Nowy rok modelowy Maserati Alfieri 2020

Około pięć lat temu, w salonie w Genewie, Maserati cieszył się ze swojej najnowszej nowości - całkowicie w stylu marki. Z tego powodu wybrali skróconą platformę, jeden z najnowszych silników firmy w tym czasie, i stwierdzono, że byli poprzednikami serii z kabrioletu i zamkniętego przedziału o różnych mocach silnika. Niestety, do tej pory to oświadczenie nie otrzymało żadnych fizycznych manifestacji od firmy z włoskiej Modeny. To prawda, że ​​w 2020 r. Sytuacja może ulec radykalnej zmianie.

Wydawałoby się, że taka wiadomość - no cóż, na rynku pojawi się jeszcze jedno luksusowe sportowe coupe, i co z tego? Wszystko byłoby dobrze, ale ten samochód sportowy będzie początkowo hybrydą typu plug-in. Rok później Alfieri przejmie w pełni elektryczną skrzynię biegów.

Nazwa samochodu stanie się niesamowicie piękna. Nawiasem mówiąc, na cześć Alfieri Maserati, jednego z pięciu braci założycieli firmy. Aby uczcić setną rocznicę powstania marki, model został stworzony przez głównego projektanta Marco Tencone i projektanta zewnętrznego Giovanniego Ribotta. Za cały projekt osobiście odpowiedzialny jest Lorenzo Ramaciotti, szef biura projektowego Fiat-Chrysler. A w składzie ma się zmienić, niestety, na zawsze pozostawiając nam GranTurismo i GranCabrio.

Wygląd i wygląd

Wersja produkcyjna Alfieri będzie oparta na tej samej modułowej platformie GranTurismo MC Stradale z aluminiową ramą, gotową do przyjęcia zarówno PHEV, jak i e-AWD. Oczekuje się, że przyrost masy wyniesie zaledwie 175 kg w porównaniu z wersją benzynową, właśnie ze względu na zastosowanie aluminium na dużą skalę.

Na korpusie nowości umieszczono specjalne elementy, których funkcją jest zwiększenie właściwości aerodynamicznych tego samochodu. Wersja zamienna zostanie zbudowana z miękkim dachem. Ogólnie styl zewnętrzny czerpie inspirację z Maserati A6 GCS z 1954 roku: przesunięte wnętrze, gładkie i bardzo wyraźne wygięcia skrzydeł ...

Wnętrze i wyposażenie

Nowości w klasie Grand Tourer są zawsze wydarzeniem. Zwłaszcza, gdy ogłasza je firma o historii, nazwie i statusie Maserati. Salon Alfieri jest dla koneserów piękna i miłośników pretensjonalnych wykończeń, a nie przypadkowo tkanych wyświetlaczy i gadżetów na zasadzie „im więcej, tym lepiej”. To klasyk w najlepszym - prawdziwym znaczeniu. Materiały dobierane są ze smakiem, wykończenie jest bezbłędne, w razie potrzeby - trochę drewna, w razie potrzeby - trochę chromu. Jednym słowem nie można stąd usunąć słowa, tak jak z piosenki. Tak, a dodanie czegoś będzie trudne.

To prawda, że ​​nowoczesna elektronika tak naprawdę nie mogła się tu dostać, ale podziwiaj, jak projektanci mogli skutecznie i dyskretnie wejść do tych samych paneli ciekłokrystalicznych tutaj. Nawiasem mówiąc, maszyna przełącza się tutaj w dawny sposób - łopatki zmiany biegów. Zwróciliśmy na to szczególną uwagę koneserom, jeśli rozumiesz, o czym mówimy.

Specyfikacje techniczne

Wśród szczególnie imponujących cech tego piękna zauważono:

  • układ elektryczny z napędem na cztery koła z wektoryzacją trakcji (tylko dla dwóch najlepszych wersji, najtańszy z tyłu);
  • przyspieszenie do „setek” - w ciągu 2 s;
  • prędkość „pułap” - 300 km / h;
  • para benzyny - sześciocylindrowy dla 410/450/520 KM;
  • trzy silniki elektryczne.

Czas oczekiwania na rzeczywistą realizację projektu Alfieri wyjaśniono bardzo prosto: Maserati musiał całkowicie wyposażyć jeden ze swoich zakładów, aby uruchomić ten model w serii. Nie wiadomo, czy stanie się soplatformą z nowym zelektryfikowanym SUV-em, ogłoszonym jako nowość w latach 2020-2022, czy też będzie dzielić wózek z równie zaktualizowanymi zielonymi wersjami Quattroporte, Levante i Ghibli.

Maserati Alfieri 2020: zdjęciaObejrzyj wideo: Nowe Audi Q4, 992 Speedster, hybrydowy Bentley - #107 NaPoboczu (Kwiecień 2020).

Zostaw Swój Komentarz