Wakacje 2020

Najbardziej niezwykłe i spektakularne święto absolwentów Petersburga obchodzone jest w sobotę, najbliższą najbielszej nocy, zwykle pod koniec czerwca. Nie ma określonej daty, ponieważ jest bezpośrednio związany z datami egzaminów i ostatnich połączeń. Skąd wzięła się ta nazwa, historia pojawienia się, a także data czerwonych żagli w 2020 r., Powiemy w tym artykule.

Czytaj Więcej

Jednym z najmłodszych świąt w kraju jest Dzień Rosji. Ten dzień jest okazją do przypomnienia sobie wielkości i potęgi kraju, uświadomienia sobie jego zaangażowania w wielkie, znaczące procesy, poczucia dumy z Ojczyzny i jej obywateli. W 2020 roku festiwal ma swego rodzaju rocznicę - 30 lat temu przyjęto Deklarację o suwerenności państwowej Federacji Rosyjskiej.

Czytaj Więcej

Dzień Lotnictwa Cywilnego w Rosji w 2020 r., Jak zawsze, obchodzony będzie dwa razy. W poniedziałek, 7 grudnia, ICAO rozpoznaje datę. Zgromadzenie Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego, ustanowione przez ONZ, obchodzi ten dzień od 1994 roku. Rosja, jako członek ICAO od 1970 roku, również obchodzi to święto.

Czytaj Więcej

Dzień okrętu podwodnego w 2020 roku będzie obchodzony w Rosji po raz 24. Ustalony termin to 19 marca. Święto zostało ustanowione w 1996 r. Na polecenie naczelnego dowódcy rosyjskiej marynarki wojennej F.N. Grzmot Data nie została wybrana przypadkowo, uroczystości są zgodne z datą podpisania przez cara Mikołaja II dekretu w sprawie klasyfikacji okrętów podwodnych jako niezależnych jednostek marynarki wojennej.

Czytaj Więcej

Każdego roku obchodzony jest Dzień Szczęścia - 20 marca. Ten sam dzień jest dniem wiosennej równonocy, kiedy światło dzienne trwa tyle samo, co noc. I taki przypadek nie jest przypadkowy. Trochę historii Królestwo Bhutanu było inicjatorem świąt. Przez długi czas celem tego kraju była nie tylko poprawa życia obywateli, ale powszechne szczęście.

Czytaj Więcej

Na świecie jest wiele świąt, oficjalnych i nieoficjalnych. Ale jedno z najcieplejszych i najszczerszych jest uważane za wakacje, mające przypominać o znaczeniu przyjaźni. Dzień Przyjaciela (lub Dzień Przyjaciela) w 2020 roku tradycyjnie odbędzie się 9 czerwca. Historia wakacji Nie wiadomo na pewno, kto zainicjował ustanowienie „przyjaznego” urlopu.

Czytaj Więcej

Wraz ze zwykłym Nowym Rokiem Sollal obchodzony jest w Korei. Główne święto kraju, Koreański Nowy Rok w 2020 roku, będzie obchodzone 25 stycznia. Jego data zwykle przypada między końcem stycznia a połową lutego i oznacza przybycie wiosny do Korei zgodnie z kalendarzem księżycowym. W inny sposób jest również nazywany „orientalnym” lub chińskim nowym rokiem.

Czytaj Więcej

Prawie każdy dzień w kalendarzu to jakieś wakacje. Ale nie ma w tym dnia absolwentów. Mimo to istnieje niepisana zasada, zgodnie z którą pierwszą sobotę lutego stosuje się jako „niezapomnianą datę”. W 2020 r. Spotkanie absolwentów przypada 1 lutego. Dlaczego w lutym wraz z pierwszym uniwersytetem pojawiła się tradycja zebrania całego numeru.

Czytaj Więcej

Uwielbiam wszystko planować z wyprzedzeniem - sugerujemy dzisiaj, aby dowiedzieć się, jaki będzie harmonogram oficjalnych weekendów i świąt na 2020 rok w Rosji, a także ile dni da nam rząd i w jakich terminach najlepiej zaplanować długie podróże. Święta o znaczeniu ogólnorosyjskim W 2020 r. Harmonogram świąt, które będą obchodzone we wszystkich regionach Rosji, nie ulegnie zmianie.

Czytaj Więcej

Pracownicy ds. Mieszkalnictwa i usług komunalnych będą obchodzić Dzień Mieszkalnictwa i Usług Komunalnych 17 marca 2020 r. To nie jest stała data, ale ruchoma data, która zmienia się co roku. Wakacje są uważane za ogólne, zarówno dla obiektów użyteczności publicznej, jak i dla pracowników warsztatów (sklepy obuwnicze, atelier do szycia ubrań lub zasłon), domów publicznych, różnych salonów (fryzjerzy, salony piękności).

Czytaj Więcej

Ważne jest, aby wszyscy wojskowi i cywile zaangażowani w tę służbę, a także ich bliscy, znali datę obchodów Dnia Rosguard w 2020 roku. To święto jest stosunkowo młode, choć ma głębokie historyczne korzenie. Zgodnie z tradycją w miastach odbywają się uroczyste pochody do pomników obrońców Ojczyzny.

Czytaj Więcej

W Rosji Dzień Taksówkarza w 2020 r. Będzie obchodzony 22 marca. To święto odnosi się do międzynarodowego, a jego data jest uważana za stałą. Przedstawiciele tego zawodu mówią o nim jako o powołaniu. Rzeczywiście taksówkarz to osoba, która nie tylko zabiera pasażerów do miejsca docelowego, ale często staje się tym, któremu ludzie wylewają swoje dusze, z którymi dzielą swój ból.

Czytaj Więcej

W naszym kraju każdego roku coraz więcej uwagi poświęca się urlopom rodzinnym. Obecnie na całym świecie jest oficjalnie zatwierdzona data, kiedy będą obchodzić dzień córek w 2020 roku. Historia obchodów świątecznych ma pochodzenie amerykańskie. To prawda, że ​​w USA jest to dzień porodu córek i synów.

Czytaj Więcej

Festiwal „Noc Muzeów” w 2020 roku odbędzie się 18 maja. Dla wygody odwiedzających termin można przełożyć na dzień wolny, a mianowicie w nocy z soboty na niedzielę. Wtedy muzea i wiele innych instytucji, zarówno miejskich, jak i prywatnych, otworzą drzwi dla wszystkich i umożliwią bezpłatne zapoznanie się z wystawami.

Czytaj Więcej

Zgodnie z utrwaloną tradycją wakacje Iwana Kupały w 2020 r. Przypadają na przesilenie letnie. Ten dzień w mitologii zachodniej Europy został uznany za wyjątkowy, korzystny, dający sukces i dobrobyt tym, którzy poprawnie go spotkali i przestrzegali. W Rosji święto było spodziewane ze szczególną niecierpliwością, ponieważ symbolizowało witalność, a do rana obchodzone było festiwalami ludowymi i okrągłymi tańcami.

Czytaj Więcej

Sagaalgan - tradycyjne święto w kulturze buddyjskiej, które symbolizuje początek Nowego Roku. Każdego roku przypada w różnych terminach od stycznia do marca. Zimowe wakacje są popularne w wielu regionach Rosji - na terytorium Ałtaju, Buriacji, Komi. Data Sagaalgan Wakacje pod inną nazwą to Tsagan Sar.

Czytaj Więcej

Dla prawosławnego chrześcijanina ważne jest, aby wiedzieć, kiedy obchodzić ciasta wielkanocne w 2020 r., Ponieważ Wielkanoc jest najważniejszym świętem religii chrześcijańskiej. Ten dzień symbolizuje zmartwychwstanie Pana, zwycięstwo Jezusa Chrystusa nad grzechem, śmierć. Jest to czas radości, nadziei, wiary w lepszą przyszłość, którą wierzący dzielą ze sobą.

Czytaj Więcej

W 2020 r. Odbędzie się Tydzień Książki dla Dzieci - zabawne i ekscytujące wakacje dla dzieci i ich rodziców. Jego celem jest zwiększenie umiejętności czytania, zainteresowania książkami, rozwój wyobraźni i wyobraźni. Wakacje obejmują zajęcia kulturalne i rekreacyjne. Kiedy impreza dla dzieci będzie obchodzona co roku podczas wiosennych wakacji szkolnych.

Czytaj Więcej

Rosyjscy naukowcy czekają na luty, ponieważ w tym miesiącu obchodzone są ich święta zawodowe. Rosyjski Dzień Nauki w 2020 roku będzie obchodzony w całym kraju. Został ustanowiony jako wyraz wdzięczności dla fizyków, matematyków, chemików i innych naukowców, którzy dają ludziom nowe wynalazki i upraszczają życie.

Czytaj Więcej

Tradycyjnie w 2020 r. Dni chwały wojskowej w Rosji będą poświęcone pamięci wielkich wyczynów rosyjskich żołnierzy popełnionych w różnych okresach. Zwykle ograniczają się do bitew, bitew wojskowych i innych ważnych wydarzeń, które odgrywają znaczącą rolę w historii ludzi i państwa. Dni chwały wojskowej są okazją do pamięci, czci i szacunku dla personelu wojskowego i cywilów, którzy brali udział w konfrontacjach.

Czytaj Więcej