jego eliminacją. Jakie problemy często mają rodzice uczniów? Przede wszystkim istnieje problem tego, kto będzie opiekował się dziećmi podczas wakacji, z trymestralnym systemem edukacji, a także trudno jest przystosować niektóre dzieci. W końcu ktoś po okresie „gromadzenia się” potrzebuje dużo czasu na zebranie się na studia.

Struktura roku szkolnego 2019-2020

Należy zauważyć, że pierwsze zaproszenie w roku akademickim 2019-2020 przypada 2 września, a ostatnie - 25 maja, możliwe jest przedłużenie studiów do 29 maja. Pierwsza połowa roku obejmuje moduły trwające 5 tygodni, a druga sześć miesięcy - po 6 tygodni.

W pierwszym trymestrze badania rozpoczną się 2 września i potrwają do 4 i 5 października (odpowiednio przez pięć dni i sześć dni). Wakacje rozpoczną się 7 października, a zakończą 13, aby dzieci poszły na zajęcia 14 października. Następnie, do 15 i 16 listopada, studenci uczą się, wyjeżdżając na wakacje od 18 do 24 listopada.

Drugi trymestr rozpoczyna się 25 listopada, a do 26-28 grudnia dzieci otrzymują wiedzę, po czym święta noworoczne w 2020 r. Rozpoczną się i zakończą 8 stycznia. Do nauki szkoły zostaną otwarte 9 stycznia, następne wakacje rozpoczną się od 17 do 24 lutego. Po studiach od 24 lutego do 3 i 4 kwietnia dzieci pójdą odpocząć od 6 do 12 kwietnia. Proces edukacyjny zostanie wznowiony 13 kwietnia i zakończy się 25 maja, tak aby lato się zaczęło święta od 26 maja do 31 sierpnia.

Harmonogram wakacji szkolnych

Pierwszy okres urlopowy przypada natychmiast w październiku i przypada na tydzień między 7 a 13 października. Szkoły z pięcioma dniami będą miały resztę 9 dni: 7 dni urlopu i weekendy. Początek drugiego urlopu pokazuje, że pierwszy trymestr akademicki jest zakończony. Reszta potrwa od 18 do 24 listopada.

Święta noworoczne, trzeci z rzędu, potrwają od 28 grudnia do 8 stycznia, czyli mniej niż zwykle. Pięć dni pozwoli ci odpocząć przez 12 dni: 10 wakacji i weekend. Zimowe transfery są możliwe, jeśli 4 i 5 stycznia pójdą do 9 i 10. Dzieci pójdą do szkoły 13 stycznia w poniedziałek. Po przeniesieniu odpoczynek będzie z rzędu 16 dni. Zaplanowane wakacje w lutym podczas trymestrów odbędą się w dniach 17–24 lutego.

Piąty okres urlopowy rozpocznie się 6 kwietnia i zakończy się 12. Ostatni szósty blok odbędzie się tak szybko, jak to możliwe, ponieważ obejmuje majowe wakacje 2020 roku. Program majowej pracy i odpoczynku nie został jeszcze zatwierdzony i istnieje prawdopodobieństwo długiego weekendu. Szóste wakacje rozpoczynają się 26 maja.

Możliwa regulacja czasu

Kwartalne granice bardzo często zmuszają szkoły do ​​przekształcania harmonogramów pracy i harmonogramów, co zdarza się rzadziej w przypadku podziałów trymestru. Dlatego powyższe daty pozostaną przybliżone i możliwe są pewne zmiany. Oczywiście nadal istnieje ryzyko poddania instytucji kwarantannie w latach 2019–2020 lub zatrzymania procesu badania z innych powodów. Ale zmiana czasu nie jest dozwolona przez więcej niż 2 tygodnie.

Nowym trendem w sferze edukacyjnej jest system trymestrów, wcześniej obcy Rosjanom. Ale starając się ustalić indywidualne ramy, Ministerstwo Edukacji Federacji Rosyjskiej opiera się na zagranicznych doświadczeniach, w wyniku czego wytwarzają produkt krajowy.

Obejrzyj wideo: Wakacje w ciąży - mini poradnik według mamyginekolog (Październik 2019).