Nowy rok modelowy Kia Telluride 2020

Stwierdzenie, że Telluride jest najlepiej odżywionym dzieckiem w rodzinie Kia, mówiąc ściśle, nie jest do końca prawdą. W ich serii armii znajduje się uniwersalny LTV, z którego lubią wojownicy z Korei Południowej. Jednak wśród decyzji cywilnych naprawdę inspiruje to, co nazywa się ... Po debiucie w styczniowym Salonie w Detroit w 2019 r. Wszystkie spekulacje i plotki w końcu rzuciły w niego kulę. Nawiasem mówiąc, ten „punkt” okazał się bardzo niezwykły zarówno pod względem parametrów, jak i wyglądu.

Oczywiście, w tym nowym segmencie Kia, będziesz musiał popychać ramionami konkurentów gęsto upakowanych jak śledź w beczce. Jednak faceci ciężko pracowali w amerykańskim dziale biura projektowego tej południowokoreańskiej marki z jakiegoś powodu, dlatego ten model znajdzie swojego klienta w 100%.

Wygląd zewnętrzny i konstrukcja

Długie ciało, jednak bardzo organicznie zrównoważone przez masywny tył i wydłużoną maskę - samochód ten natychmiast przyciąga wzrok, a w strumieniu nie można go natychmiast odizolować. Zbudowali na tej samej platformie z Hyundai Palisade - prawie tak samo, nawiasem mówiąc, gigantem. Wersja seryjna straci jednak wloty powietrza w przednich skrzydłach i wybierze nieco skromniejszą optykę głowicy, ale w przeciwnym razie niewiele różni się od koncepcji.

A jeśli zaoszczędzili na lampach przednich, to odzyskali już pełny tył - są spektakularni aż do niemożliwości. Co do reszty, powiedzmy, że ten projekt jest wyposażony w jasną zapał i przyciąga uwagę żywych - nie. SUV i SUV. Nie jest to jednak dzieło sztuki ani obrzydliwa absurdalność, która jest teraz kochana, nie będziemy wskazywać palcami, czasem niektórzy producenci rozbijają publiczność. Całkiem harmonijny i zrównoważony, co jak na swój rozmiar jest już wyczynem. Z piękną kratką z siatki i falistymi liniami obramowania. Rzeźbione wytłoczenia po bokach i proste, ale mocne linie nadkoli nadają sportowego charakteru.

Dach lekko pochyla się do tyłu, co wskazuje na dynamikę modelu, a efekt ten podkreślają stylowe linie relingów dachowych.

Wyposażenie i wnętrze

Wnętrze SUV-a zaprojektowano na siedem miejsc, a nawet najbardziej wybredny krytyk uzna go za tak wygodny i przestronny, jak to możliwe. Trzeci rząd siedzeń jest wykonany w postaci sofy, ale drugi to w pełni miękkie siedzenia z takimi samymi regulacjami i możliwościami, jak w pierwszym rzędzie. Projekt deski rozdzielczej, muszę powiedzieć, jest bardzo zwięzły i skromny. 10,25-calowy czujnik-monitor, zwrócony dla wygody kierowcy, jest w pełni połączony z nowoczesnymi systemami gadżetów, wskaźniki urządzeń są umieszczone w tradycyjny sposób bezpośrednio za kierownicą, a nawet wygląda całkiem klasycznie.

Wspaniały system głośników - profesjonalny Harman Kardon 630W i 10 głośników. Oczywiście dokładnie tak samo, najprawdopodobniej zobaczymy, jak zwykle, tylko na najlepszych modyfikacjach. Niemniej jednak uważa się, a na innych postawią coś bardzo przyzwoitego. Oczywiście na pokładzie jest ładowanie bezprzewodowe, a liczba połączeń USB to prawie liczba pasażerów. Jest ich sześć. Najwyraźniej, żeby się nie kłócić ...

Oczywiście oczekuje się także całego zestawu nowoczesnych zabezpieczeń, w tym powiadamiania pasażerów zapomnianych w kabinie, gdy drzwi są zamknięte i alarm jest ustawiony.

Specyfikacje techniczne

Specyfikacja techniczna modelu jest prawie całkowicie zunifikowana z siostrą Hyundai Palisade. Jeśli ktoś jeszcze nie czytał o najdroższym koreańskim SUV-ie (nawiasem mówiąc, jest w nim materiał - pamiętaj, żeby się dobrze bawić!), Przypomnij sobie cechy tych bliźniaków:

  • sześciocylindrowy silnik o mocy 3,8 li mocy 291 KM;
  • 8-biegowa automatyczna skrzynia biegów;
  • opcjonalny napęd na cztery koła;
  • niezależne zawieszenie;
  • monokokowy korpus (59,4% - stal o wysokiej wytrzymałości);
  • Sześć trybów pracy silnika (Eco / Smart / Snow / Sport / AWD Lock / Comfort) z różnym rozkładem momentu obrotowego.

Przede wszystkim Telluride zbudowano oczywiście na drogi w Ameryce Północnej. Rodzaj gigantycznego crossovera, gotowy pomieścić hałaśliwe śpiewające wielkie rodziny i ich zakupy, nieprzyzwyczajone do oszczędzania na benzynie, z miłością pielęgnujące ich rozległe autostrady i wolące funkcjonalność od prestiżu. Wydaje się jednak, że na rynku krajów byłej WNP popyt będzie również bardzo, bardzo duży. Tak, podobnie jak w ojczystej Azji, zwłaszcza jeśli, jak obiecano, będą jednocześnie rodzić hybrydę.

Dokładna data rozpoczęcia dostaw do sklepów i szacunkowa cena nie została jeszcze podana - czekamy na wyjaśnienia ze strony producenta. Jednak gdy tylko coś się wyjaśni, opublikujemy korektę tego materiału.

Kia Telluride 2020: zdjęciaObejrzyj wideo: 2020 Kia Sportage Redline: First Look 2019 Chicago Auto Show (Październik 2019).