Zaktualizowany rok modelowy Niva Chevrolet 2020

Wydaje się, że społeczność GM-AvtoVAZ zaczyna brakować: amerykańscy partnerzy na początku 2018 r. Oficjalnie odmówili przedłużenia patentu drugiej generacji, który zadebiutował po raz pierwszy w 2014 r.

Przypomnijmy, że rozwój koncepcji trwa od 2010 roku i do czasu jej debiutu okazało się, że była całkowicie beznadziejnie przestarzała. Już w tym czasie w projekt zainwestowano dwieście milionów dolarów, ale aby czuć się komfortowo na rynku, potrzeba było znacznie więcej pieniędzy.

Od tego czasu pogłoski o zbliżającej się śmierci Shnivy tylko się nasiliły, a przede wszystkim podsycił je prawie kwartalny wzrost ceny już sprzedanego modelu - jakby po to, by jakoś zrekompensować wzrost rosnący zgodnie z zasadą śniegu partnerstwo utraty śpiączki. Jednocześnie zainteresowanie społeczeństwa nową Nivą stopniowo słabnie: każdego roku rozbiega się o 5-7% w mniejszym nakładzie niż przedtem. Co po raz kolejny potwierdza niezadowolenie kierowców z faktycznej odmowy producenta ulepszenia i modernizacji tego crossovera.

Wielu ekspertów jest przekonanych, że jak tylko AvtoVAZ zakończy pracę nad wprowadzeniem nowej serii Lada 4 × 4 w serii, całkowicie się pożegną z Nivą Chevrolet. Co więcej, prezes GM-AvtoVAZ, Romuald Rytvinsky, wspomniał kiedyś w wywiadzie, że w obecnej formie jego produkty mogą przetrwać tylko do 2020 roku.

Ale biorąc pod uwagę jego słowa i chwilową nieznaną popularność zaktualizowanej wersji 4 × 4, a także fakt, że OTTS dla modelu, aktywny od 21.12.2018, nadal jest odbierany, niektórzy uważają, że w przyszłym roku czeka na niego niewielka zmiana stylizacji, co pozwoli mu przynajmniej rok lub dwa nadal utrzymują się na powierzchni.

Wygląd zewnętrzny i konstrukcja

Wspólne przedsięwzięcie nie ma pieniędzy na modernizację jakości Nivy Chevrolet drugiej generacji. Dlatego nie ma mowy o nowej platformie ani poważnej aktualizacji części technicznej i linii silnika. Chyba że chodzi o niewielką poprawę stylistyczną nadwozia, która została powstrzymana w 2009 roku. Chociaż tutaj, co to znaczy, nie wiemy jeszcze.

Przypomnijmy, że w tej chwili wdrażają model zbudowany na platformie VAZ-2123, wraz z pojawieniem się włoskiego studia projektowego BERTONE, które dostosowało wygląd obecnej Nivy do ogólnego stylu korporacyjnego budżetu Chevroleta.

Praktyczny zestaw ochronny z tworzywa sztucznego, dawniej całkiem przyzwoite reflektory i ulepszona wentylacja - to wszystko, co musisz wiedzieć o Shniva dzisiaj.

Wnętrze i wyposażenie

Nadal nie wiadomo, czy aktualizacja kosmetyczna wpłynie na wygląd zewnętrzny i wnętrze.

Jednak odnowienie certyfikatu automatycznie oznacza, że ​​nawet system ERA-Glonass zostanie zainstalowany na maszynie nawet w standardzie. Ponadto obiecują, że szereg propozycji zdobędzie czołowe PB.

Specyfikacje techniczne

Nic, o czym nie dyskutowano w prototypie drugiej generacji edycji 2014, a informacje o Nivie Chevrolet nie migały. Oznacza to, że ani nowy silnik benzynowy od PSA EC8 136 KM i 1.8l, nie zobaczymy nowego układu hamulcowego. Będzie to klasyczny napęd na cztery koła, dwustopniowa razdatka i centralna blokada mechanizmu różnicowego, a także:

  • Silnik 1,69 litra i 80 KM;
  • pięciobiegowa mechanika;
  • długość 4,048 m, szerokość 1,786 mi wysokość 1,652 m, rozstaw osi - 2,45 m;
  • prześwit - 20 cm;
  • maksymalna prędkość - 140 km / h;
  • Zbiornik o pojemności 58 litrów

W 2017 roku myśleliśmy o rozwiązaniu problemów finansowych partnerstwa poprzez środki państwowe w wysokości około połowy kosztów całej pracy nad projektem wprowadzenia pełnoprawnej Nivy Chevrolet drugiej generacji - i to przez minutę, 10 miliardów rubli. Trudna sytuacja gospodarcza w kraju nie pozwoliła jednak na udzielenie pomocy, w wyniku czego wszystko zostało zamrożone na czas nieokreślony.

Żeby było jasne dla czytelników, chodziło nie tylko o nowe francuskie silniki, ale także o całkowitą przeprojektowanie nadwozia z silnikiem przedłużonym do 4,316 m długości i położenia wzdłużnego, podstawowy zestaw skrzyni rozdzielczej z opuszczaną skrzynią i zawieszeniem sprężynowym zależnym od tyłu, a także przednią kolumnę MacPhersona .

Na zewnątrz, pomimo faktu, że powiązanie genetyczne z poprzednią generacją było wyraźnie prześledzone, samochód musiał się pochwalić dwuliniową osłoną chłodnicy, zwężonymi światłami przeciwmgielnymi i optyką głowy oraz ogólnie o wiele bardziej stylowym wyglądem.

Chevrolet Niva 2020: zdjęcia

Obejrzyj wideo: Aktualizacja nawigacji MMI 2G Mapa Europy 2016 (Luty 2020).

Zostaw Swój Komentarz