Święto Dziękczynienia 2020

Wdzięczność to uczucie odczuwane przez osoby, które otrzymały pomoc lub wsparcie. Wspaniale jest, że osobne święto poświęcone jest tak pozytywnym emocjom, które mają swoje unikalne zwyczaje i tradycje. Nazywa się Święto Dziękczynienia, jako symbol odpowiedzi na życzliwość i ciepło. Obchody tego uroczystego wydarzenia są akceptowane wyłącznie w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, podczas gdy obywatele amerykańscy mają większą emocjonalność. Amerykanie uwielbiają rodzinne spotkania do tego stopnia, że ​​wszystkie sceny z hollywoodzkich filmów są całkowicie prawdziwe.

Kiedy będzie Święto Dziękczynienia w 2020 roku

Istnieje znacząca różnica między datami obchodów w Kanadzie i Ameryce. W Ameryce wygłaszają pochwały w ostatni czwartek listopada, podczas gdy Kanadyjczycy świętują święto w drugi poniedziałek października.

W 2020 r. Święto Dziękczynienia będzie obchodzone w Kanadzie 12 października (poniedziałek), a w USA 26 listopada (czwartek).

Bycie wdzięcznym za coś jest bardzo dobrym stanem, pokazującym, jak dana osoba jest blisko Boga. W końcu, gdyby pierwsi imigranci nie mieli szczęścia przeżyć w cudowny sposób, Ameryka Północna nadal mogłaby pozostać słabo zaludniona. W wąskim kręgu rodzinnym, odmawiając modlitwy, krojonego pieczonego indyka, Amerykanie i Kanadyjczycy będą obchodzić Święto Dziękczynienia w 2020 roku.

Wakacyjna historia

Święto Dziękczynienia ma szczególny związek z ważnymi wydarzeniami historycznymi. Faktem jest, że w 1620 r., 21 listopada, statki z pierwszymi imigrantami z Anglii zacumowano na brzegach Ameryki. Okręt flagowy nazywał się Mayflower, a jego pasażerowie planowali znaleźć szczęście na obcym kontynencie.

Ponieważ ludzie przybyli w ostatnie jesienne dni, niemal natychmiast po wylądowaniu, musieli zmierzyć się z nadejściem zimy. Większość niefortunnych Anglików, których było ponad 100 osób, po prostu nie mogła poradzić sobie z ostrym zimnem. Nie mogli żyć do dziękczynienia, ponieważ tragicznie zamarzli. Święto odbyło się w następnym roku bez nich, ponieważ nie było jedzenia, a dziesiątki istnień zgłosiło zimno. Ale zimowe zimno nie mogło trwać wiecznie i nadeszła długo oczekiwana odwilż. Tym, którym udało się przeżyć, udało się założyć kolonię Plymouth. Od tego momentu rozpoczęła się masowa osada Ameryki Północnej, która pozwoliła imigrantom znaleźć wspólny język z Indianami.

To rdzenni mieszkańcy, którzy również mieli „czerwoną twarz”, pomogli przetrwać „bladej twarzy”. Native American rzemieślnicy pokazali nowym rodakom zasady uprawy ziemi amerykańskiej, nauczyli, jak uprawiać lokalne uprawy rolne. W rezultacie rok później pielgrzymi mogli zebrać bogate żniwa, które przyniosły prawdziwe wakacje.

W tym czasie William Bradford pełnił funkcję gubernatora, który podjął inicjatywę podziękowania Panu za zbawienie ludzi z głodu. W 1621 r., Dokładnie 12 miesięcy po przybyciu na obce ziemie, koloniści świętowali pierwsze Święto Dziękczynienia. Na cześć uroczystości odbyła się kolosalna uczta, na którą zaproszono ponad stu Indian. Ale przez półtora wieku za triumfem ustanowiono tylko nieoficjalny status, o którym zauważono przypadkowo. To stało się świętem państwowym dopiero w 1789 roku, ponieważ w XVIII wieku powstały Stany Zjednoczone. George Washington podpisał odpowiedni dekret i zapewnił oficjalny status triumfu i wyznaczył 26 listopada na jego ustaloną datę.

Tradycja świętowania

Chwalenie i dziękowanie w gronie rodzinnym jest zwyczajowe, zapraszając na uroczystą kolację tylko najbliższych przyjaciół. Miejscem uczty jest zawsze dom należący do najstarszych członków rodziny. Na Święto Dziękczynienia na stole muszą znajdować się klasyczne potrawy: indyk, ciasto z dyni i słodkie ziemniaki. Historycy uważają, że właśnie te przysmaki ucieszyły pierwszych osadników u źródła triumfu. Cydr jabłkowy jest uważany za tradycyjny napój.

Przed rozpoczęciem uroczystego posiłku wszyscy członkowie rodziny powinni przeczytać wspólną modlitwę, która wysławia Pana za chleb powszedni. Inną ważną tradycją jest „ułaskawienie” indyka, przeprowadzane na trawniku w pobliżu Białego Domu. Prezydent i jego zastępca stoją przed opinią publiczną i uroczyście odczytają dekret o łaskawości ptaka. Po przeczytaniu indyk trafia do zoo.

Przed Świętem Dziękczynienia zwykle robi się dobre uczynki: rozdaje biednym bezpłatne posiłki, daje potrzebującym poczucie przyjaznego uczestnictwa. Często talerze z napojami są dystrybuowane przez głowę państwa.

Nie mniej tradycyjna jest parada prowadzona przez dom towarowy Masis. Procesja w kostiumach odbywa się w Nowym Jorku, zaczynając od Central Parku, a kończąc na 34th Street. Ponadto czwartkowy listopadowy czwartek to czas świątecznego meczu piłki nożnej.

Z filmu dowiedz się więcej o Święcie Dziękczynienia i jego tradycjach:

Obejrzyj wideo: Parafia pw. Św. A. Boboli - Rozpoczęcie Roku Szkolnego 20192020 Zespół Szkół Katolickich - Katolik (Kwiecień 2020).

Zostaw Swój Komentarz