Gdzie iść po ukończeniu 11 klasy w 2020 r

Oczywiście jest to pytanie odwieczne, dręczące umysły uczniów i ich rodziców w całej Rosji. Gdzie więc iść po szkole w 2020 roku? Wymyślmy to ...

Gdzie iść na studia po ukończeniu 11 klasy

Przede wszystkim istnieją dwie opcje: odejść po 9 klasie lub po 11. Następnie możesz iść do szkoły zawodowej, college'u, szkoły wieczorowej, instytucji szkolnictwa wyższego lub ukończyć specjalne kursy. Obecnie kształcenie na odległość zyskuje na popularności, rok 2020 nie będzie wyjątkiem.

Wszystko zależy od twoich celów, pragnień i możliwości. Ale jeśli nie do końca zdecydowałeś się na swój wybór, pomogą Ci odpowiedzi na poniższe pytania.

Budżet czy nie budżet?

To jest ważne Musisz wiedzieć, czy możesz zapłacić za szkołę, czy nie. Przypadki są różne, nawet jeśli możesz wprowadzić budżet, więc natychmiast oceń swoje możliwości finansowe.

Nawiasem mówiąc, w przypadku absolwentów 11 klas w 2020 r. Nie będą oni potrzebować egzaminu na przyjęcie na studia. Biorą pod uwagę średnią ocenę w certyfikacie. Im wyższa, tym większe prawdopodobieństwo, że wejdzie do budżetu.

Studia niestacjonarne lub stacjonarne

Każda opcja ma wady i zalety.

Pełny etat:

  • daje więcej wiedzy, są miejsca budżetowe.
  • aby uczyć się długo, musisz stale brać udział. Po szkoleniu praktycznie nie ma prawdziwych umiejętności pracy, tylko teoria.

Formularz korespondencyjny:

  • koszt szkolenia jest tańszy niż w pełnym wymiarze godzin. Mniej nauki i więcej praktyki, możesz pracować równolegle. Wszyscy wiemy z doświadczeniem, chętniej zatrudniając niż z dyplomem.
  • wysoka prędkość uczenia się. Nie każdy jest w stanie nauczyć się materiału w skoncentrowanym paszy w krótkim czasie. Brak miejsc w budżecie.

Jaka jest tendencja, co ciekawe?

Bez zainteresowania nauka szybko przeszkadza i staje się obowiązkowym słowem. I tyle razy słyszeli po pytaniu: „dlaczego tu przyjdziesz”, odpowiedź: „tak postanowili rodzice”. I w końcu albo skorupa po prostu staje się zakurzona bezczynnie, albo instytucja edukacyjna pozostaje niedokończona. Płynnie przejdź do czwartego punktu.

Dlaczego potrzebujesz szkolenia?

Zdobądź odpowiedni i interesujący zawód lub skórkę - to było.

  1. Na skórkę? Wybieramy prostą ścieżkę, w której łatwe szkolenie, dział korespondencji, nie wystarczy zapłacić.
  2. Jeśli wiedza jest ważna i istnieje potrzeba czegoś więcej, warto rozważyć wybór przyszłego zawodu.

Studiujemy rynek pracy

Należy przeanalizować rynek pracy, co określi, jak łatwa i szybka jest praca po ukończeniu studiów (patrz lista zawodów wymagających popytu w 2020 r.). Wielu po 11 klasie chodzi na wspaniałe uniwersytety, z powodzeniem kończy studia, ale nie może pracować z zawodu - albo konkurencja jest zbyt wysoka, albo zawód wcale nie jest reprezentowany na rynku pracy w wybranym mieście.

Czy wszyscy pamiętają masowe szkolenia dla prawników? Teraz jest ich dużo. Rynek jest zatłoczony, a konkurencja przestaje działać. Dlatego większość musiała opanować nowy zawód, aby pracować. A to nowa strata czasu, wysiłku i pieniędzy.

Bardzo ważne jest, aby patrzeć w przyszłość przez kilka lat. W końcu zawody, które są wymagane teraz, a zwłaszcza w 2020 r., Mogą przestać istnieć za kilka lat.

Ludzie są coraz częściej zastępowani przez komputery i mechanizmy. Ale branża usługowa i praca fizyczna przez następne dziesięć do dwudziestu lat są na to ubezpieczeni: masażyści, fryzjerzy, specjaliści IT, programiści, trenerzy, logistycy, elektrycy, manicure, pedicure, specjaliści od rzęs, budowniczowie, szwaczki, kucharze, cukiernicy i inni.

Studiujesz w Rosji czy za granicą?

Jeśli twoje miasto nie ma niezbędnych instytucji edukacyjnych, możesz rozważyć opcje w innych miastach. Lub opcja z nauczaniem na odległość. Wybierając instytucję po klasie 11 w innym mieście lub kraju, dowiedz się, czy w hostelu jest wolne miejsce, aby później nie było niespodzianek.

Jeśli po szkoleniu nie chcesz wracać, zaplanuj, że lokalny rynek pracy i jego potrzeby pokrywają się z wybranym zawodem.

Jeśli jesteś pewien, + ambitny i chętny do nauczenia się dużo! Ta opcja jest dla Ciebie - aby ukończyć dwa uniwersytety jednocześnie. Najczęściej wybierają działy w pełnym i niepełnym wymiarze godzin. To nie jest fantazja, wielu to robi, oszczędzając w ten sposób swój czas. Dwa dyplomy - dwa ptaki z jednym kamieniem!

Wnioski

Jeśli nie możesz zdecydować o przyszłym zawodzie, spójrz na kartę raportu. Zapisz najwyższe oceny i przedmioty na nich. Napisz listę pożądanych zawodów i tematów, które będziesz musiał zaliczyć w 2020 roku. Porównaj obie listy.

Wybierz 5-6 uniwersytetów, aby jeden lub dwa z nich były „lotniskiem rezerwowym” w przypadku niskiej oceny na egzaminie. A potem przygotuj się do egzaminu.

Rodzice i dzieci powinni ze sobą rozmawiać. Jeśli syn / córka nie chce studiować po ukończeniu 11 klasy, tam gdzie chcesz, to nie koniec świata. Być może już dokonali wyboru. A jeśli leży to w ich mocy, pozwól im działać i uczyć się. Wybór osobisty zwiększa stopień odpowiedzialności i niezależności.

Obejrzyj wideo: Reid Hoffman - Founder of LinkedIn. Entrepreneurship. Khan Academy (Październik 2019).