Dzień Jedności Narodowej 2020

We współczesnym rosyjskim kalendarzu świątecznych i niezapomnianych dat jest jeden triumf, którego znaczenia nie każdy Rosjanin zdaje sobie sprawę - jest to Dzień Jedności Narodowej. Jednak dla wykształconego współczesnego człowieka wstydem jest nie znać historii jego państwa, dlatego spieszymy się opowiedzieć o historii, tradycjach i esencji jednego z najmłodszych, ale ważnych świąt współczesnej Rosji.

Kiedy będzie Dzień Jedności Narodowej w 2020 r

Należy zauważyć, że to święto państwowe Federacji Rosyjskiej nie zależy od zmiany okresów kalendarzowych, ponieważ jego data jest wyraźnie ustalona i nigdy się nie zmienia. Każdego roku 4 listopada wszystkie regiony Federacji Rosyjskiej obchodzą to ważne święto, a przyszły rok nie będzie wyjątkiem.

Tak więc w 2020 r. Dzień Jedności Narodowej przypada w środę - 4 listopada.

W związku z faktem, że święto przypada w środku tygodnia, wielu Rosjan naturalnie będzie miało pytanie, ale jak odpoczniemy w listopadzie 2020 r., Czy będą transfery i ile dni wolnych będzie w ogóle? Zobacz odpowiedź na to pytanie poniżej ...

Trochę o tradycjach i historii

Ponieważ święto ma przede wszystkim na celu wzbudzenie patriotycznego ducha, sposób jego świętowania jest odpowiedni. Zwyczajowo organizuje się pokojowe procesje i wiece, składa kwiaty pod pomnikami znaczących postaci historycznych, żołnierzy. W 2005 r. W Niżnym Nowogrodzie odsłonięto pomnik Minina i Pożarskiego.

Dla młodego pokolenia tworzone są festiwale tematyczne, wystawy, konkursy, które pomagają uzależnić się od historii państwa ojczystego i dowiedzieć się więcej o przeszłości ich ludu.

Dzień Jedności Narodowej poświęcony jest jednemu z najtrudniejszych okresów w naszym kraju. Incydenty, które zostaną omówione poniżej, datowane są na XVII wiek, kiedy na naszej ojczyźnie miały miejsce trudne wydarzenia, zwane czasem kłopotów.

Oprócz sporów politycznych, które niszczyły kraj, kolejna katastrofa dotknęła Rosję - głód i chude lata. Przez kilka lat praktycznie nie zbierano żywności z pól, ludzie umierali całe wioski, byli wyczerpani i wyczerpani. W tym czasie na tron ​​wstąpił Fałszywy Dmitrij Pierwszy, który okazał się polskim interweniantem, próbującym oszukać Rosjan, aby przywrócili ziemię do prawa do posiadania władzy.

Przez długi czas kraj znajdował się w poważnym stanie, dopóki popularna milicja dowodzona przez Minina i Pożarskiego położyła kres politycznej niezgodie i wyznaczyła nowy okres dla narodu rosyjskiego.

Jak się zrelaksować 4 listopada, oficjalny weekend

Samo święto po raz pierwszy pojawiło się w naszym kraju dopiero w 2006 roku i natychmiast zaczęło funkcjonować z najważniejszymi i najcenniejszymi wydarzeniami, które wpłynęły na historię państwa. Byłoby dziwne, gdyby takie wydarzenie było zwykłym dniem powszednim.

Aby ludzie mogli poczuć pełne znaczenie tego święta, rząd Federacji Rosyjskiej postanowił uczynić Dzień Jedności Narodowej świętem państwowym.

Oznacza to, że na cześć wakacji w 2020 roku będziemy mieli tylko jeden oficjalny dzień wolny - środa 4 listopada, przy czym 3.11 (wtorek) to dzień skrócony.

Bardziej szczegółowo zapoznasz się ze wszystkimi weekendami 2020 roku, możesz to zrobić dzięki zatwierdzonemu kalendarzowi produkcji, który znajduje się tutaj.

Z filmu dowiesz się wielu ciekawych faktów na temat historii Narodowego Dnia Jedności, wyboru daty święta oraz tradycji jego obchodów:

Obejrzyj wideo: Lewandowski: Dzięki Piątkowi grało mi się łatwiej (Kwiecień 2020).

Zostaw Swój Komentarz