Zakupy dla noworodka w 2019-2020 roku

Wzmocnić i dzielić się chwilą szczęścia z wyglądu małego dziecka na świat w wielu regionach Rosji postanowiły zasilić poziomie lokalnym. Z ich pomocą, młodzi rodzice otrzymają tzw kosz noworodka 2019-2020, którego skład jest ustalany przez same władze.

Wsparcie na poziomie regionalnym noworodków

Ostatnio w wielu regionach naszego kraju młodzi rodzice, po wypisaniu ze szpitala położniczego, zostali obdarowani rodzajem mini-niezbędnego zestawu dla dziecka. Niestety, program ten nie ma charakteru federalnego, ale ma nadzieję, że na utworzenie takich prezentów w latach 2019-2020 zostaną przeznaczone fundusze na wszystkie podmioty w naszym kraju.

Zwykle uruchomić program w regionie, przedstawicieli same władze. I gratulacje w tym momencie nowo przedstawionym rodzicom osobiście. W przyszłości odpowiedzialność ta spoczywa na szefach instytucji medycznych, którzy w imieniu urzędników gratulują kobietom porodowym i wręczają im prezenty. Jednym z pierwszych regionów Rosji, które rozpoczęły się w trakcie takich prezentów był Moscow region.

Co jest wliczone w koszu noworodka w Moskwie

W prawie każdym regionie Federacji Rosyjskiej, który uruchomił projekt zwany „koszykiem noworodka”, prezent składa się z ważnych i niezbędnych rzeczy w pierwszych dniach życia dziecka. Skład takiego prezentu może oczywiście być inny, ale istotą pozostaje zapewnienie rodzicom wszystkiego, co niezbędne, przez pierwsze tygodnie po urodzeniu dziecka.

Na przykład w Moskwie skład takiego prezentu w latach 2019–2020, który nazywa się „Nasz skarb”, jest drugą popularną nazwą takiego prezentu ”Pudełko od Sobyanin”, następujące:

1. Produkty higieny osobistej - waciki, specjalne nożyczki dla niemowląt, grzebień i szczotka do włosów, waciki, chusteczki nawilżane, waciki;
2. grzechotka;
3. sutek;
4. Butelka;
5. Cerata;
6. Gryzunok prorezyvatel lub zęba;
7. Kombinezony na sezon i płeć dziecka;
8. Ręcznik myjka dla dziecka;
9. pieluch;
10. Koc dla dzieci;
11. Termometr elektroniczny;
12. Elektroniczny termometr do wody;
13. Ubranie ciepło w zimie;
14. Pieluchy;
15. Suwaki;
16. Podkoszulki dla niemowląt;
17. Czapki;
18. Scratchy, trzewiki i slyunyavki;
19. Materac w wózku.

Warto zauważyć, że składniki takiego prezentu zwykle różnią się w zależności od płci dziecka.

Oczywiście w pozostałych regionach kraju skład „Kosza noworodka” jest znacznie skromniejszy, ale niezbędne rzeczy i produkty do higieny osobistej zadowolą robota.

Rosyjskie regiony uczestniczące w programie w 2019-2020 roku

W połowie 2017 roku rosyjski celu Dekret prezydencki opracowanie „dziecko Dekady” dano programu. Istotą takiego programu jest opracowanie ścieżek rozwoju na kolejną dekadę 2018-2027. Na podstawie wydanego dekretu rząd opracował plan działania, który należy wdrożyć przed końcem 2020 r.

Zgodnie z tym planem wyznaczono osoby odpowiedzialne za realizację programu „Prezent dla noworodka”, prowadzonego wspólnie przez Ministerstwo Przemysłu i Handlu, Ministerstwo Zdrowia Rosji i władze krajowych podmiotów. Jego istotą jest pomoc matkom wypisanym ze szpitali położniczych.

Głównym warunkiem tego programu jest to, że wszystkie towary, które zawierają prezent, muszą pochodzić z rosyjskiej produkcji, a cena zakupu takiego zestawu w latach 2019-2020 powinna wynosić co najmniej dziesięć tysięcy rubli. Ale niestety, w wielu regionach jeszcze nie uruchomił taki program dla noworodków.

Z filmu dowiedz się, czym jest kosz noworodka w Moskwie, tak zwane pudełko Sobyanina „Nasz skarb”:

Obejrzyj wideo: iPhone dla Dziecka? . AppleNaYouTube (Styczeń 2020).

Zostaw Swój Komentarz