Rosyjska prognoza gospodarcza na 2020 r

W oczekiwaniu na 2020 r. Wszyscy czekamy na pewne fundamentalne i aktualne prognozy, szukając pewności w przyszłości. Oczywiście przede wszystkim o wszystkim, co dotyczy sytuacji gospodarczej w kraju i na całym świecie.

Ktoś boi się „nowego 2008”, ktoś przewiduje całkowitą reformę światowej gospodarki, radykalne zmiany charakterystycznych punktów i tym podobne. Co z prognoz się sprawdzi, a co wydaje się realne, w oparciu o aktualną sytuację gospodarczą - oceńmy obiektywnie.

Trendy i wnioski światowej gospodarki

Gospodarka światowa w pełni zmienia podejście do wartości: strach inwestycji w sektorze zasobów wyczerpuje się, ale kwitnie wszystko, co związane z nowymi technologiami, komunikacją, logistyką i dzieleniem się wiedzą. Główne motta: „Ekologia jest dla nas wszystkim!”, „Daj rozsądną konsumpcję i oszczędność!” i „Śnijmy wielkie jutro!”.

W rezultacie wszyscy rzucili się na eksplorację kosmosu i zainwestowano dużo pieniędzy w rozwój, technologie i projekty. I w związku z tym pokładane są w nich nie mniej nadzieje. W społeczeństwie rozgrzewa się takie nastroje, że wygrywają tylko pomysły i produkty dwóch globalnych trendów: humanistycznej i rewolucyjnej technologii.

Krótko mówiąc, oto warunki, w jakich gospodarka światowa ma jutro stać się zwierciadłem i odzwierciedleniem tego, co jest teraz na wiele sposobów.

Jednocześnie, biorąc pod uwagę dane renomowanych i wpływowych agencji, banków i przedsiębiorstw, potężne gospodarki państwowe - być może najdokładniejsze określenie, jakie przyszło nam z historii - „koncentruje się”. Następuje gromadzenie i konsolidacja zasobów, po prostu przekraczając granicę maksymalnych inwestycji i przygotowując się do zebrania kremu z wcześniej wykonanych ruchów wizjonerskich.

Dobrym testem lakmusowym wyjaśniającym i opisującym to może być Bank of America, który wcześniej hojnie rozdawał pożyczki i preferencje na zewnątrz, i zamierzając obrócić kurs o 180 stopni w 2020 roku i zacząć żądać zapłaty rachunków. Nawiasem mówiąc, wszyscy, którzy teraz poważnie ostrzegają przed kryzysem gospodarczym w 2020 r., Są przekonani, że to państwa będą w stanie zapanować nad wszystkim.

Co więcej, oficjalne stanowisko Rothschildów jest takie, że system Bretton Woods przeżył się, dlatego nastąpi całkowita rewizja polityki planetarnej. Najbardziej odważni marzyciele wyrażają opinię, że nie będzie już hegemonii monowalutowej, ale narodzi się jednocześnie kilka aglomeracji, z których jedna koniecznie będzie azjatycka - z sercem w Chinach.

Krajowi eksperci od budżetów państwowych natychmiast skorzystali z tego pomysłu, widząc w nim dobry znak dla Rosji i sugerując, że zostalibyśmy jednym z przyszłych centrów gospodarczych.

Rosyjska gospodarka dzisiaj

Igła Zasobów, skandale z udziałem oligarchów na rozkazy rządowe, przejęcie zobowiązań, w tym międzynarodowych i regionalnych, których kraj nie może pod żadnym pozorem pociągnąć, a inne zachwyty współczesnego rosyjskiego paradygmatu od dawna stały się synonimem. Co więcej, lata mijają, ale nic się nie zmienia.

Państwo kłóci się z kimkolwiek na arenie międzynarodowej, budując własny wizerunek, który jest całkowicie nieodpowiedni dla cywilizowanego świata - a to bezpośrednio wpływa na stan gospodarki i klimat inwestycyjny. A najgorsze są perspektywy jego rozwoju.

Polityka podatkowa i społeczna są zacieśniane, przeprowadzane są popularne reformy, ale w rezultacie, gdy tylko łatki przepływają w jednym miejscu, natychmiast zaczynają spływać w innym ... Problemy są przenoszone z obolałej głowy na zdrową, a następnie dalej, aż wszystkie możliwe opcje zostaną zakończone wydarzenia Sytuacja bardzo przypomina stary żydowski żart o tym, jak mężczyzna przyszedł do rabina i narzekał, że kury stale umierają.

Ogólnie rzecz biorąc, rabin doradził mu, aby umieścił je w okręgu, potem w kwadracie, a potem w gwiazdę ... Ale kurczaki wciąż umarły. A kiedy się skończyli, wydał sakramentalny: „Szkoda, ale wciąż miałem tyle pomysłów ...”. Ile pomysłów wciąż ma nasze kierownictwo? A ilu ludzi może ciągnąć za swoje cierpiące ramiona?

Jeśli przejdziemy do suchych liczb z reklamacji i rozczarowujące wznowienie, wzrost PKB w 2019 r. Wyniesie 1,4%, co stanowi 0,8 punktu procentowego. mniej niż wcześniej planowano. Inflacja na koniec roku wyniesie średnio 4,3-4,5%, a wynagrodzenia wzrosną tylko o jeden procent. W 2020 r. Wejdziemy z kursem dolara 64 rubli.

Prognozy ekspertów na 2020 r

JPMorgan Chase i szereg innych agencji twierdzą, że globalny kryzys w 2020 roku jest niezbędny. Co więcej, będzie wymagał dużo trudniejszej jazdy we wszystkich krajach niż wcześniej. Największe dewaluacje na przestrzeni lat, niewypłacalność gospodarek krajów rozwijających się i zmiana priorytetów w kierunku biznesu korporacyjnego - wreszcie nie będą już nieśmiało ograniczać nieugiętego apetytu mega-marek i dać im pełną swobodę w realizacji - to wszystko na pewno czeka na nas.

Konsument końcowy niewątpliwie skorzysta na tym, podobnie jak całkowity postęp na planecie, jednak państwa przejdą takie testy, których nigdy wcześniej nie widziały pod względem ekonomicznym.

Mówiąc konkretnie o naszym kraju, w 2020 r., Jeśli sytuacja nie ulegnie dalszemu pogorszeniu do końca 2019 r., Dane liczbowe PKB, według Banku Centralnego, wyniosą 1,8-2,3%, czyli nawet o pół procent lepiej niż wcześniej sądzono . Ale naszym zdaniem, głównie optymistycznie, skorygowany Fitch daje nam tylko 1,5%, a EBOR całkowicie się z tym zgadza.

Kurs wymiany na koniec roku ma wynieść 66-68 rubli. za dolara, a jeśli cena ropy nie spadnie, nie będzie kolejnej rundy sankcji, które uderzą w gospodarkę zbyt mocno i tym podobne. Nawiasem mówiąc, nawet jeśli ceny ropy osiągną stopę znacznie poniżej poziomu 70 USD za baryłkę, nadal nie pomoże to Rosji, ponieważ jedyną liczbą, która może przezwyciężyć cały obecny ujemny budżet, jest 90-110. I to, jak rozumiemy, jest całkowicie poza kategorią fikcji.

Przy tym wszystkim inflacja wyniesie około 3,8% - jest to oficjalna optymistyczna prognoza władz, jednak niezależni eksperci uważają, że należy przygotować co najmniej 4,5%. Ropa naftowa wylewa ogień, a odpływ kapitału ma wzrosnąć jeszcze bardziej w 2020 r. Ze względu na restrykcyjne polityki pieniężne i podatkowe, które złagodzą system finansowy kraju o 23 mld USD. To jest informacja z Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego.

Jednym słowem, w rosyjskim życiu wszystko dzieje się dokładnie zgodnie z jednym popularnym dowcipem, że Ministerstwo jest, gospodarka jest, ale nie ma rozwoju. Nic Możemy mieć tylko nadzieję, że w niedalekiej przyszłości przy tym wszystkim wydarzy się coś, co ostatecznie doprowadzi ją mimo dnia. W końcu potencjał tego kraju jest ogromny, po prostu zgubił się w lesie własnych ambicji i utracił zdolność dostrzegania punktów orientacyjnych przede wszystkim dla dobra swoich mieszkańców, a nie garstki tak zwanych „elita ekonomiczna”.

Obejrzyj wideo: W 2020 roku NAJWIEKSZY KRYZYS W HISTORII? (Listopad 2019).