Wakacje 2020

Tradycyjne irlandzkie święto od dawna jest znane na całym świecie. Jedna z niedziel marca zmieni kolor na zielony i poinformuje wszystkich, że nadszedł Dzień Świętego Patryka. Wielowiekowa historia tego święta zyskała wiele tradycji. Rosja nie będzie wyjątkiem, w 2020 r. Ma się odbyć parada św. Patryka w Moskwie.

Czytaj Więcej

Religijni i świeccy Żydzi oraz osoby zainteresowane historią Izraela będą świętować Purim w 2020 roku. Ten dzień jest szczególnie ważny dla narodu żydowskiego, ponieważ wiąże się z legendą o zbawieniu Żydów, którzy mieszkali w Persji za panowania króla Artakserksesa. Purim jest ucieleśnieniem wiary w Boga i sprawiedliwości.

Czytaj Więcej

Dzień Bibliotekarza jest dedykowany każdemu, kto dba o książki, pomaga innym poznawać świat i zdobywać nową wiedzę. Ilu świętuje Dzień Bibliotekarza w Rosji i jaka jest historia tego święta? Data W kalendarzu świąt rosyjskich widnieje oficjalna nazwa - All-Russian Library Day.

Czytaj Więcej

Każdego roku w Petersburgu odbywa się Ermitaż z okazji Dnia Kota, a my proponujemy dowiedzieć się, co jest specjalnego w tym święcie, jaka będzie jego data w 2020 r. I kto decyduje o tym, która będzie. Dziś „Hermics” (tak zwani puszysti strażnicy muzeum) to jedna z ekskluzywnych atrakcji Ermitażu i rodzaj „marki turystycznej” północnej stolicy.

Czytaj Więcej

Wielki Post jest uważany za główny w Ortodoksji, jest to najostrzejszy i najdłuższy post roku - przez 7 tygodni wierzący ograniczają się do jedzenia, rozrywki i cielesnych radości. Kiedy zaczyna się post w 2020 r., Jak go przestrzegać, jakie zasady i ograniczenia dietetyczne należy przestrzegać w ciągu dnia? Od historii do współczesności Abstynencja przed Zmartwychwstaniem Chrystusa związana jest z liczbą 40 - przez tyle dni Jezus Chrystus pościł na pustyni.

Czytaj Więcej

W 2020 r. Muzułmańskie święto Eid al-Adha będzie obchodzone we wszystkich krajach wyznających islam. Obchody odbywają się również w Rosji, ale tylko w niektórych regionach - w Tatarstanie, Dagestanie, Inguszetii, Adygei i niektórych innych republikach, a także w Moskwie. Obecnie święto zyskało nowoczesne nuty, chociaż główne tradycje muzułmanów zostały z powodzeniem zachowane.

Czytaj Więcej

Na całym świecie Dzień Doktora 2020 będzie obchodzony na początku października. To święto należy do całego personelu medycznego (niezależnie od specjalizacji) i studentów odpowiednich instytucji edukacyjnych. Nie jest bardzo popularny w Rosji, a nawet nieznany wśród ludności, choć odnotowuje się go w wąskich kręgach. Ważne!

Czytaj Więcej

W 2020 r. Dzień Śledczy w Rosji będzie tradycyjnie obchodzony przez detektywów, śledczych, kryminologów i przedstawicieli innych zawodów zaangażowanych w dochodzenie w sprawie przestępstw. I chociaż święto zawodowe nie jest oficjalnym dniem wolnym, dla pracowników jednostki jest to dzień szczególny, ponieważ otrzymują gratulacje i prezenty od kolegów, przełożonych i krewnych.

Czytaj Więcej

Żydowski Nowy Rok 2020 to czas modlitwy i pokuty. Nie ma to nic wspólnego z świętami obchodzonymi w krajach europejskich i Ameryce. Rosz Haszana (jak Żydzi nazywają Nowy Rok) ma głębokie znaczenie. Długie ceremonie i tradycje podkreślają osobliwość i znaczenie wakacji. Daty obchodów Rosz Haszana nie pokrywają się z Europejskim Nowym Rokiem.

Czytaj Więcej

Dzień Świstaka na dużą skalę w 2020 r. Będzie obchodzony w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Narodziła się tradycja przewidywania pogody na podstawie zachowania zwierzęcia prawie półtora wieku temu. Teraz stało się świętem narodowym, na które gromadzą się tysiące ludzi. Świętuj to w niektórych krajach europejskich, ale w Rosji święto prawie się nie zakorzeniło.

Czytaj Więcej

W 2020 roku pożegnanie z zimą będzie tradycyjnie organizowane w Ostatki. Podczas tego chrześcijańskiego święta zachowało się wiele pogańskich zwyczajów i rytuałów. Zajęty program w większości miast odbywa się w weekendy, chociaż imprezy rozrywkowe są często organizowane przez wszystkie 7 dni. Powstanie festiwalu Maslenitsa to wyjątkowe święto przed Wielkim Postem, które trwa tydzień (od poniedziałku do niedzieli).

Czytaj Więcej

Gratulujcie drogim osobom starszym Dnia Dziadków w Rosji w 2020 roku pod koniec października. Podczas tego rodzinnego święta zwyczajowo daje się świeże kwiaty w doniczce. Chociaż możesz zadowolić bliskich miłymi prezentami. Najlepszym prezentem może być wspólna rozrywka - pójście do teatru lub filmu, spacer po parku, wycieczka po mieście, kolacja w kawiarni itp.

Czytaj Więcej

W 2020 r. Dzień Dentyści obchodzić będą protetycy, dentyści, chirurdzy, ich asystenci oraz studenci wyspecjalizowanych instytucji edukacyjnych. Wakacje zawodowe znane są głównie w wąskich kręgach medycznych. Wśród populacji Dzień Dentysty jest mało znany, chociaż co roku podejmowane są działania mające na celu jego popularyzację.

Czytaj Więcej

Jednym z najważniejszych świąt ekologicznych w 2020 roku będzie Dzień Wody. I choć będzie obchodzony po raz osiemnasty, nie jest zbyt popularny wśród ludności. Wydarzenia odbywające się tego dnia będą miały na celu przede wszystkim zachowanie zasobów wodnych, poprawę stanu środowiska i znalezienie rozwiązania problemu braku wody pitnej.

Czytaj Więcej

W Dumie Państwowej od dawna mówi się, że byłoby miło zmniejszyć liczbę dni wolnych dla pracowników z okazji świąt noworocznych. W 2019 r. Zasłużony weekend nie został zabrany, ale czy zostaną anulowane w 2020 r.? Politycy są zupełnie inni. Powody zmian W 2019 r. Rosjanie „chodzili” przez 10 całych dni (od 30 stycznia do 8 stycznia), ponieważ 30, 5 i 6 liczby spadły w weekend.

Czytaj Więcej

Kiedy będą Walentynki w 2020 roku, wszyscy młodzi ludzie będą wiedzieć. W końcu jest to święto miłości i romansu, przejawy uczuć i spowiedzi. Teraz jest bardzo popularny w krajach europejskich i USA, ale w wielu krajach muzułmańskich jest zakazany przez islam. Data obchodów Walentynki od wieków obchodzone są 14 lutego.

Czytaj Więcej

W 2020 r. Wietnamski nowy rok będzie ponownie obchodzony głośno i wesoło. W końcu jest to jedno z głównych świąt w kraju. Ma wiele interesujących tradycji i zwyczajów przekazywanych z pokolenia na pokolenie od stuleci. Tet (tak zwany Nowy Rok w Wietnamie) to nie tylko wesołe rodzinne wakacje, ale także dowód szacunku dla starszego pokolenia, szacunek dla zmarłych.

Czytaj Więcej

W 2020 r. Godzina dla Ziemi odbędzie się w różnych częściach świata. Międzynarodowe działania na rzecz środowiska odbędą się po raz 12. Z każdym rokiem rośnie liczba uczestników na całym świecie, w tym w Rosji. Według ostatnich danych w poprzednich latach uczestniczyło w nim ponad 2 miliardy ludzi z ponad 7 tysięcy.

Czytaj Więcej

W 2020 r. Dzień Teatru w Rosji i na całym świecie będzie obchodzony tego samego dnia, ponieważ data obchodów jest ustalana na arenie międzynarodowej. To święto od dawna przestało być po prostu profesjonalne, ponieważ dotyczy nie tylko pracowników teatru, ale także widzów. W niektórych krajach przygotowania do niego trwają miesiące, a wydarzenia trwają kilka tygodni.

Czytaj Więcej

Dzień Nauczyciela w 2020 roku będzie obchodzony we wszystkich placówkach przedszkolnych w kraju. Fachowe wakacje znane są nie tylko pracownikom przedszkola, ale także rodzicom małych dzieci, ponieważ istnieje możliwość podziękowania nianiom i nauczycielom za ich pracę, cierpliwość i mądrość. Nie można przecenić znaczenia tego zawodu, ponieważ w placówce przedszkolnej dziecko zdobywa pierwszą wiedzę i umiejętności, dostosowuje się w społeczeństwie społecznym i nabywa umiejętności, od których zależy jego dalszy rozwój i sukces.

Czytaj Więcej