Prognozy świętego alpinisty św. Paisiusa na 2020 r

Istnieje niezaprzeczalny związek między komplikacją życia ludzkiego, pomnażaniem żalu w społeczeństwie a zainteresowaniem prorokami i ich proroctwami. Nie jest to zaskakujące, ludzie podświadomie szukają przynajmniej porządku i pewności w trwającym chaosie, potwierdzając, że wszystko rozwija się zgodnie z wcześniej znanym planem. A zatem jest jasne i co będzie dalej. Co nas czeka w przyszłości.

Bardzo często to, co naprawdę się wydarzyło, było tym, co wcześniej przewidywano, domyślamy się dopiero po przebiegu wydarzeń - przepowiednie stają się boleśnie bogate, często szyfrowane i niezrozumiałe. Pamiętaj, przynajmniej Vangu lub quatrains Nostradamusa.

Jednak w końcu zaczyna straszyć, gdy pod wieloma względami prognozy na dany okres zaczynają się powtarzać w różnych formach przez zupełnie różnych jasnowidzów i astrologów.

Oczywiście nie mówimy o oszustach, którzy chcą awansować na czyjąś chwałę, którzy manipulują faktami i, bez najmniejszego zażenowania, mistrzowsko żonglują datami. Mówimy o naprawdę wyjątkowych przypadkach przewidywania zdjęć przyszłości.

Ktoś osiodłał popularną obecnie łyżwę teorii noosfery, przypominając, że wszyscy żyjemy w połączonej przestrzeni informacyjnej, która jest całkowicie odrębnym wymiarem, w którym istnieje wszystko, co intelektualne i empiryczne, niezależnie od tego, co dzieje się z ziemskimi skorupami ziemian.

Ktoś popadnie w religijność, zaczynając głosić, że głos proroków wypowiadają aniołowie Boży i same siły wyższe. Inni będą się uśmiechać, nie wierząc w nic, co nie ma silnego fundamentu dla fizyki i uzbrojonego w logikę - miecz intelektualisty.

Jednak faktem jest, że takie prognozy istnieją i nie wszystkie z nich są zawsze rażącymi mistyfikacjami i mają jakieś logiczne wytłumaczenie.

Jako przykład należy przytoczyć jedno ze stwierdzeń starszego Athos Paisiusa Świętego Górala. Które tak szybko poruszyły opinię publiczną kilka lat temu. W końcu nic nie zostało przed jego wykonaniem ...

O Starszym Paisiusie z Athos

Starszy Paisiy jest znany ze swojej najgłębszej religijności, ascetycznych działań, a także z potężnego daru widzącego, z którym był użyteczny dla ludzkości więcej niż raz lub dwa razy. Należy do grona najbardziej szanowanych świętych rosyjskiego Kościoła prawosławnego.

Przyszły mnich urodził się w 1924 r. W Kapadocji i nazwali go Arsenios. Rodzina Iznepidis została wkrótce zmuszona do opuszczenia domu i przeprowadzki do Epiru Konitsy, ponieważ wtedy miała miejsce wymiana między mieszkańcami Grecji i Turcji. Chłopiec otrzymał imię na cześć św. Arseny z Kapadocji, który ochrzcił go po urodzeniu i przepowiedział los mnicha.

Po ukończeniu szkoły chłopiec najpierw pracował jako cieśla, a następnie służył w wojsku jako radiooperator, uczestnicząc w działaniach wojennych w wojnie domowej w latach 1946–1949. W końcu przez pewien czas mieszkał ze swoimi siostrami, pomagając w powojennym życiu, a następnie udał się do Athos, aby pozostać tam nowicjuszem. W tonsurze został nazwany Paisius w 1957 roku.

Podczas kariery mnicha Paisius z Atos wiele robił, aby głosić słowo wiary, pomagał w pracy w klasztorach, w których służył. W latach 70. wraz z Hieromonkiem Cosmą Grigoriatem wyjechał do Zairu, aby ustanowić tam misję, a następnie przez pewien czas był zaangażowany w ascetyczne akcje na Półwyspie Synaj.

W 1978 r. Paisiy przeszedł ciężką operację płuc, po czym przeniósł się do Kutlumush, gdzie zaczął przyjmować pielgrzymów, którzy chcieli dołączyć do jego mądrości, wzmocnić swoją wiarę i usłyszeć prorocze słowo. Mnich ćwiczył tę działalność aż do swojej śmierci w wieku 70 lat w klasztorze św. Jan Ewangelista.

Paisiy Svyatorets był wybitnym zwolennikiem ruchu pozbawionego zaborczości, a jego duchowo wznoszące się kazania były zaszczycone, słysząc tysiące ludzi. Został kanonizowany w 2015 roku pod postacią świętych.

Jego niezwykłe aforyzmy są dobrze znane: „Modlitwa jest obroną powietrzną ludzkości” oraz „Mnisi są radiowymi operatorami Boga”, powiedział z armijskim humorem charakterystycznym dla Paisiusa - pamięć o przeszłości. Nakręcono o nim kilka rosyjskich filmów, napisano wiele książek.

Prognozy Paisiusa

W przeważającej części Paisius mówił o losach swojej rodzinnej Grecji i sąsiednich krajów. Ale wiele jego proroctw otworzyło zasłonę nieznanego na temat przyszłości świata jako całości.

Co się stało z prognoz mnicha Athos?

W czasach Breżniewa Paisy Afonsky zapowiedział rychły upadek ZSRR. Potem pojawiły się jego słowa o tragedii w Czarnobylu, w której mnich zobaczył potężne apokaliptyczne przesłanie dla całej planety - rodzaj ostrzeżenia od Boga.

Co stanie się ze światem w 2020 r

W ostatnich latach proroka wiele razy powtarzał, że za ćwierć wieku nastąpi „wojna światowa” między Rosją i Chinami z jednej strony, a krajami NATO z drugiej. Zapowiedział także całkowite zniszczenie Turcji, odrodzenie Bizancjum na jego terytorium oraz deklarację Konstantynopola jako centrum chrześcijaństwa, które miało zjednoczyć cały cywilizowany świat Europy.

A wszystko zacznie się od konfliktu rozpętanego na Morzu Śródziemnym z inicjatywy Turcji, w którym bardzo ucierpi strona grecka. Ponieważ w tym czasie, według Paisiusa, wojska rosyjskie będą stale w regionie (jak wiemy, dzieje się to teraz z powodu konfliktów na Bliskim Wschodzie), wstawią się za Grecją, po czym Turcja upadnie. Konstantynopol ponownie stanie się Grekiem, ale sami tego nie osiągną - dzięki czyjejś mocy.

Prognozy dotyczące Rosji

Jak widzimy, główna krótkoterminowa przepowiednia Świętego Paleusza na świecie dotyczy bezpośrednio Rosji. I nie ma w tym nic egzotycznego, biorąc pod uwagę fundamentalne konflikty między stroną turecką i rosyjską w kontekście współczesnej konfrontacji syryjskiej. Możliwe więc, że era tureckiego „all inclusive”, tak niespokojnie ukochanego przez Rosjan, dobiega końca…

Chciałbym wierzyć, że te proroctwa, podobnie jak wiele innych krwawych, pozostaną tylko słowami w historii, a wszelkie konflikty między nowoczesnymi państwami można rozwiązać pokojowo. W końcu chodzi przede wszystkim o ludzkie życie. Które nawet powrót Stambułu-Konstantynopola do prawosławia absolutnie nie jest tego warte.

Obejrzyj wideo: MISTEKOWIE ODKRYLI KOD DNA, cz. 1 - Historyczna sensacja! - Maciej Kuczyński - r. (Listopad 2019).