Loteria Zielonej Karty DV-2020

„Kraina wielkich możliwości” od stuleci przyciąga i przyciąga wszystkich poszukujących wolności i lepszego życia. Kraj stworzony rękami emigrantów i prowadzony przez nich do światowych liderów, niezwykle bogaty i hojny w warunkach samorealizacji każdego, kto chce ... Musisz przyznać, że niejednokrotnie marzyłeś o noszeniu w paszporcie „obywatela Stanów Zjednoczonych Ameryki” . Dlaczego więc nie spróbować urzeczywistnić marzenia? Co więcej, istnieje cudowny, absolutnie legalny, niezbyt drogi i uciążliwy sposób - Loteria Zielonych Kart.

W 2020 r. Czeka na nas jej kolejna trasa, a dziś odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące naszych czytelników dotyczące złożenia i wygrania zielonej karty.

Co może dać zielona karta?

W USA program ten nazywa się „loterią różnorodności wizowej”, a ci, którzy łapią swoje szczęście za ogon, otrzymują tę samą upragnioną kartę stałego rezydenta Stanów Zjednoczonych lub, jak to jest w skrócie nazywane wśród mas, zieloną kartę. Karta ta jest dowodem tożsamości osoby, która otrzymała zezwolenie na pobyt stały w Stanach Zjednoczonych Ameryki, która korzysta z prawie wszystkich praw i przywilejów rodzimych obywateli tego kraju. Po pięciu latach wzorowej pracy i zachowań w procesie życia na jego terytorium otrzymuje prawo do głosowania w wyborach na szczeblu federalnym, a także do opuszczenia kraju na długi czas.

Zielona karta pozwala legalnie wyemigrować do Stanów Zjednoczonych, zaprosić najbliższych do przeprowadzki i uzyskać ten sam certyfikat, wybrać dowolne miejsce zamieszkania, nauki i pracy, ubiegać się o pomoc społeczną, własność, w tym nieruchomości, biznes, broń zgodnie z prawem, w sprawie korzystania z ubezpieczenia zdrowotnego. Jeśli masz więcej niż 10 lat, zanim przejdziesz na emeryturę, a następnie przepracowałeś je w Stanach Zjednoczonych, możesz nawet kwalifikować się do państwowych świadczeń emerytalnych.

Oczywiście istnieje szereg drobnych ograniczeń związanych ze środkami bezpieczeństwa kraju, na przykład niedopuszczającymi ich do udziału w wyborach jako kandydaci, do pracy w niektórych służbach bezpośrednio odpowiedzialnych za bezpieczeństwo narodowe itp. I wreszcie, możesz stracić ten status, popełniając nielegalne działania i naruszając porządek pobytu mieszkańców tego typu.

Co muszą wiedzieć członkowie Loterii Visa różnorodności 2020?

Loteria DV to amerykański program migracji stanu, który kiedyś był organizowany w celu zwiększenia odsetka emigrantów z krajów o minimalnej liczbie diasporów. Oznacza to, że państwo, w którym się urodziłeś (pamiętaj o tym, a nie o obecnym miejscu zamieszkania!) Może wziąć w nim udział tylko wtedy, gdy w ubiegłym roku liczba imigrantów z USA nie przekroczyła 50 000. Oczywiście liczba osób, które chcą ubiegać się o zieloną kartę, jest bardzo duża, dlatego trudno ją nazwać dużą szansą: wiele osób wypełnia kwestionariusz przez kilka lat, nawet spełniając wszystkie warunki, i dopiero po latach osiąga swój cel.

Dlatego, podejmując tę ​​sprawę, przede wszystkim przygotuj się mentalnie na długi i opcjonalnie natychmiastowy proces. Chociaż może po prostu mieć szczęście - nikt tu nie przewiduje.

Wiedz także, że rejestracja na zielonej karcie, przedłożenie wszystkich dokumentów odbywa się wyłącznie na oficjalnej stronie internetowej Departamentu Stanu USA, a wszystko to na początkowym etapie jest całkowicie bezpłatne. Wszelkie usługi pośredniczące w wypełnianiu kwestionariuszy, rejestracji, rzekomo reprezentujące interesy wnioskodawców, zarówno płatne, jak i bezpłatne, z punktu widzenia tego programu są nielegalne. Oczywiście, podobnie jak działania oszustów, którzy obiecują złożyć to za pewną kwotę, mogą zwiększyć szanse na wygraną.

W rzeczywistości wszyscy uczestnicy loterii, których profile spełniają kryteria przyszłych mieszkańców USA, są wypełniani zgodnie ze wszystkimi zasadami i nie mają prawnych zakazów opuszczania granic swojego kraju lub życia na terytorium kraju emigracji, mają równe szanse na wygraną w programie DV-2020. Faktem jest, że kwestionariusze w systemie nie są personalizowane zaszyfrowanym akcesorium, po czym komputer losowo wybiera kandydatów.

Ujawnienie faktu złożenia duplikatu w żaden sposób nie prowadzi do zwiększenia szans na wygraną - wręcz przeciwnie, wszystkie zaległości profili jednej osoby są wycofywane i anulowane do następnego roku, kiedy to będzie musiało zostać przesłane ponownie. Udokumentowane dowody oszustwa lub druga próba wycieku duplikatów prowadzi do bezterminowego odmowy wydania dokumentu pobytowego.

System dokładnie monitoruje wszystkie przypadki, gdy po przesłaniu kwestionariusza, ale przed otrzymaniem zielonej karty, wnioskodawca poślubi go lub wyjdzie za niego w celu uzyskania zezwolenia na pobyt w USA w przyszłości. Nie dotyczy to małżeństw zawartych przed rejestracją. Oszustwo, oprócz wszystkich powyższych, obejmuje fałszowanie dokumentów, zastępowanie zdjęcia obcym, celowym kłamstwem w kwestionariuszu lub podczas kolejnej rozmowy.

Etapy Loterii Zielonej Karty

W rzeczywistości są tylko dwa etapy loterii. Najpierw musisz zarejestrować się w specjalnej sekcji strony internetowej Departamentów Stanu Stanów Zjednoczonych Ameryki, pozostawiając tam profil z załączonym zdjęciem. Następnie wydawany jest bilet z kodem potwierdzenia rejestracji, który należy zapisać w celu późniejszego śledzenia wyniku.

Drugi etap dla wnioskodawcy rozpoczyna się tylko wtedy, gdy jego wniosek wygra na loterii - wtedy musisz wypełnić formularz wniosku o imigrację DS-260 i przybyć na rozmowę z urzędnikiem wizowym ambasady. Jeśli wszystko jest w porządku, konieczne opłaty są uiszczane, badanie lekarskie przeprowadzane jest zgodnie z przepisami Stanów Zjednoczonych z ubezpieczeniem, i tam należy już przygotować się do ostatecznego przeniesienia na terytorium - należy to zrobić w ciągu sześciu miesięcy od otrzymania statusu.

Wymagania dla uczestników

Lista potencjalnych szczęśliwych Loterii Zielonej Karty-2020 obejmuje obywateli kilkudziesięciu krajów, a co miłe, Rosjanie też są na niej wymienieni. I pierwszy warunek: mieć potwierdzone miejsce urodzenia w jednym z krajów na liście, które można znaleźć na stronie internetowej Departamentu Stanu. Ponadto spełniasz wymagania, jeśli:

 • ukończyłeś szkołę średnią (12 lat) / przez ostatnie pięć lat, pracowałeś przez co najmniej 2 lata w specjalności, której uzyskanie wymagało 2 lub więcej lat studiów lub stażu;
 • wszystkie przesłane informacje mogą być udokumentowane, zgodne z prawdą i istotne;
 • Ten rok nie był wcześniej rejestrowany;
 • Masz zawód, który należy do jednego z pięciu obszarów pracy, które są obecnie poszukiwane w Stanach Zjednoczonych (lista każdej wycieczki jest aktualizowana i można ją znaleźć na stronie internetowej Departamentu Stanu);
 • istnieją gotowe cyfrowe zdjęcia przedstawiające ciebie, twojego małżonka (-ów) i dzieci w wieku poniżej 21 lat, których zasady projektowania można przeczytać poniżej.

Terminy Zielonej Karty Loterii 2020

Niestety, aby wygrać DV-2020, musiałeś złożyć podanie w 2018 roku. Jednak loteria odbywa się co roku, więc jeśli wcześniej nie wiedziałeś o tej okazji lub jeśli szczęście nie uśmiechało się w tym czasie, w nadchodzącym 2020 r. Możesz złożyć wniosek na bieżący rok i odejść, jeśli masz szczęście, odpowiednio w 2022 r.

W szczególności, według dat, rejestracja z reguły rozpoczyna się pod koniec września - na początku października i kończy w listopadzie. Na przykład w 2018 r. - roku rejestracji Zielonej Karty - 2020 r. - był to okres od 10/03/18 do 11/06/18. A ci, którzy zarejestrowali się na wyjazd w 2019 r., Powinni składać wnioski od 22 października do 22 listopada 2017 r. Zasadniczo, ponieważ data jest zmienna i ustalana indywidualnie dla określonego okresu każdego roku, należy ją sprawdzać od około pierwszych dni jesieni roku rejestracyjnego na wszelki wypadek. Zaznacz się w kalendarzu września 2020 r. - to ważne!

Następnie, w maju roku następującego po roku zgłoszenia - w rzeczywistości sześć miesięcy po złożeniu wniosku - kandydaci zaczynają sprawdzać swoje wyniki: na specjalnej stronie internetowej, korzystając z wydanego kodu rejestracyjnego, możesz sprawdzić swój status. Na przykład w przypadku zielonej karty na 2020 r. Zrobiono to 7 maja 2019 r., Od południa w EDT i do 30 września - niestety nie ma sensu szukać dalej.

Wypełnianie zielonych kart DV-2020

Kwestionariusz jest wypełniany tylko online, nie można go później pobrać, sformatować ani dodać. Jego oficjalna nazwa to DS 5501 i odzwierciedla tylko prawdziwe, odpowiednie i poparte udokumentowanymi lub możliwymi do udowodnienia danymi. W żadnym wypadku nie należy korzystać z pomocy osób trzecich - tzw „agenci wizowi”, „konsultanci” itp. Zabronione jest przekazywanie danych osobom trzecim w celu ich własnego włączenia do Twojego profilu. Login i hasło otrzymane po rejestracji na oficjalnej stronie Departamentu Stanu w celu wprowadzenia konta osobistego, z którego kwestionariusz będzie dostępny do wypełnienia, nie mogą być przekazywane nikomu.

Kwestionariusz, który jest naturalnie wypełniany w języku angielskim. Twoje imię i nazwisko musi być podane w całości - tak jak w zagranicznym paszporcie. Data urodzenia jest zapisywana w następującej kolejności: pierwszy dzień, potem miesiąc i trzeci rok. Adres pocztowy jest zgodny z przepisami międzynarodowymi (do kogo, miasto, region, kraj, region, stan, kod pocztowy, kraj). Numer telefonu jest opcjonalny, ale możliwy.

Edukacja będzie musiała zostać wybrana z listy proponowanych. Jeśli jesteś mylony z tłumaczeniem:

 1. inicjał
 2. niepełne wtórne
 3. średnia
 4. specjalne wtórne
 5. niekompletny wyższy
 6. wyżej
 7. niepełny stopień naukowy,
 8. Program magisterski
 9. niepełny stopień doktora,
 10. stopień doktora

W stanie cywilnym jest trudny punkt: wskazuje nawet moment, w którym jesteś małżeństwem de jure, ale żyjesz osobno, a także status wdowca / wdowy. W przypadku dzieci pozycja „dane o dzieciach” wymienia wszystko poniżej 21 roku życia, w tym te adoptowane przez prawo, oraz te, które nie mieszkają z tobą - pełne imię i nazwisko, kraj i miejsce urodzenia, datę, płeć.

Istnieje jednak osobna pozycja „liczba dzieci” - tam podaje się nazwisko małżonka (-ów) i wszystkie ich nazwiska są po prostu wymienione. I, oczywiście, podaje się pełne imię i nazwisko osoby, z którą jesteś w związku małżeńskim, datę urodzenia, płeć, kraj i miejsce urodzenia, w załączeniu zdjęcie - w akapicie dotyczącym danych małżonka.

W sumie jest 16 sekcji, ale z roku na rok skład kwestionariusza i liczba / zawartość punktów mogą być lekko zmieniane. Jest to jednak bezkrytyczne.

Instrukcje i przykładowa aplikacja

Krótka interpretacja poszczególnych pól mapy znajduje się poniżej:

 1. Nazwa - nazwa
 2. Data urodzenia - data urodzenia
 3. Paul - Płeć
 4. Miasto, w którym się urodziłeś - miasto, w którym się urodziłeś
 5. Kraj urodzenia - kraj, w którym się urodziłeś
 6. Kraj kwalifikujący się do programu DV
 7. Fotografia członka - fotografia uczestnika
 8. Adres pocztowy - adres pocztowy
 9. Kraj, w którym dziś mieszkasz - Kraj, w którym dziś mieszkasz
 10. Numer telefonu - numer telefonu
 11. Adres e-mail - adres e-mail
 12. Poziom wykształcenia - Jaki jest najwyższy poziom wykształcenia, jaki osiągnąłeś na dzień dzisiejszy?
 13. Status związku - jaki jest twój obecny stan cywilny?
 14. Liczba dzieci - liczba dzieci

Przykład zielonej karty z wypełnionymi polami

Wymagania fotograficzne

Należy pamiętać, że zdjęcia Ciebie, Twojego małżonka (a), wszystkich dzieci w wieku poniżej 21 lat zostaną dołączone online, więc z góry zadbaj o poprawność ich projektu. Zdjęcie musi być cyfrowe, zapisane w formacie .jpeg, o wymiarach 600 x 600 pikseli, a plik z nim nie powinien zajmować więcej niż 240 KB pamięci o rozdzielczości 300dpi. 24-bitowa głębia kolorów. Odbywa się to na zwykłym jasnym lub białym tle, zawsze z przodu (zgodnie ze wszystkimi zasadami paszportu).

Informacje o sobie: o czym powinienem wspomnieć w kwestionariuszu i podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

O sobie musisz koniecznie wskazać kraj i miasto urodzenia - jest to pierwsze kryterium, według którego kwestionariusze są sprawdzane, dla których państw do tej pory udział został odrzucony. Pasuje również do płci (tylko mężczyzna lub kobieta - ta, która jest w paszporcie) i daty urodzenia. Pamiętaj, że kraje urodzenia i zamieszkania są wskazane osobno i, ściśle mówiąc, mogą się wcale nie pokrywać - nie jest to przerażające.

Bardzo ważne jest również pozostawienie prawidłowego adresu e-mail w kwestionariuszu: pomimo tego, że dowiesz się o wynikach za pomocą kodu na stronie - nie zostaniesz wysłany na e-mail - następnie korespondencja z Centrum Konsularnym zostanie za jego pośrednictwem przeprowadzona, musisz na nie odpowiedzieć oficjalne powiadomienie po sprawdzeniu kodu, a następnie współrzędne terminu spotkania na rozmowę kwalifikacyjną zostaną do niego wysłane.

Czego potrzebujesz do udanego wywiadu

Przed rozmową w centrum wizowym należy przejść badanie lekarskie, a najbliższy punkt, w którym odbywa się to, akredytowany przez ambasadę USA i spełniający jego wymagania, znajduje się na liście na stronie internetowej służby imigracyjnej. Wymagany jest wypełniony formularz I-693 i zezwolenie na szczepienie, oba dokumenty są złożone w osobną kopertę i zapieczętowane. Konieczne będzie również dostarczenie odcisków palców (zaproszenie na rozmowę wskaże adres, pod którym można to zrobić). Zrobią tam zdjęcie - już na zielonej karcie.

Następnie musisz uzyskać zezwolenie na pracę - aby zdążyć na czas, lepiej złożyć dla niego petycję wraz z wysłaniem petycji, wypełniając formularz I-765 na stronie urzędu imigracyjnego. Jeśli jednak masz już zaproszenie do pracy z drugiej strony, wszystko to nie jest konieczne. Następnie wydaje się numer ubezpieczenia społecznego, a następnie zaczynają płacić podatki. Wszystkie procedury są płatne.

Z pełnym pakietem zezwoleń, powiadomień i dokumentów tożsamości powinieneś przyjść na oficjalną rozmowę z urzędnikiem imigracyjnym z oryginalnym zaproszeniem do niego. Na nim pracownicy zachowują się bardzo surowo, próbując złapać cię w kłamstwo - nie musisz panikować i reagować tak uczciwie, jak to możliwe, być uważnym i skoncentrowanym. Doskonała znajomość języka nie jest przeszkodą do pomyślnego przejścia rozmowy kwalifikacyjnej.

Cóż, jeśli to wszystko pozostanie w tyle - za dwa tygodnie będziesz miał długo oczekiwaną zieloną kartę w poczcie! Tutaj możesz zakończyć wszystkie interesy, sprzedać swoją nieruchomość i spakować swoje rzeczy! Powodzenia i do zobaczenia na amerykańskiej ziemi!

Obejrzyj wideo: Jak wypełnić formularz do loterii wizowej? - zielona karta do USA (Grudzień 2019).