Economy 2020

Wahania kursu walutowego wpływają na wartość towarów wyprodukowanych w Europie, wakacje za granicą i stopy procentowe kredytów w walutach obcych. Niestabilność kursu walutowego, o czym świadczy rynek walutowy, skłania nas do zastanowienia się, co stanie się z euro w 2020 r. Prognozy dotyczące wspólnej waluty europejskiej ekscytują nie tylko finansistów, ale także zwykłych obywateli.

Czytaj Więcej

Przedsiębiorcy w Rosji stoją przed koniecznością korzystania ze sprzętu kas fiskalnych: od 2016 r. Trwają rozmowy na temat wprowadzenia CCP. W ciągu ostatnich 3 lat zarejestrowano ponad 2 miliony kas fiskalnych online, a na rynku brakuje odpowiedniego sprzętu ze względu na popyt. Jakie są najnowsze wiadomości i jakie zmiany będą musiały stawić czoła małym firmom w latach 2019-2020?

Czytaj Więcej

Na forum Business Russia prezydent Władimir Putin poparł pomysł przedłużenia amnestii kapitałowej do 2020 roku, co powinno zachęcić firmy do aktywnego transferu swoich zasobów do Federacji Rosyjskiej. Początkowo zakładano, że takie warunki będą obowiązywać do 1 marca 2019 r., Ale, jak się okazało, przedsiębiorcy nie mają nic przeciwko skorzystaniu z udostępnionej im możliwości zwolnienia się z odpowiedzialności za naruszenia przepisów podatkowych, walutowych i gospodarczych.

Czytaj Więcej

Wartość akcji Gazpromu w 2020 roku będzie w dużej mierze zależeć od polityki dywidendowej spółki, która od dawna niezadowolona z inwestorów. Przede wszystkim jest to użycie jakichkolwiek metod i narzędzi, które pozwalają nie płacić 50% zysku netto uzyskanego zgodnie z MSSF, co zmniejsza atrakcyjność jego papierów wartościowych.

Czytaj Więcej

Juan, wraz z dolarem i euro, zajął silną pozycję na globalnym rynku walutowym. A prognoza kursu walutowego jest szczególnie istotna na tle słabnącego dolara amerykańskiego: wskaźniki makroekonomiczne krajów wiodących i rozwijających się w okresie aktywnego rozwoju handlu międzynarodowego zależą od przyszłej polityki Chin.

Czytaj Więcej

Właściciele rachunków w walutach obcych, biznesmeni i zwykli obywatele, ze względu na wzrost znajomości zagadnień finansowych, są coraz bardziej zainteresowani kosztem waluty w 2020 r. Oczywiście żaden z ekspertów nie jest w stanie podać 100% prognozy wartości waluty, jednak dziś można uchwycić główne trendy w tej dziedzinie.

Czytaj Więcej

Zaostrzenie światowej konkurencji i negatywny wpływ sankcji to główne czynniki, które będą determinować zagraniczną politykę gospodarczą Rosji do 2020 roku. Jest już oczywiste, że obecna strategia, oparta głównie na zwiększeniu eksportu energii, może się nie usprawiedliwiać, ponieważ nie przyczyni się do wzmocnienia kraju na arenie światowej.

Czytaj Więcej

Mimo negatywnej prognozy finansowej na rok 2020 dla rosyjskiej gospodarki wielu ekspertów uważa, że ​​będzie to punkt zwrotny w zakresie rozwoju kraju i wyboru priorytetów dalszego rozwoju. Wzrost jest jednak możliwy tylko wtedy, gdy rząd będzie w stanie zrealizować swoje plany stopniowego obniżania poziomu uzależnienia od surowców i osiągnięcia przynajmniej częściowego zniesienia ograniczeń sankcji.

Czytaj Więcej

Aby zainwestować pieniądze z najwyższym możliwym zyskiem, wystarczy zrozumieć, jaką kryptowalutę wzrośnie w 2020 roku. Pomimo faktu, że koszt monet na rynku jest stosunkowo niestabilnym parametrem, który zależy od wielu obiektywnych czynników (aktualizacje oprogramowania, przepisy rządowe, niezawodność portfela itp.)

Czytaj Więcej

Niestabilność gospodarcza, napięcia polityczne i wahania kursów walut sugerują, co stanie się z dolarem w 2020 roku i jak wpłynie to na pozycje rubla. Oficjalna opinia ekspertów krajowych i prognozy niezależnych zachodnich analityków nie zawsze są zbieżne.

Czytaj Więcej

Kierownictwo Federacji Rosyjskiej od pierwszego roku walczy o rozwój gospodarczy na rosyjskiej wsi. Prace mające na celu przyciągnięcie środków finansowych, zwiększenie poziomu aktywności gospodarczej na wsi prowadzone są przez Ministerstwo Rolnictwa. W ciągu ostatniej dekady uruchomiono kilka programów federalnych, które koncentrują się na poprawie warunków życia i rozwoju biznesu w osiedlach oddalonych od miasta.

Czytaj Więcej

Co stanie się z rublem w 2020 roku w Rosji? To pytanie ekscytuje wielu. Od wielu lat w kraju nie ma tendencji do umacniania waluty krajowej. Jej kurs nie zachęca. Czy waluta krajowa spadnie lub wzrośnie? Jakie są opinie i prognozy ekspertów? Powody wpływające na pozycję waluty krajowej Ostatni gwałtowny skok notowań zaobserwowano we wrześniu 2018 r.

Czytaj Więcej

Niektórzy eksperci twierdzą, że kryzys w Rosji w 2020 r. Jest nieuniknionym zjawiskiem. Ale łączą ten scenariusz rozwoju nie tylko z pogorszeniem sytuacji w gospodarce kraju, zachodnimi sankcjami i możliwym obniżeniem kosztów ropy. Możliwe, że w niedalekiej przyszłości wybuchnie kolejny globalny kryzys, który dotknie tak duże kraje jak Federacja Rosyjska.

Czytaj Więcej

Nie tak dawno temu ludność Rosji, dzięki swojemu gorzkiemu doświadczeniu, poczuła, co jest domyślne. Tragiczny kryzys finansowy z 1998 r. Dotknął prawie każdą rosyjską rodzinę. Upadek waluty krajowej, aw rezultacie gwałtowny wzrost cen, niepłacenie wynagrodzeń i świadczeń, bezrobocie - wszystko to pogrążyło większość ludności w ubóstwie.

Czytaj Więcej

Pomimo przewidywanego pogorszenia wskaźników ekonomicznych Rosjanie nie powinni obawiać się dewaluacji rubla w 2020 r. W Rosji, ponieważ wielu ekspertów i analityków jest tego pewnych. Ich zdaniem, biorąc pod uwagę fakt, że Ministerstwo Finansów planuje stopniowo zwiększać wolumen zakupów walut obcych na rynku krajowym, praktycznie nie ma realnych przesłanek do opracowania takiego scenariusza, nawet w przypadku dalszego spadku cen ropy i surowszych sankcji.

Czytaj Więcej

Światowy globalny kryzys w latach 2019-2020 jest przewidywany przez wiodących ekonomistów i finansistów z całego świata. Bank Światowy nie wyklucza takiej możliwości. Jednym z argumentów jego ekspertów jest to, że recesja występuje co 10 lat. Tak więc szoków finansowych można się spodziewać w dowolnym momencie - analogicznie jak w latach 2008-2009.

Czytaj Więcej

Rosjanie, którzy wolą długoterminowe planowanie rodziny, już zastanawiają się, czy kapitał macierzyński zostanie zniesiony w 2020 roku. Taka pomoc stała się jednym z narzędzi poprawy sytuacji demograficznej w Rosji i dobrym wsparciem finansowym dla rodziców przy narodzinach ich drugiego i trzeciego dziecka, ale od czasu do czasu urzędnicy spierają się o celowość kontynuowania tej pomocy.

Czytaj Więcej

Ostatnio często rozmawia się o nominale rubla w 2020 roku w Rosji. I to nie jest przypadek. Są one spowodowane niestabilną sytuacją gospodarki państwowej, polityką sankcji partnerów zagranicznych, wzrostem cen paliw i mieszkań oraz usług komunalnych. Do wszystkiego innego dodano jeszcze jeden czynnik negatywny: od 1 stycznia 2019 r. Wartość VAT wzrosła o 2%, co natychmiast wywołało falę wzrostu cen produktów, artykułów podstawowych, odzieży, leków.

Czytaj Więcej

Sytuacja gospodarcza, w której obecnie przebywa Rosja, jest niestabilna. Kurs waluty krajowej wciąż zmienia się w porównaniu z głównymi światowymi banknotami, a stosunki z wieloma krajami pogorszyły się jeszcze bardziej. W związku z tym temat prognozy gospodarczej dla rozwoju Rosji na 2020 r. Jest istotny i znaczący dla wielu.

Czytaj Więcej

Systematyczny spadek notowań jest nieunikniony dla rynku ropy, na co wskazują obecne ceny i prognoza na lata 2019-2020. Pomimo wzrostu popytu, który będzie spowodowany ożywieniem światowej gospodarki, nie warto dyskontować limitu produkcji ropy, dzięki czemu można osiągnąć rozsądną równowagę na globalnym rynku czarnego złota.

Czytaj Więcej